Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
takisperd
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2014 12:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από takisperd »

Ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε δυο φορές. Το ότι δε σας ακουμπάνε οι στοιχειώδεις κανόνες ευγενειας με καποιον που δε γνωριζετε, είναι θέμα που δε μπορώ να σας το παραθέσω σε λινκ όπως κάνατε εσείς για τους κανόνες φόρουμ. Συμπερασματικά δε με ακουμπάνε αυτα που λέτε περί κανόνων. Την απαντηση την βρηκα αλλου. Σας ευχαριστώ.
aouas

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από aouas »

Έχω πάρει ήδη 12μηνη αναβολή για ψυχολογικά αίτια (παρουσιάστηκα στη θήβα μένοντας κατά τα γνωστά 2 μέρες μέσα). Στις 19 παρουσιάζομαι στο Ναύπλιο, θέλω επιπλέον 6μηνη αναβολή και προτιμώ να γίνει μέσω φρουραρχείου. Είμαι εγγεγραμμένος στα μητρώα Βόλου, όμως κατοικώ 10 έτη στην Αθήνα και αυτό φαίνεται (μόνο) στη φορολογική μου δήλωση. Μπορώ να απευθυνθώ στο φρουραρχείο στο Γουδί; Ευχαριστώ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από D.Y.K »

aouas έγραψε: Μπορώ να απευθυνθώ στο φρουραρχείο στο Γουδί; Ευχαριστώ


Ναι.

Ωστόσο είναι στην κρίση τους το αν θα στην δώσουν αυτοί ή θα σε στείλουν στον Βόλο.

mirallas1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 18, 2014 3:46 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από mirallas1 »

γεια σε ολου εχω παρει δυο χρονια αναβολη για ψυχολογικους λογους πηγα σε εναν ιδιωτη και του ειπα να γραψει μια γνωματευση οτι εχω καπιο σοβαρο προβλημα αλλα δεν τπ δεχτηκε μονο διαταραχες συμπεριφορας εγραψε με αυτο θα με βγαλουν Ι5; τωρα σε λιγες μερες θα παω φρουραρχειο για να με παραπεμψουν στο 401 θα με παραπεμψουν με το διαταραχες συμπεριφορας η πρεπει νε παιξω θεατρο; οποιος μπορει ας με βοηθησει
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από D.Y.K »

mirallas1 έγραψε:γεια σε ολου εχω παρει δυο χρονια αναβολη για ψυχολογικους λογους πηγα σε εναν ιδιωτη και του ειπα να γραψει μια γνωματευση οτι εχω καπιο σοβαρο προβλημα αλλα δεν τπ δεχτηκε μονο διαταραχες συμπεριφορας εγραψε με αυτο θα με βγαλουν Ι5; Τωρα σε λιγες μερες θα παω φρουραρχειο για να με παραπεμψουν στο 401 θα με παραπεμψουν με το διαταραχες συμπεριφορας η πρεπει νε παιξω θεατρο; Οποιος μπορει ας με βοηθησει


Δύσκολα πολύ να σου δώσουν απαλλαγή γι'αυτό τον λόγο εκτός και αν είσαι πραγματικά για τα σίδερα (κάτι που δεν φαίνεται να είσαι).

Προσωπικά τους κόβω να σε βγάζουν κανένα Ι3 άοπλο.(το πολύ)

Άβαταρ μέλους
Mitsman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 7:58 pm
Τοποθεσία: Δεξί μπακ
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από Mitsman »

Καλησπέρα,16/5 πέρασα από το στρατολογικό γραφείο όπου έκανα τα χαρτιά μου για αναβολή 1 έτους. Εχουν περάσει κοντά 40 μέρες και δεν έχω λάβει επιστολή για να παρουσιαστώ στην επιτροπή απαλλαγών! Να ανησυχώ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Mitsman έγραψε:Καλησπέρα,16/5 πέρασα από το στρατολογικό γραφείο όπου έκανα τα χαρτιά μου για αναβολή 1 έτους. Εχουν περάσει κοντά 40 μέρες και δεν έχω λάβει επιστολή για να παρουσιαστώ στην επιτροπή απαλλαγών! Να ανησυχώ;


Kαι ούτε θα λάβεις δεν στέλνουν πλέον χαρτί στο σπίτι, τράβα στην στρατολόγια αύριο το πρωί από εκεί θα πάρεις το χαρτί και θα πας στην επιτροπή.
Άβαταρ μέλους
Mitsman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 7:58 pm
Τοποθεσία: Δεξί μπακ
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από Mitsman »

Τότε γιατί ο υπεύθυνος είπε πως θα με ενημερώσουν μέσα στις επόμενες 2-3 εβδομάδες (και το είπαν και σε δύο άλλα παλικάρια - όπως και σε μένα - στο ΣΥ Πειραιά ότι θα σταλεί χαρτί). Αν όντως πλέον δεν στέλνουν τι γίνεται με την προθεσμία;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Παλίκαρε δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει τι σου είπε ο συγκεκριμένος, έγραψες κάτι και σου απάντησα τα υπόλοιπα δεν με αφορούν και δεν θα κάτσω να δικαιολογήσω εγώ τα λάθη των αλλωνών.
Άβαταρ μέλους
Mitsman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 7:58 pm
Τοποθεσία: Δεξί μπακ
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από Mitsman »

Μα δεν ζήτησα κάτι τέτοιο και ευχαριστώ για την βοήθεια. Τέσπα, με την προθεσμία ξέρουμε τι ισχύει πλέον;
γιωργος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από γιωργος »

Καλησπερα και απο μενα θελω να κανω μια ερωτηση. ειμαι απο ροδο εχω παρει 2 εξαμηνες και 12 μηνη δλδ 2 χρονια αναβολες για τον ιδιο ψυχολογικο λογο. εχω χαρτι δημοσιου ψυχιατρου που λει το προβλημα μου και οτι δεν μπορω να μπω στρατοπεδο ουτε σε αεροπλανα ουτε σε καραβια. εδω εχουμε φρουραρχειο καθως και στρ. νοσοκομειο το 95 τυεθ. η ερωτηση μου ειναι αν ξερει καπιος πως θα γινει να παρω απαλλαγη απο τη στιγμη που με το που παω στο φρουραρχειο θα μου πουνε να παω λογικα στο 401 414 αθηνα δεν τα ξερω καλα γιατι στο 95 τυεθ δεν υπαρχει ψυχιατρος. ευχαριστω εκ των προτερων
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ »

Καλησπέρα,Γεννήθηκα χωρίς χέρι από τον αγκώνα και κάτω. Απ ότι θυμάμαι μου είχαν δώσει αναβολή μέχρι το 2018 όταν πέρασα περιοδεύων και όχι οριστική απαλλαγή αλλά δεν έχω ασχοληθεί περαιτέρω και για αυτό θα ήθελα την βοήθειά σας. Είμαι 22 χρονών. Δικαιούμαι οριστικής απαλλαγής Ι5; Αν ναι μπορώ κάπως να την πάρω από τώρα η πρέπει να φτάσει η ώρα της κατάταξής μου για να εξεταστώ από τους γιατρούς να πάω στα φρουραρχεία και τις επιτροπές που αναφέρετε πιο πάνω; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

kaneis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 02, 2010 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από kaneis »

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που είναι το φρουραρχείο; Γιατί το γκουγκλ μαπς τα μπερδευει λίγο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2014)

Δημοσίευση από Nassos »

Εϊναι μερικά μέτρα πιο κάτω από το γήπεδο του Badminton. Στο Google Maps θα δείς ένα τεράστιο υπαθριο πάρκινγκ, είναι, αν θυμάμαι σωστά, το κτήριο στα δεξιά της οθόνης, δίπλα στο παρκινγκ.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες