Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Aetomaxos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 30, 2013 9:07 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Aetomaxos »

Παιδια να κανω μια ερωτηση θα 'θελα. Ειμαι το 95 και δεν μου εχει ερθει το χαρτι για τον στρατο. Μπαινω στη στρατολογια και μου λεει οτι δεν εχω στρατολογηθει για τον Ιανουαριο. Δεν εχω δηλωσει αναβολη. Εχω δηλωσει Ειδικες Δυναμεις. Τι προβλημα μπορει να υπαρχει; Μηπως επειδη ειμαι εγγεγραμμενος σε ΑΕΙ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yandr την Τρί Δεκ 22, 2020 3:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Νασος!

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Νασος! »

Καλησπερα σας! Εκλεισα τα 18 τον οκτωμβρη του 13 (του 95 ειμαι) ... Ποτε θα μου ρθει το χαρτι για να παρουσιαστω... ;
blue

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από blue »

Παιδια επειδη τελικα θα παρουσιαστω μαρτιο ακομα ποτε και το που δεν εχω μαθει να κανω μια ερωτηση αν και λογικα ειμαι σελαθος θεμα. Μπορει να ενημερωσει καποιος σε σχεση με τον ρουχισμο που πρεπει να αγορασουμε εμεις απ εξω η θα μας τα δωσουν ολα μεσα στο στρατοπεδο;
mathaios

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από mathaios »

Τον μαρτιο εγινα 18 χρονων ποτε παρουσιαζομαι στον στρατο παιδια; Ειμαι το 1996
Λακος

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Λακος »

ματθαιε και εγω φεβρουαριο του '96 ειμαι γεννημενος, ελπιζω να μπω ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ γιατι μετα γινομαι 19 !
trickster

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από trickster »

Ο αλλος πιο πανω λεει οτι ληγει στις 31/12/2014 η αναβολη του, και ΕΑΝ την διακοψει αρχες δεκεμβρη, παιζει να μπει φλεβαρη... Αλλιως θα μπει στην επομενη σειρα... Και εμενα ακριβως 31/12/2014 ληγει η αναβολη μου, αλλά δεν καταλαβαινω, γιατι να μην μπω και εγω φλεβαρη; Αφου ληγει 31/12/2014, φανταζομαι θα μπω στην αμεσως επομενη σειρα μετα απο την ημερομηνια ληξης της αναβολης μου. Οπότε και εγω στην πρωτη σειρα του '14 δεν θα ειμαι;
savvas_21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2014 11:52 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από savvas_21 »

Καλησπερα και χρονια πολλα,

πριν περιπου 22 μερες εκανα διακοπη αναβολης στα ΚΕΠ και η υπαλληλος μου ειπε να μπω σε 20 μερες στην στρατολογια να δω που παρουσιαζομαι και ποτε! Αλλα μπαινω απο χθες και μου λεει μονο οτι εχω προγραμματιστει για την Β ΕΣΣΟ (μαρτιος). Ποτε περιπου Θα Εμφανιστει που και ποτε παρουσιαζομαι;

Σας ευχαριστω πολυ!

cuervo

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από cuervo »

Τον φεβρουαριο.
Άβαταρ μέλους
Chris_pap
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2014 8:51 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Chris_pap »

Φίλε αν είσαι Β ΕΣΣΟ υπολόγιζε κατά τις 19-25 Μαρτίου

Θα μπορείς να δεις στο site του στρατού περίπου 1 μήνα νωρίτερα κ μετά από 15 μέρες θα σου έρθει και το σημείωμα κατάταξης...

savvas_21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2014 11:52 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από savvas_21 »

Chris_pap έγραψε:Φίλε αν είσαι Β ΕΣΣΟ υπολόγιζε κατά τις 19-25 Μαρτίου

Θα μπορείς να δεις στο site του στρατού περίπου 1 μήνα νωρίτερα κ μετά από 15 μέρες θα σου έρθει και το σημείωμα κατάταξης...



σε ευχαριστω φιλε μου!

unstoppablegr
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Μαρ 03, 2014 8:49 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από unstoppablegr »

Παιδια να ρωτησω κατι !Διεκοψα την αναβολη μου στα τελη του 2014 για να μπω στην ΕΣΣΟ του Μαρτιου. Ολα καλα μετα απο κανα 2 βδομαδες στο site της στρατολογιας εβαλα τα στοιχεια μου και εγραφε :

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2015 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος) πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμη η ημερομηνία και το κέντρο υποχρέωσης κατάταξης.

Σημερα ομως εβαλα τα στοιχεια μου και γραφει :

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία.

Υπαρχει περιπτωση να με βγαλανε απτην ΕΣΣΟ του Μαρτιου να μπω στην επομενη ; Η εγινε καποιο λαθος ; Και λογω των εκλογων μπορει να εχει σχεση ;

Άβαταρ μέλους
Cptmcdonald
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:25 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από Cptmcdonald »

Και εγώ το ιδιο θεμα εχω αδερφέ. Προτείνω να περιμένουμε μεχρι αρχες φεβρουαρίου. ΑΝ συνεχίσει παμε και ρωταμε στρατολογία.
unstoppablegr
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Μαρ 03, 2014 8:49 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από unstoppablegr »

Καισυ Μαρτιο μπαινεις ; Δηλαδη αρχικα σου εβγαζε μπαινεις μαρτιο και μετα σου βγαζει οτι δεν εχεις προγραμματιστει για να μπεις στην επομενη ΕΣΣΟ ;
Άβαταρ μέλους
lephleg
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2014-2018)

Δημοσίευση από lephleg »

Καποιο κολλημα του συστηματος θα ειναι πιθανοτατα. Δωστε τους λιγο χρονο μεχρι να τελειωσει και η καταταξη της Α' ΕΣΣΟ τελη του μηνα και ξανατσεκαρετε.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης