Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannakis7

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από giannakis7 »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 3:29 am
niasimas έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:30 am
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 2:19 am

η μεγαλη απορια δεν ειναι τι διαφορα εχει το 28 με το 30... Η μεγαλη απορια ειναι τι σε νοιαζει αφουν δεν μπορεις να τους κρατησεις πρωτα απο ολα... Με καποιο μαγικο τροπο εξαφανιζονται η παραιτουνται η κλεβουν οπλα και ναρκωτικα και τα πουλανε η βγαινουν σε διαθεσιμοτητα για αστυνομικη βια... Τα ψυχοτεχνικα αποτυγχανουν παταγοδως... Το γηρασμενο θα ηταν το τελευταιο προβλημα σε 10 χρονια αν συνεχισουμε ετσι δεν θα υπαρχει το σωμα! Αλλα το ακομα πιο βασιμο επιχειρημα ειναι οτι αν ανεβασεις το οριο και το κανεις πχ 35 και παρεις λεμε 1500 αυτοι που θα καταφερουν να μπουν πανω απο 30 θα ειναι το ανωτατο 100 ατομα που το θελουν πραγματικα πολυ! Ενα ελαχιστο ποσοστο δηλαδη! Σκεψου οτι στην οππι μπηκε γνωστος μου που ηταν στη σειρα 8000+ δηλαδη εφτασαν να ψαχνουν στις 10000 αιτησεις μεχρι τον πατο! Το προβλημα ειναι πολυ βαθυτερο απο το γηρασμενο αυτο θελω να πω!
Όταν μπάινεις μικρός, λες το κάνω για χαβαλέ! Όπλα, στολή, εξουσία, να γουστάρουν και οι γκόμενες! Θα φουσκώσω και λίγο γυμναστήριο, να το πάιζω ΕΚΑΜιτης. Όταν όμως πέσουν στην πρώτη εμπλοκή και κινδυνέψουν, τότε λένε όπα φίλε! Να πάρω το βύσμα μου, τον θείο στρατηγό, να με βάλει σε γραφείο! Ο λίγο μεγαλύτερος, θα πάει πιο συνηδητοποιημένος, για το τι θα βρει. Άσε που θα έχει ζήσει και περισσότερα πράγματα, στην ζωή και θα σκέφτεται διαφορετικά, από κάποιον 20 ή 23. Άντε να τα εξηγήσεις αυτά, σε αυτούς που αποφασίζουν! Αν είναι να το αυξήσουν, θα το κάνουν για δικό τους όφελος, γιατί έχουν κάτι ανίψια, που παίζουν στο 30με 30+!
σε αυτο νομιζω οτι εχει απολυτο δικιο αν το κανουν θα το κανουν για τα παιδια και τα ανηψια τους 30+ δηλαδη ακομα και το σωστο θα το κανουν για λαθος λογους! Τραγικο μεν... Αλλα ας το κανουν εστω κι ετσι!
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μπηκε φιλος σου στην οππι απο 8.000 σειρα, δεν εφτασε τοσο κατω. Εγω ημουν 2.500 σειρα στην Α κατηγορια και μου επεστρεψαν τα δικαιολογητικα πισω, δεν πηγε τοσο κατω!
RangerTony

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από RangerTony »

Ναι μέχρι 1480 βαριά 1500 κάτι έφτασε μη λέτε ανακρίβειες και παραφιλολογίες για όνομα του Θεού.
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

RangerTony έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 12:54 pm Ναι μέχρι 1480 βαριά 1500 κάτι έφτασε μη λέτε ανακρίβειες και παραφιλολογίες για όνομα του Θεού.
Από την οππι μπήκαν συνολικά 1500 άτομα... Αυτό που λες εσύ δε βγαίνει ούτε καν μαθηματικά... Μπήκαν και πολύ καιρό μετά κάποιοι... Αυτό που σου λέω είναι στάνταρ μπήκε ένα παιδί 7846 η κάτι τέτοιο... Αν δε θες να το πιστεύεις πρόβλημα σου
giannakis7

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από giannakis7 »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 5:15 pm
RangerTony έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 12:54 pm Ναι μέχρι 1480 βαριά 1500 κάτι έφτασε μη λέτε ανακρίβειες και παραφιλολογίες για όνομα του Θεού.
Από την οππι μπήκαν συνολικά 1500 άτομα... Αυτό που λες εσύ δε βγαίνει ούτε καν μαθηματικά... Μπήκαν και πολύ καιρό μετά κάποιοι... Αυτό που σου λέω είναι στάνταρ μπήκε ένα παιδί 7846 η κάτι τέτοιο... Αν δε θες να το πιστεύεις πρόβλημα σου
Φιλε τι δε καταλαβαινεις, δε γινεται να μπηκε απο 7846 σειρα ανθρωπος! Εγω ημουν 2500 σειρα στην Α και μου επεστρεψαν τα δικαιολογητικα πισω, δεν εφτασε εκει η σειρα.
ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

giannakis7 έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 6:03 pm
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 5:15 pm
RangerTony έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 12:54 pm Ναι μέχρι 1480 βαριά 1500 κάτι έφτασε μη λέτε ανακρίβειες και παραφιλολογίες για όνομα του Θεού.
Από την οππι μπήκαν συνολικά 1500 άτομα... Αυτό που λες εσύ δε βγαίνει ούτε καν μαθηματικά... Μπήκαν και πολύ καιρό μετά κάποιοι... Αυτό που σου λέω είναι στάνταρ μπήκε ένα παιδί 7846 η κάτι τέτοιο... Αν δε θες να το πιστεύεις πρόβλημα σου
Φιλε τι δε καταλαβαινεις, δε γινεται να μπηκε απο 7846 σειρα ανθρωπος! Εγω ημουν 2500 σειρα στην Α και μου επεστρεψαν τα δικαιολογητικα πισω, δεν εφτασε εκει η σειρα.
ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
γιατι στα επεστρεψαν πισω; Τις φωτοτυπιες; Δεν μπορουσες να βγαλεις αλλες; ΕΣΥ ΛΕΣ ΠΙΠΕΣ! ΝΤΑ ΠΙΠΑ!
giannakis7

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από giannakis7 »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 7:45 pm
giannakis7 έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 6:03 pm
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 5:15 pm

Από την οππι μπήκαν συνολικά 1500 άτομα... Αυτό που λες εσύ δε βγαίνει ούτε καν μαθηματικά... Μπήκαν και πολύ καιρό μετά κάποιοι... Αυτό που σου λέω είναι στάνταρ μπήκε ένα παιδί 7846 η κάτι τέτοιο... Αν δε θες να το πιστεύεις πρόβλημα σου
Φιλε τι δε καταλαβαινεις, δε γινεται να μπηκε απο 7846 σειρα ανθρωπος! Εγω ημουν 2500 σειρα στην Α και μου επεστρεψαν τα δικαιολογητικα πισω, δεν εφτασε εκει η σειρα.
ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
γιατι στα επεστρεψαν πισω; Τις φωτοτυπιες; Δεν μπορουσες να βγαλεις αλλες; ΕΣΥ ΛΕΣ ΠΙΠΕΣ! ΝΤΑ ΠΙΠΑ!
Μου είχαν τηλεφωνήσει από τμήμα της περιοχής μου για να μου επιστρέψουν τα δικαιολογητικά που είχα καταθέσει για την οππι διότι η προκήρυξη είχε κλείσει.
Τι δε κατάλαβες;
8000 σειρά δεν έφτασε πως να στο πούμε ελληνικά; Αφου εγώ ήμουν 2500 σειρά πως γίνεται να έφτασε 8000 και να μη πέρασε από μένα έξυπνοπουλι μου?
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

giannakis7 έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 9:27 pm
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 7:45 pm
giannakis7 έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 6:03 pm

Φιλε τι δε καταλαβαινεις, δε γινεται να μπηκε απο 7846 σειρα ανθρωπος! Εγω ημουν 2500 σειρα στην Α και μου επεστρεψαν τα δικαιολογητικα πισω, δεν εφτασε εκει η σειρα.
ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
γιατι στα επεστρεψαν πισω; Τις φωτοτυπιες; Δεν μπορουσες να βγαλεις αλλες; ΕΣΥ ΛΕΣ ΠΙΠΕΣ! ΝΤΑ ΠΙΠΑ!
Μου είχαν τηλεφωνήσει από τμήμα της περιοχής μου για να μου επιστρέψουν τα δικαιολογητικά που είχα καταθέσει για την οππι διότι η προκήρυξη είχε κλείσει.
Τι δε κατάλαβες;
8000 σειρά δεν έφτασε πως να στο πούμε ελληνικά; Αφου εγώ ήμουν 2500 σειρά πως γίνεται να έφτασε 8000 και να μη πέρασε από μένα έξυπνοπουλι μου;
δεν εχει καμια λογικη να επιστραφουν δικαιολογητικα ειναι απλα φωτοτυπιες! Σιγα μη μας τα ταχυδρομησουν πισω τωρα της δικαστικης οταν κλεισει!
giannakis7

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από giannakis7 »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 11:37 pm
giannakis7 έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 9:27 pm
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιαν 28, 2024 7:45 pm

γιατι στα επεστρεψαν πισω; Τις φωτοτυπιες; Δεν μπορουσες να βγαλεις αλλες; ΕΣΥ ΛΕΣ ΠΙΠΕΣ! ΝΤΑ ΠΙΠΑ!
Μου είχαν τηλεφωνήσει από τμήμα της περιοχής μου για να μου επιστρέψουν τα δικαιολογητικά που είχα καταθέσει για την οππι διότι η προκήρυξη είχε κλείσει.
Τι δε κατάλαβες;
8000 σειρά δεν έφτασε πως να στο πούμε ελληνικά; Αφου εγώ ήμουν 2500 σειρά πως γίνεται να έφτασε 8000 και να μη πέρασε από μένα έξυπνοπουλι μου;
δεν εχει καμια λογικη να επιστραφουν δικαιολογητικα ειναι απλα φωτοτυπιες! Σιγα μη μας τα ταχυδρομησουν πισω τωρα της δικαστικης οταν κλεισει!
Ρε φίλε τι να σου πω τώρα, εμένα μου τα επέστρεψαν γιατί λέει είναι επίσημα έγγραφα και η ποεκηευξη έκλεισε. Και άκουσα κι από κι άλλους ότι τους τα επέστρεψαν. Τέλος πάντων το ζουμί είναι ότι αποκλείεται να μπήκε ο δικός σου τέτοια σειρά, εγώ όπως σου είπα ήμουν 2500 σειρά. Παμε παρακάτω τώρα.
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημερα ομαδα δεν υπαρχει κανενα νεο ως προς την αυξηση του οριου ηλικιας?
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Μαρ 30, 2024 7:32 am Καλημερα ομαδα δεν υπαρχει κανενα νεο ως προς την αυξηση του οριου ηλικιας;
οχι φιλε και μην περιμενεις κατι για αυτο! Αν γινει θα το μαθουμε πραγματικα τελευταια στιγμη! Εγω το μονο που ακουσα ειναι μια πληροφορια απο το γραφειο του υπουργου οτι δεχεται μεγαλες πιεσεις απο συνδικαλιστες για αυτο... Και οτι εχει λαβει μεχρι και επιστολες πολιτων για αυτο το θεμα διαφορα email κτλ!
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Απρ 09, 2024 1:08 am
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Μαρ 30, 2024 7:32 am Καλημερα ομαδα δεν υπαρχει κανενα νεο ως προς την αυξηση του οριου ηλικιας;
οχι φιλε και μην περιμενεις κατι για αυτο! Αν γινει θα το μαθουμε πραγματικα τελευταια στιγμη! Εγω το μονο που ακουσα ειναι μια πληροφορια απο το γραφειο του υπουργου οτι δεχεται μεγαλες πιεσεις απο συνδικαλιστες για αυτο... Και οτι εχει λαβει μεχρι και επιστολες πολιτων για αυτο το θεμα διαφορα email κτλ!
Οσοι ενδιαφερομαστε αδερφε αν μπορουμε και εμεις, να πιεσουμε με καποιο τροπο
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από niasimas »

Βρείτε αξιωματικούς, συνδυκαλιστές, βουλευτές της κυβέρνησης ή αντιπολίτευσης, που ασχολούνται με το θέμα, τοπικούς παράγοντες της περιοχής σας και τρελάνετε τους στα μηνύματα, τηλέφωνα,mail. Στείλτε και στο αντίστοιχο υπουργείο, στα στοιχεία επικοινωνίας του. Μόνο έτσι μπορουν να πιέσουν όσοι δεν ανήκουν στο σύστημα.
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχει μια φορμα επικοινωνιας ο χρυσοχοιδης σε καποιο site μου εχουν πει... Στειλτε του απο εκει μια επιστολη με επιχειρηματα εχω μαθει οτι το εχουν κανει αρκετοι! Νομιζω οτι ειναι προσωπικο site αλλα δεν ξερω πρεπει να το ψαξετε μονοι σας!
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Απρ 10, 2024 1:11 am Εχει μια φορμα επικοινωνιας ο χρυσοχοιδης σε καποιο site μου εχουν πει... Στειλτε του απο εκει μια επιστολη με επιχειρηματα εχω μαθει οτι το εχουν κανει αρκετοι! Νομιζω οτι ειναι προσωπικο site αλλα δεν ξερω πρεπει να το ψαξετε μονοι σας!
https://www.chrisochoidis.gr/contact/
Επισκέπτης

Re: Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το θεμα ειναι τα βλεπει θα δωσει βαση; Η τζαμπα θα στελνουμε;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες