ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Παναγιώτης

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Έχω ελληνική ιθαγένεια. Μπορώ να πάω ειδικές δυνάμεις Καταδρομών?
Αργύρης Σπάρτη

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Αργύρης Σπάρτη »

Παιδια, θελω να παω Ε. Δ ΛΟΚ, ασκησεις ειναι 20 push ups 1χλκ με σε 4,9λ κλπ. Η μυωπία ισχύει ακομα 4,5 το οριο; Επισης αν κανεις επεμβαση λειζερ στα ματια για την μυωπια και μηδενίσει μετα θα σε παρουν κανονικα ή θα υπαρξει προβλημα
Άβαταρ μέλους
AlexK.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2020 7:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από AlexK. »

Πάλι για ΛΟΚ ως έφεδρος οπλίτης.Η ανώτατη ηλικία για να είμαι επιλέξιμος είναι τα 24; Ρωτάω για την πιθανότητα που δεν πάω στα 18 λόγω σπουδών.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν υπάρχει όριο ηλικίας για τις καταδρομές.
george

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από george »

Καλήμερα σας είμαι 182 ύψος 85 κιλά και έχω μυωπία 2,5 και 3,5 με περνούν λοκ και δεν ξέρω κολύμπι19 ετών όταν πέρασα περιοδεύων δεν δήλωσα ειδικές δυνάμεις άπλα στρατό ξηράς

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από yandr »

george έγραψε:Καλήμερα σας είμαι 182 ύψος 85 κιλά και έχω μυωπία 2,5 και 3,5 με περνούν λοκ και δεν ξέρω κολύμπι19 ετών όταν πέρασα περιοδεύων δεν δήλωσα ειδικές δυνάμεις άπλα στρατό ξηράς

Η ερώτηση ποια είναι;
george

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από george »

Η ερωτηση ειναι 1) αν μπορω να παω λοκ με τετοια μυοπια;2) δεν ξερω κολυμπι; Επιση εγω δηλοσα πεζικο οταν περασα περιοδευον !3) οταν κοψο την αναβολη μπορω να επιλεξω λοκ?
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

george έγραψε:Η ερωτηση ειναι 1) αν μπορω να παω λοκ με τετοια μυοπια;2) δεν ξερω κολυμπι; Επιση εγω δηλοσα πεζικο οταν περασα περιοδευον !3) οταν κοψο την αναβολη μπορω να επιλεξω λοκ;


1) Ναι μπορεις, εκτος απο Αλεξιπτωτα.
2) Τι σχεση εχει το αν ξερεις κολυμπι; Θητεια θα κανεις.
3) Διχως να ειμαι 100% σιγουρος, ακομα και να κοψεις την αναβολη, θα ξαναπας παλι εκει που σε εριξαν στην αρχη. Για να πας απο πεζικο (κεντρο) σε Ε. Δ πρεπει να ερθουν να ζητησουν ατομα και θα δηλωσεις οτι ενδιαφερεσαι, απο εκει και μετα θα περασετε καποια αθληματα (τρεξιμο, ελξεις, κοιλιακους) και οι ικανοι θα περασουν.
george

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από george »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:1) Ναι μπορεις, εκτος απο Αλεξιπτωτα.
2) Τι σχεση εχει το αν ξερεις κολυμπι; Θητεια θα κανεις.
3) Διχως να ειμαι 100% σιγουρος, ακομα και να κοψεις την αναβολη, θα ξαναπας παλι εκει που σε εριξαν στην αρχη. Για να πας απο πεζικο (κεντρο) σε Ε. Δ πρεπει να ερθουν να ζητησουν ατομα και θα δηλωσεις οτι ενδιαφερεσαι, απο εκει και μετα θα περασετε καποια αθληματα (τρεξιμο, ελξεις, κοιλιακους) και οι ικανοι θα περασουν.
ΠΆΝΤΑ ΠΕΡΝΟΎΝ ΆΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΠΕΖΙΚΟΥ; ΜΕ 182 ΥΨΟς ΚΑΙ 85 ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σημείωση διαχείρισης: Τα κεφάλαια γράμματα απαγορεύονται. Γράφε με μικρά σε παρακαλώ πολύ. Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Νοέμ 24, 2020 2:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Τα κιλα δεν παιζουν ρολο, αμα μπορεσεις και τρεξεις συγκεκριμενους χρονους και βγαλεις τις προβλεπομενες ασκησεις, τοτε θα περασεις.
Συνηθως ερχονται και ζητανε ατομα !
Nikos

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Nikos »

Πρώτα περνάς αθλήματα ή πρώτα σε κατατάσσουν σε Ι; Αν βγεις Ι2 αλλά μπορείς να βγάλεις αθλήματα τι μπορείς να κάνεις;
Άβαταρ μέλους
Nontas
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2020 10:55 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Nontas »

Πρώτα βγαίνει η κατηγορία και μετά περνάς τα αθλήματα αν είσαι Ι1 και δηλώσεις πως επιθυμείς να καταταγείς στις Ε. Δ. ΜΟΝΟ οι Ι1 έχουν την δυνατότητα να πάνε Ε. Δ.
Γιωργος

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπερα. Θελω να παω λοκ αλλα εχω κανει αφαιρεση θυρωειδη και παιρνω ενα χαπακι καθε πρωι. Θα με κοψουνε αν τους το πω;
Άβαταρ μέλους
MarkosCrete
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2020 4:54 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Προϋποθέσεις κατάταξης

Δημοσίευση από MarkosCrete »

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος που έχει μπει στους ΟΥΚ να μου πει τι γίνεται με τις εξετάσεις; Πόση διάρκεια έχουν (εννοώ πόσες μέρες εξετάζονται οι υποψήφιοι). Και σε τι εξετάζονται ακριβώς. Έχω ακούσει κάτι ακραία ότι εξετάζονται και για δύο βδομάδες μέχρι να πουν ότι όλα είναι καλά. Όποιος ξέρει στα σίγουρα και τα έχει περάσει, ας μου πει τι γίνεται.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες