Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GUNS ROSES
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 8:20 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GUNS ROSES »

Pk9 έγραψε: Φίλε πόσο κόμπλεξ μερικοί που δεν έχετε βγαλει ειδικές δυναμεις, εγώ προσωπικά ήμουν στην 35 και εννοείται πως δικαιούμαστε την Μοριοδοτηση και έχουμε μια παραπανω πειθαρχια, όσοι έχουμε μπει σε αυτες τις μονάδες, ας περναγατε και σεις μάγκες δεν ήταν απαγορευτικό. Επομένως σταματήστε να βγάζετε τα κόμπλεξ σας.
ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα πειθαρχεία, μερικοί φτάσαμε στα ορια μας, ομαδικότητα και καθημερινή γυμναστική και μετά θεωρητικά μαθήματα απο οπλα μεχρι πρωτες βοηθειες. Επίσης υπαρχουν και ατομα που εχουν τελειώσει και τριτοβάθμια εκπαίδευση
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

nikos521 έγραψε:Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα πτυχια και τα μορια των ΔΕΑ ΕΔ με οσα εγιναν στην Νεα Σμυρνη. Φιλικα παντα.
Θα θελουν να αλλαξουν την ατζεντα μετα το κραξιμο που εφαγαν. Παραπανω εκπαιδευση λογω κοστους δυσκολο να βαλει. Οποτε μου φαινεται λογικο να θελει να πει η κυβερνηση οτι δινω μεγαλυτερη βαση στης γραμματικες γνωσεις.

Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από nikos521 »

Δεν πιστευω πως παιζουν ιδιαιτερο ρολο οι γραμματικες γνωσεις ολα αυτα εικονικα ειναι περισσοτερο ρολο παιζει τι ειναι ο καθενας που μπαινει σαν ατομο και αν θελουν να κανουν πιο ποιοτικη την εκπαιδευση τους μπορουνε πολυ ευκολα, ετσι αναβαθμιζεται ενας θεσμος. Προσωπικη μου αποψη παντα οσα γραφω.
Βμκκ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Βμκκ »

Αμα θέλει γραμματικές γνώσεις να πάρει από πανελλήνιες... Επίσης όλοι αυτοί με τ πτυχία αεί ειδικά παλιότερα περνούσατε άνετα με πανελλήνιες κ ξαφνικά τ θυμηθήκατε τώρα κ σας ενοχλούν και τα μόρια των Ε. Δ. Αυτος στ νέα Σμύρνη μπορεί να μπήκε το 2009 με 1900 μόρια με απολυτήριο και 3τεκνια. Τ σχέση έχει ο στρατός.
Limenikos
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2021 10:31 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Limenikos »

Καλησπέρα παιδιά,Θεωρώ κ Γω πως θα ήταν καλύτερο να βασιστεί η προκήρυξη μόνο στις ειδικές δυνάμεις. Εξάλλου παίζει ρολο καινή τριτοβάθμια περισσότερο όσο και η πειθαρχία των ειδικών δυνάμεων αλλά όχι πρωτεύοντα ρόλο θεωρώ.

GreekRanger
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:14 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GreekRanger »

Ποιο κομπλεξ ρε παιδια, και γω ειδικες δυναμεις ημουν δε με συμφερει να κοψει μορια απο εκει!Απλα σας μετεφερα οτι μου ειπαν!

GUNS ROSES
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2020 8:20 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GUNS ROSES »

Βμκκ έγραψε: Αμα θέλει γραμματικές γνώσεις να πάρει από πανελλήνιες... Επίσης όλοι αυτοί με τ πτυχία αεί ειδικά παλιότερα περνούσατε άνετα με πανελλήνιες κ ξαφνικά τ θυμηθήκατε τώρα κ σας ενοχλούν και τα μόρια των Ε. Δ. Αυτος στ νέα Σμύρνη μπορεί να μπήκε το 2009 με 1900 μόρια με απολυτήριο και 3τεκνια. Τ σχέση έχει ο στρατός.
ναι θυμηθήκαμε τώρα με πτυχία να μπούμε και εμείς που στο κατω κατω γιατί να μπαίνουν στην μοριοδότηση τριτεκνοι και πολυτεκνοι και εμεις να μην παρουμε μορια τουλαχιστον εχουμε περισσοτερες γραμματικές γνώσεις
Efedros2015
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 5:32 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Efedros2015 »

Μάγκες να είχαμε να λέγαμε, ότι είναι θα γίνει ! Μας απασχολεί να βγει το ΦΕΚ μετά συζητάμε όλα αυτά που ίσως είναι άσχετα ίσως και όχι ! Αναμονή για το ΦΕΚ και αφήστε δεν βγαίνει προκήρυξη με το τι θέλει ο καθένας !
SGT Folley
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2021 11:32 am
Τοποθεσία: Seargeant
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από SGT Folley »

GreekRanger έγραψε:Εχω ρωτησει 3 διαφορετικες πηγες για τη μοριοδοτηση και οι 3 μου ειπαν οτι θα πεσουν τα μορια στις ειδικες δυναμεις και τους δεα. Και οτι μπορει να μη συνδιαζονται τα μορια δεα με ειδικες δυναμεις δηλαδη δε θα παιρνεις διπλα τα μορια αν πηγες δεα στις ειδικες δυναμεις!
Έτσι όπως σου είπαν μου απάντησε κι εμένα άτομο που ασχολείται με την πολιτική. Εμένα μου είπε 400 μόρια οι ειδικές δυνάμεις και 400 μόρια οι ΔΕΑ χωρίς να συνδυάζονται.

Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

SGT Folley έγραψε:
GreekRanger έγραψε:Εχω ρωτησει 3 διαφορετικες πηγες για τη μοριοδοτηση και οι 3 μου ειπαν οτι θα πεσουν τα μορια στις ειδικες δυναμεις και τους δεα. Και οτι μπορει να μη συνδιαζονται τα μορια δεα με ειδικες δυναμεις δηλαδη δε θα παιρνεις διπλα τα μορια αν πηγες δεα στις ειδικες δυναμεις!
Έτσι όπως σου είπαν μου απάντησε κι εμένα άτομο που ασχολείται με την πολιτική. Εμένα μου είπε 400 μόρια οι ειδικές δυνάμεις και 400 μόρια οι ΔΕΑ χωρίς να συνδυάζονται.



Αν γίνει αυτό τότε οι βάσεις θα πέσουν

Άβαταρ μέλους
EcoMike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: Δευ Φεβ 15, 2021 4:06 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από EcoMike »

Ναι αλλα συχρονως θα πεσουν και τα δικα μας μορια οσοι ημασταν ειδικες δυναμεις ή δεα οποτε το ιδιο κανει!
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Η βαση θα πεσει αν ισχυει αυτο. Τα απολυτηρια και η ξενες γλωσες θα εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες. Δηλαδη θα ενισχυσει της γραμματικες γνωσεις με εμμεσο τροπο.
Gpap95
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 8:49 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Gpap95 »

Σε καμία των περιπτώσεων οι Δεα εδ, δε θα έχουν ίδια μόρια με απλούς εδ. Για τον απλό λόγο ότι περνάνε περισσότερα σχολεία, περισσότερους μήνες. Και αν δε σας φτάνει αυτό, στη περίπτωση που γίνει αυτό που λέτε, τότε δε θα υπάρχει κανένα απολύτως κίνητρο να πάει κάποιος Δεα εδ αν είναι να παίρνει ακριβώς τα ίδια μόρια με έναν απλό εδ. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να μη συμπληρώνουν άτομα σαν εφεδρους γιατί δε θα πηγαίνει κανείς εκτός από πάρα πολυ λίγους που θα το γουστάρουν και ας μη κερδίζουν κάτι.
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Στης παλαιοτερες προκηρυξεις ετσι ηταν 400 μορια χωρις να συνδυαστουν. Η προεδρικη φρουρα επισης δεν επερνε καθολου μορια.
Gpap95
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 8:49 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις/Μόρια και κριτήρια για ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Gpap95 »

Charlie Harper 13 έγραψε:Στης παλαιοτερες προκηρυξεις ετσι ηταν 400 μορια χωρις να συνδυαστουν. Η προεδρικη φρουρα επισης δεν επερνε καθολου μορια.


Δε το γνώριζα αυτό που λες. Εντάξει όποιος είναι Δεα, πληρώνεται κιόλας και είναι ένα κίνητρο αυτό. Και πάλι όμως, παρόλο που δε τελείωσα Δεα, πιστεύω ότι αξίζουν κάτι παραπάνω σε μόρια. Τα διπλά μόρια πάντως, νομίζω πως είναι όντως πολλά.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Loxagos2k21 και 40 επισκέπτες