Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλεξης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Αλεξης »

Μολις μπηκα και εγω στην ιστοσελιδα της στρατολογιας. Μετα πηγα πληροφοριες για την καταταξη μου και εβαλα τα στοιχεια που ζηταει αλλα μου γραφει το εξης "Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία. ". Τι γινεται εδω ρε παιδια; Αφου εγω διεκοψα την αναβολη μου τον ιουνιο και η υπαλληλος της στρατολογιας μου ειπε οτι μπαινω τον σεπτεμβριο.
Άβαταρ μέλους
georg_lam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Αύγ 20, 2018 8:03 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από georg_lam »

Πότε έκοψες την αναβολή σου; Η τωρινή ΕΣΣΟ παίρνει τελικά όσους την έκοψαν μέχρι και τις 26 Ιουνίου. Εάν την έκοψες μετά, πας για Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
capten fan
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Παρ Μάιος 19, 2017 4:49 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από capten fan »

Παιδια καλημέρα Θα ηθελα να ρωτησω κατι για ενα ξαδερφο μου. Τελειώνει η αναβολή του στις 31 Δεκεμβρίου. Θελει να παει πολεμικό ναυτικό. Ξερετε περίπου πότε θα παρουσιαστεί; Με ποια εσσο?

chriscar95
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 02, 2018 6:06 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από chriscar95 »

Καλησπέρα σε όλους, και καλώς σας βρήκα,

Έκοψα την αναβολή μου στις 28/8, με σκοπό να μπω Νοέμβριο, ομως μου είπαν ότι υπάρχει μικρή πιθανότητα να καταταγώ Ιανουάριο, κάτι που θα μου χάλαγε τα πλάνα για μετά (μεταπτυχιακό κλπ).

Μπήκα σήμερα στο site της στρατολογίας και λέει πλέον ότι είμαι υπόχρεος κατάταξης στην 2018 ΣΤ'εσσο (Νοέμβριος). Είναι οριστικό αυτό ή υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει;

The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από The Marine »

chriscar95 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, και καλώς σας βρήκα,

Έκοψα την αναβολή μου στις 28/8, με σκοπό να μπω Νοέμβριο, ομως μου είπαν ότι υπάρχει μικρή πιθανότητα να καταταγώ Ιανουάριο, κάτι που θα μου χάλαγε τα πλάνα για μετά (μεταπτυχιακό κλπ).

Μπήκα σήμερα στο site της στρατολογίας και λέει πλέον ότι είμαι υπόχρεος κατάταξης στην 2018 ΣΤ'εσσο (Νοέμβριος). Είναι οριστικό αυτό ή υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει;



Το Νοεμβριο θα παρουσιαστεις δεν νομιζω να αλλαξει κατι

Πολίτης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Πολίτης »

Εκοψα την αναβολή 12/10 που ήταν στην προθεσμία για να μπω Ιανουάριο και μπαίνοντας τόσο καιρό στη σελίδα της στρατολογίας μου έλεγε είστε υπόχρεος κατάταξης α' εσσο Ιανουάριος 2019.. μπήκα σήμερα να τσεκάρω και γράφει ότι δεν είμαι υπόχρεος κατάταξης στην επόμενη εσσο , δηλαδή Ιανουαρίου όπως έγραφε τόσο καιρό .. Και χαρτί δεν έχει έρθει , εχει τύχει σε κανέναν αυτό ;
Άβαταρ μέλους
XristosVolos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2018 4:05 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από XristosVolos »

Μην αγχώνεσαι φίλε έχει κάποια κολλήματα το site έτσι γίνεται και σε εμένα και πήρα στην στρατολογια και μου είπαν ότι έχει κάποιο θέμα το site. Πιστεύω θα μάθουμε ποτέ μπαίνουμε και αν μπαίνουμε μέχρι τις γιορτες
Vagelisss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 2:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Vagelisss »

Καλησπέρα η αναβολή μου λήγει 31 Δεκεμβρίου το 2018 θα υπάρχει κάποια κύρωση εάν την αφήσω να λήξει; Και με ποια ΕΣΣΟ θα κατατάχτω; Ευχαριστώ πολύ
Mparmpas
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2017 3:24 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Mparmpas »

Β Εσσο 2019, τον Μαρτιο μπαινεις. Καμια επιπτωση. Θα χρειαστειςμια βεβαιωση οτι ειτε σπουδαζεις ακομα ειτε πηρες το πτυχιο για το

οποιο πηρες αναβολη. Αλλιως προστιμο 90 ευρω.

Το προβλημα ειναι μονο οταν σε καλεσουν και δεν παρουσιαστεις.

Vagelisss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 2:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Vagelisss »

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και μια ακόμη ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι όταν λέμε αναβολή για κοινωνικούς λογους; Ποιοι είναι αυτοί οι κοινωνικοί λόγοι; Και πως κρίνεται κάνεις αντιρρησίας συνείδησης;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης