Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από illy »

Κανενα φεμινιστικο... Λεω την πικρη αληθεια! Εγω δεν ειδα κανενα κοντοχοντρο κολοκυθι-οπως το αναφερεις εσυ-, ολες ειχαν ολα τα απαραιτητα προσοντα κ αυτο γιατι φετος ειτε ειχες βυσμα ειτε οχι δεν περνουσες απο την επιτροπη απαλλαγων! Μονο απο κατι εξαιρεσεις-2 κοπελες που ηταν κατω απο το οριο και αλλες δυο που ηταν ναι μεν στο υψος αλλα με πολλα κιλα παραπανω- μιλαμε για ελαχιστες εξαιρεσεις φετος! Και ποιος μιλησε για δημοσιο; Εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο... Ας ηταν κ με ασφαλιση ικα και με 700 ευρω, εγω το κανω διοτι το γουσταρω!
Dum spiro spero
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Su-35 »

illy έγραψε:Δεν νομιζω οτι παιζςι κατι τετοιο Σου... Διοτι την ειδικοτητα κ τα του στρατου τα ρωτουσαν στον ψυχολογο... Η επιτροπη απαλλαγων δεν εχει καμια σχεση με το αν εσυ το γουσταρεις ή οχι ή το βλεπεις καθαρα για μονιμη δουλεια, δεν τους ενδιαφερει καθολου αυτο... Το θεμα ειναι οτι γινανε πολλες αδικιες κ φετος!
Έτσι λες εσύ... !

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από illy »

Η επιτροπή απαλλαγών αποτελείται από γιατρούς που είναι αρμόδια να σου βγάλει το Ι σου... Αν ήταν από συνέντευξη ψυχολόγου θα περνούσαμε στην επιτροπή αποκλειστικά έτσι όπως τα λες! Αλλά εφόσον τα ξέρετε όλα μερικοί εμείς είναι περιττό να μιλάμε... Εμείς δεν ξέρουμε τίποτα λοιπόν, ας μιλάνε αυτοί που το παίζουν σχετικοί κ ειδικοί κ ότι τα ξέρουν όλα...
Dum spiro spero
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Su-35 »

illy έγραψε:Η επιτροπή απαλλαγών αποτελείται από γιατρούς που είναι αρμόδια να σου βγάλει το Ι σου... Αν ήταν από συνέντευξη ψυχολόγου θα περνούσαμε στην επιτροπή αποκλειστικά έτσι όπως τα λες! Αλλά εφόσον τα ξέρετε όλα μερικοί εμείς είναι περιττό να μιλάμε... Εμείς δεν ξέρουμε τίποτα λοιπόν, ας μιλάνε αυτοί που το παίζουν σχετικοί κ ειδικοί κ ότι τα ξέρουν όλα...
Πάλι δεν με κατάλαβες.

Ρε έχει πέσει γραμμή σου λέω.

Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα σε ολους. Ειμαι υποψηφιος για εποπ στιν αεροπορια και εχω τιν εξης απορια: Ειμαι 1.80 και 100 κιλα παιζη να με κοψουν στα υγειονομικα; Εν το μεταξη εχω καλη φυσικη καταστασι και το 1000 το βγαζω σε καλο χρονο και ολα τα αλλα αθληματα παιζη ρολο αυτο; Σας ευχαριστο
Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλισπερα παιδια και καλη επιτυχια σε ολλους. Θελω να κανω μια σιμαντικη ερωτησει και οπιος ξερει ας μου απαντισει... Ειμαι 1.80 και 100 κιλα. Σαφως εχω αρκετο περιττο βαρος ΑΛΛΑ τα αθληματα που εχει η π. Α τα εχω κανει κ τα εχω βγαλει σε καλους χρονους... Υπαρχει περιπτοση να κοπο στα υγειονομικα; Οπιος ξερει ας μου απαντισει ευχαριστο πολυυΕικόνα
nana
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Οκτ 30, 2009 5:08 pm
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από nana »

Εχω υψος 1.67 και κιλά 63. Ποσα κιλά θα πρέπει να είμαι; Και κατι ακομα σε ξανα εξετάζουν; Ευχαριστω

Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ντινε σε ευχαριστουμε για τιν πολη χρισιμη σου ενημεροση... Θα ηθελα να σε ρωτησω περιπου ποσα κιλλα πανο απο το οριο σε κοβουν; Πχ. Εγω ειμαι 1.80 και ειμαι 100 κιλλα αλλα εχω υψος και δεν μου φενονται. Τα αθληματα τα βγαζω κανονικοτατα; Υπαρχει περιπτοση να κοπο... Σε ευχαριστο και συγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος
Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε νικο κανενας δεν μπορει να ξερει αν σε περασουν η οχι... κ μην ακους κ πολυ αυτα που λεει ο καθενας γτ στο τελος δεν θα ισχυει ΤΠ απ'αυτα... αν δεν στο πει καποιος που ειναι μεσα στην αεροπορια η καποιος που τα εχει κανει τοτε μην πιστευεις ΤΠτ...

Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Απλα την γνωμη μου ειπα... συγνωμη κιολασ... απο την στιγμη που εκανες τα χαρτια σου τωρα κανε υπομονη... κοβουνε πολλους αλλα κατα την γνωμη μου περνας σε θεμα βαρουσ... καλη επιτυχια...

Nirvana84
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:10 pm
Τοποθεσία: Παγκοσμια
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Nirvana84 »

&Εγω εχω κιλακια παραπανω (οχι μπουχεσας μην παρεξηγουμε) αλλα αγνωστες οι βουλες των επιτροπων! Απο υγεια σκιζουμε &Τα αθληματα δεν ειναι &Ολυμπιακων Αγωνων μην τρελαθουμε!
Anonymous

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον παιδια για οσους ρωτατε, ειμαι τοσο υψος και τοσα βαρος θα με κοψουνε;
Κοιταξτε τι γινετε θα σας αναφερω το δικο μου παρα διγμα.
Ειμαι 1,93m και 90kg γυμναζμενος, γραφω γυμνασμενος γιατι εχει τη συμασια του κυριος στα αγορια.
Αυτοι υπολογιζουν τον δεικτη μαζας σωματος εμενα με τις πανω αναλογιες βγενει 24,8 και τι συμενει αυτος ο αριθμος.
Ο αριφμος που βγαινει υπαγετε στις κατω κατηγοριες.
  • Ελλιποβαρής = Λιγότερο από 18.5
  • Κανονικό βάρος = 18.5 - 24.9
  • Υπέρβαρος = 25 - 29.9
  • Παχύσαρκος = ΔΜΣ ίσος με 30 ή μεγαλύτερος
Αν ανοικεις υπερβαρος και παχυσαρκος υποθετικα πρεπει να κοπεις.
Ομως πανω αναφερα αν εισαι γυμνασμενος παιζει ρολο γιατι ο γυμνασμενος μπορει να ανοικει στην κατηγορια υπερβαρος αλλα να εχει αυξημενη μυηκη μαζα και λιγο λιπος.
anastasia
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 2:49 am
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από anastasia »

Παιδια ξερει κανεις ποιο ειναι το χαμηλοτερο οριο για το βαρος?
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Δείκτης Μάζας Σώματος για ΕΠΟΠ (2010)

Δημοσίευση από helen »

anastasia έγραψε:Παιδια ξερει κανεις ποιο ειναι το χαμηλοτερο οριο για το βαρος;
δεν υπαρχει χαμηλοτερο οριο. Αναλογα υψους. Τι υψος και βαρος εχεις να σου πω.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες