Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
V. P. @@
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 7:07 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από V. P. @@ »

Κι εσύ να είσαι καλά Δημήτρη ! Καλή επιτυχία και σε σένα ! Έχω άλλη μια απορία φίλε !

Σχετικά με τις ειδικότητες, επιλέγουμε εμείς η δεν εξαρτάται από εμάς ;

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

V.P.@@ έγραψε:Κι εσύ να είσαι καλά Δημήτρη ! Καλή επιτυχία και σε σένα !Έχω άλλη μια απορία φίλε !

Σχετικά με τις ειδικότητες, επιλέγουμε εμείς η δεν εξαρτάται από εμάς ;



Εμείς επιλέγουμε φίλε μου. Θα περιμένεις να βγει το ΦΕΚ με τις ειδικότητες που θα ζητάει η προκήρυξη και θα δηλώσεις την ειδικότητα που θες εφόσον έχεις τα απαιτούμενα προσόντα. Για να πάρεις μια γεύση του τι εννοώ, αν ψάξεις για "ΦΕΚ 76 ειδικοτήτων Πολεμικού Ναυτικού" θα καταλάβεις. Δίπλα από κάθε ειδικότητα αναφέρονται τα απαιτούμενα προσόντα, κάπως έτσι θα είναι και στην ΠΑ. Δώσε πολύ προσοχή όταν βγουν οι ειδικότητες, καθώς εάν δηλώσεις κάποια ειδικότητα στην οποία δεν έχεις τα απαραίτητα προσόντα, απορρίπτεται η αίτηση σου!

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

DimitrisN61 έγραψε:Εμείς επιλέγουμε φίλε μου. Θα περιμένεις να βγει το ΦΕΚ με τις ειδικότητες που θα ζητάει η προκήρυξη και θα δηλώσεις την ειδικότητα που θες εφόσον έχεις ταπαιτούμενα προσόντα. Για να πάρεις μια γεύση του τι εννοώ, αν ψάξεις για "ΦΕΚ 76 ειδικοτήτων Πολεμικού Ναυτικού" θα καταλάβεις. Δίπλα από κάθε ειδικότητα αναφέρονται τα απαιτούμενα προσόντα, κάπως έτσι θα είναι και στην ΠΑ. Δώσε πολύ προσοχή όταν βγουν οι ειδικότητες, καθώς εάν δηλώσεις κάποια ειδικότητα στην οποία δεν έχεις τα απαραίτητα προσόντα, απορρίπτεται η αίτηση σου!


Για να μην ψάχνεις βραδιάτικα.

https://www.armyvoice.gr/wp-content/uploads/2020/10/epop-pn.pdf

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Νοέμ 26, 2020 6:44 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
V. P. @@
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 7:07 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από V. P. @@ »

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ! Να είσαι πάντα καλά !

Δημήτρη εσύ θα δωσεις μόνο για αεροπορια η και στρατό ξηράς η και ναυτικό βέβαια ; Που πιστεύεις ότι είναι πιο καλά γενικά ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Νοέμ 26, 2020 10:50 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

V.P.@@ έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ! Να είσαι πάντα καλά !

Δημήτρη εσύ θα δωσεις μόνο για αεροπορια η και στρατό ξηράς η και ναυτικό βέβαια ; Που πιστεύεις ότι είναι πιο καλά γενικά ;


Μάλλον ΣΞ και ΠΑ. Γενικότερα το ΠΝ έχει πολλά πλεύσιμα. Τώρα θα μου πεις, στα άλλα δεν θα έχεις μεταθέσεις; Θα έχεις, προσωπικά προτιμώ τις μεταθέσεις από τις 150+ μέρες εν πλω το χρόνο. Αρκετά καλά για έναν ΕΠΟΠ είναι στην ΠΑ όπου και θα γίνει σφαγή για 280 θέσεις. Θα είναι κάτι σαν την προκήρυξη του Λιμενικού που πήρε 150 άτομα. Χιλιάδες οι αιτήσεις, πολύ λίγες οι θέσεις όμως.

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:εγω πιστευω πως ολοι θα δηλωσουν και στις 4 προκυρηξεις αλλα το ΠΝ θα το εχουν σαν μια τελευταια επιλογή λογω και τις ανεργιας που υπαρχει
Προσωπικά δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να κάνω τα χαρτιά μου στη Στρατολογία. Σίγουρα έχουν συμπληρωθεί ήδη οι θέσεις.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Νοέμ 26, 2020 3:18 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:καλα εννοείται και στην αεροπορια το ιδιο, αλλα ετσι να πεις ότι τα εκανες, τζαμπα είναι δεν κοτσιζει κατι μια αιτηση


Τζάμπα είναι, αλλά είναι δεδομένο πως έχουν συμπληρωθεί οι θέσεις. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι θα υπάρξουν κι άλλες προκηρύξεις σε βάθος 5ετίας, εάν δεν πετύχουμε σε αυτή ας ελπίσουμε πως θα ζητηθούν περισσότερες θέσεις στις επόμενες.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Νοέμ 26, 2020 3:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:θα γινει μακελειο παντου!στα ιδια νουμερα πιστευω θα κινουνται κάθε χρονο + ΟΒΑ

ασε που θα είναι υποψιασμένοι ολοι και θα βγαζουν ξενογλωσσα πτυχια και οι αντρες θα πηγαινουν ειδικες δυναμεις, δοκιμοι και προεδρικη φρουρα και θα δηλωνουν και για ΟΒΑ


Έτσι ακριβώς. Βλέπε προκήρυξη Ειδικών Φρουρών, χωρίς Ειδικές Δυνάμεις/Προεδρική Φρουρά/ΔΕΑ, δεν φαινόταν το όνομα σου ούτε στους 10.000 Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 27, 2020 5:04 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:σωστα! Μακαρι να βγαινουν και άλλες προκυρηξεις και να απορροφάτε εκει ο κοσμος, και οσοι το θελουν να μπαινουν στον στρατο και όχι για μια θεση

παντως το 21 ακουγονται πολλες προκυρηξεις γυρναμε στις εποχές του 2009 και πριν


Πράγματι έρχονται πολλές. Άντε να δούμε

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 27, 2020 5:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
E.C.
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2020 8:02 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από E.C. »

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω μόνο με απολυτήριο λυκείου και πολυτεκνία έχω ελπίδες ;
JDep12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από JDep12 »

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω τα αθλήματα ποια είναι ακριβώς για ΠΑ;
Άβαταρ μέλους
Ikaropoulos1997
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 1:48 pm
Τοποθεσία: Captain
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από Ikaropoulos1997 »

Καλησπερα σας! Γνωρίζουμε τις βάσεις από τις ειδικότητες του 2009;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι. Δεν θα τις βρεις κάπου διότι δεν δημοσιεύτηκαν ποτέ στο διαδίκτυο.

Το ίδιο και για ναυτικό, στρατολογία.

Μόνο του στρατού ξηράς βγήκαν στη σέντρα.

Sotiris98
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 7:50 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2021)

Δημοσίευση από Sotiris98 »

Στην αεροπορία όλες οι ειδικότητες ζητούσαν απολυτήριο λυκείου ή πτυχία ΑΕΙ ΤΕΙ. Οι σπουδαστές σε ποιο από τα δύο έπαιρναν τα μόρια τους; Εκεί που ζητούσε απολυτήριο λυκείου; Εκεί που ζητούσε πτυχίο ΑΕΙ ΤΕΙ; Και στα δύο; Απαντήστε άμα ξέρει κάποιος!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες