Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sonofbor
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 2:34 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από Sonofbor »

spyros94 έγραψε:Μια ερώτηση θέλω να κάνω... Αν ακουστεί τραγική ή χαζή προσπεράστε το... Το 2019 είχα κάνει τα χαρτιά μου στηβ προκυρηξη... Τα μόρια μου περνούσαν, και οι κύριοι από το λιμενικό μου είχαν στείλει ένα mail ότι επειδή προσκόμισα λάθος χαρτί σχετικά με το στρατο (όντως ήταν λάθος τύπος χαρτιού, δεν είχα ξανασυμμετάσχει σε προκυρηξη με αποτέλεσμα να μην ξέρω το τύπου Α κτλπ) ...

Δικαστικά έστω και 1,5-2 χρόνια μετά δεν υπάρχει καμία πιθανότητα για κάτι;

Ευχαριστώ πολύ για οποιον απαντήσει

Μόνο στην περίοδο των ενστάσεων θα μπορούσες να κάνεις κάτι. Εφοσον σε ειδοποιησαν και δεν ασχολήθηκες είναι απίθανο να μπορείς να πετύχεις κάτι τωρα έστω και δικαστικά.
spyros94
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 222
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 6:48 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από spyros94 »

Καλώς ευχαριστώ πολύ
ioanna.zerv
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2021 12:55 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από ioanna.zerv »

Καλημερα! δεν μπορω να βρω την ομαδα των επιλαχοντων στο messenger μπορεις να με βαλεις στην ομαδα zerva ioanna kαι ειμαι και εγω μια απο της επιλαχουσες. ευχαριστω
Sonofbor
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 2:34 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από Sonofbor »

Εάν μπορεί ο διαχειριστής της ομάδας ας παραθέσει ένα link για να μπορέσουμε να μπούμε όλοι.
A15A
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 7:33 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από A15A »

Καλησπέρα Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ βρίσκω την ομάδα. Ειναι εύκολο να βάλει κάποιος το λινκ; Βγάζει πολλες ομάδες σχετικές με το λιμενικό, πλην της προαναφερθείσας που αφορά εμάς.

Ευχαριστώ

KEM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 3:24 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από KEM »

Η ομάδα είναι στο messenger οχι στο fb Σελίδα. Γι αυτό δεν μπορείτε να την βρείτε
Sonofbor
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 2:34 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από Sonofbor »

Παιδιά με την κατάταξη των 155 σήμερα, πιστευω ότι ξεκινάει και ο δικός μας αγώνας για κατάταξη στο σώμα. Πρεπει να υπάρξει συντονισμένος αγώνας από όλους τους επιλαχόντες ώστε να γίνει πράξη η δέσμευση του υπουργού που ψηφίστηκε στο νομοσχέδιο για επιπλέον 95 άτομα (ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει αν είναι 95 ΛΦ ή 70). Κάτι ακόμα παρά πολύ πολύ σημαντικό είναι ότι υπάρχει στα σκαριά για τον Ιούλιο ριζικός ανασχηματισμός κάτι που πολύ πιθανόν να αποφέρει και αλλαγή υπουργού στο υπουργείο που είναι αρμόδιο για τα θέματα μας. Αν αλλάξει υπουργός τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά.
KEM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 3:24 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από KEM »

Sonofbor έγραψε:Παιδιά με την κατάταξη των 155 σήμερα, πιστευω ότι ξεκινάει και ο δικός μας αγώνας για κατάταξη στο σώμα. Πρεπει να υπάρξει συντονισμένος αγώνας από όλους τους επιλαχόντες ώστε να γίνει πράξη η δέσμευση του υπουργού που ψηφίστηκε στο νομοσχέδιο για επιπλέον 95 άτομα (ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει αν είναι 95 ΛΦ ή 70). Κάτι ακόμα παρά πολύ πολύ σημαντικό είναι ότι υπάρχει στα σκαριά για τον Ιούλιο ριζικός ανασχηματισμός κάτι που πολύ πιθανόν να αποφέρει και αλλαγή υπουργού στο υπουργείο που είναι αρμόδιο για τα θέματα μας. Αν αλλάξει υπουργός τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά.


Από τους 95 Οι 70 είναι λιμενοφυλακες, το είχε πει σε ερώτημα στη Βουλή τον Φεβρουάριο/ Μάρτιο. Ήταν live μετάδοση.

Sonofbor
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 2:34 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από Sonofbor »

Μόλις μίλησα στο τηλ με άτομο που παρουσιάστηκε σήμερα. Πολλες οι απουσίες απ' ότι μου είπε. Σιγουρα τις επόμενες μέρες θα υπάρξει ανακοίνωση για τους πρώτους τυχερούς επιλαχόντες.
Ctox
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 04, 2020 2:24 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από Ctox »

Αδελφέ μου το πολλές δεν λέει τιποτα
KEM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 3:24 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από KEM »

Αν θελεις να σε προσθεσω στην συνομιλία στειλε μου Προσωπικο. Εκεί μιλάμε για όσα μαθαινουμε. Εδώ δεν ξέρω ποσοι το βλέπουν
Sonofbor
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2020 2:34 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από Sonofbor »

Ctox έγραψε:Αδελφέ μου το πολλές δεν λέει τιποτα
Φίλε αυτό μπόρεσε αυτό είπε, έπρεπε μάλλον να πάρει μπλοκακι μαζί να μετράει.
A15A
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 7:33 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από A15A »

Just a reminder... Υπάρχει κλειστή ομάδα στο messenger, η οποία αφορά τους επιλαχόντες λ/σ . Όποιος/α είναι επιλαχών/ούσα και ενδιαφέρεται, ας μου στείλει προσωπικό μνμ για να τον/την προσθέσω. Φχαριστω 🙂

kanenas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 07, 2019 7:05 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες λιμενοφύλακες (έτους 2019)

Δημοσίευση από kanenas »

Μετά από 3 χρόνια καλούν τώρα επιλαχόντες 30 γενικής 38. Ειδικών δυνάμεων και 2 μουσικού, εγώ πέρασα την Τετάρτη έχει παρουσίαση Σκαραμαγκά. Καλή σταδιοδρομία σε όλα τα παιδιά .
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης