Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Βμκδ »

Διασωστης31 έγραψε:Για ΕΠΟΠ πάντως μόλις τον ήπιαμε, απάντησε το υπουργείο επίσημα.Να μην έχεις υπερβεί το 28ο, δηλαδή μέχρι 1994 αν βγει το 2021.

Εγω θα κάνω αίτηση και αν περνάω με τα μόρια θα παω δικαστικά, όποιος άλλος ενδιαφέρεται για στρατό θα μαζευτούμε να κάνουμε μαζική προσφυγή.



Αδερφέ το 2021 είναι τελευταία χρόνια των 93' του 1994 είναι το 2022.

Άβαταρ μέλους
Frouros97
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 4:46 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Frouros97 »

Οχι γιατι λεει να μην εχουν υπερβει το 28ο ετος. Αρα το 2021 ειναι για εμας του 94 η τελευταια χρονια!
Sakismagkas
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 7:36 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Sakismagkas »

Παιδια επειδη τον τελευταιο χρονο ημουν καθε μερα στα δικηγορικα γραφεια για την δικια μου υποθεση,2-3 ειναι οι δικηγοροι τζιμανια στα σωματα ασφαλειας... Εβλεπα ατομα που τα εδιωχναν μετα απο 20 χρονια στο σωμα Για πλαστο πτυχιο και τους ξαναεβαζαν μεσα σε 1 χρονο, και δεν μιλαω για μια περιπτωση. Καλως ή κακως η νομικη λυση ειναι η μονη δυνατη.

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Περαιτέρω, ο θεσμός των ΕΠΟΠ Θεσπίστηκε, προκειμένου να αντιμετωπιστούν οι ανάγκες των ΕΔ σε κατώτερα στελέχη και να καλυφθούν θέσεις επιχειρησιακών και τεχνικών ειδικοτήτων,οι οποίες απαιτούν σημαντική εκπαίδευση και εξειδίκευση και κατ' επέκταση, νεότερο ηλικιακά προσωπικό.

Δείτε απάντηση υπουργείου.
Οι οποιες απαιτουν σημαντικη εκπαιδευση

Με απλά λόγια μας λέει ότι απο 29 και πάνω δε μπορούμε να περάσουμε αυτή την εκπαίδευση.

Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Βμκδ »

Frouros97 έγραψε:Οχι γιατι λεει να μην εχουν υπερβει το 28ο ετος. Αρα το 2021 ειναι για εμας του 94 η τελευταια χρονια!


Ναι αυτό το λέει σε κάθε προκ σωμάτων ασφαλείας ρε μπρο φέτος έδινα αθλήματα με άτομα που ήταν 92' όποτε το 2021 93' καο το 2022 94' σιγουρακι.

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Sakismagkas έγραψε:Παιδια επειδη τον τελευταιο χρονο ημουν καθε μερα στα δικηγορικα γραφεια για την δικια μου υποθεση,2-3 ειναι οι δικηγοροι τζιμανια στα σωματα ασφαλειας... Εβλεπα ατομα που τα εδιωχναν μετα απο 20 χρονια στο σωμα Για πλαστο πτυχιο και τους ξαναεβαζαν μεσα σε 1 χρονο, και δεν μιλαω για μια περιπτωση. Καλως ή κακως η νομικη λυση ειναι η μονη δυνατη.



Ωραία, όσοι μπορούμε να βοηθήσουμε ας βοηθήσουμε με γνώσεις τουλάχιστον στο θέμα.
Άβαταρ μέλους
papadopoulos1988
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2020 2:51 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από papadopoulos1988 »

Οπότε τους ΟΒΑ του 1988,89,90,91,92,93 που οι περισσότεροι μπήκαν το 2017 τους πετάνε στο δρόμο μόλις τελειώσει η Εξαετία. ΚΡΙΜΑ!

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3252
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Στο στρατό είναι αλλιώς, είναι ένα χρόνο κάτω. Δες την προκήρυξη οβα την τελευταία έχει όριο 1993 και βγήκε τώρα 2020.Αρα μετά τα Χριστούγεννα αν βγει το φεκ των εποπ θα είναι 1994.

Στην Αμερική πανε pararescue και rangers μέχρι τα 40 και εδώ ακόμα και για απλός ΠΖ, ουτε καν ΕΔ, πρέπει να είσαι μέχρι 27.

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Διασωστης31 έγραψε:Στο στρατό είναι αλλιώς, είναι ένα χρόνο κάτω. Δες την προκήρυξη οβα την τελευταία έχει όριο 1993 και βγήκε τώρα 2020.Αρα μετά τα Χριστούγεννα αν βγει το φεκ των εποπ θα είναι 1994.

Στην Αμερική πανε pararescue και rangers μέχρι τα 40 και εδώ ακόμα και για απλός ΠΖ, ουτε καν ΕΔ, πρέπει να είσαι μέχρι 27.



Η λογική στην Αμερική.

Καλησπέρα θέλω να μπω στο τάδε σώμα ασφαλείας, ας είμαι χοντρός κοντός ψηλός, με μπράτσα η χωρίς,15 ή 115 ετών.

Περνάς την εκπαίδευση; Μπαίνεις.

Η λογική στην Ελλάδα.

Καλησπέρα θέλω να μπω στο τάδε σωμα ασφαλείας.

Είσαι πάνω από 28, δε μπορείς να περάσεις την εκπαίδευση, μα μπορώ να βγάλω την εκπαίδευση.

Συγνώμη είστε πάνω απο 28 σίγουρα δε μπορείτε.

Αυτή ακριβώς ήταν η απάντηση του υπουργείου.

Περίμενα κάτι πιο σοβαρό.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το πιο σοβαρό είναι η διαδικασία της νομικής οδού.Τα υπόλοιπα εν καιρό στις οθόνες σας / μας.

Σε όλο τον υπόλοιπο πλανήτη το όριο ηλικίας είναι τα 35 έτη ενώ στην Αμερική δεν αξιολογείται καν η ηλικία αλλά η ικανότητα.

Το ίδιο θα γίνει και εδώ με όλα τα ένδικα μέσα αργά ή γρήγορα αν χρειαστεί.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Δευ Νοέμ 09, 2020 11:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Tzotzos.o.palios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2020 1:52 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tzotzos.o.palios »

Είμαι ένας από αυτούς που έχουν κινηθεί δικαστικός για την αύξηση του ορίου ηλικίας. Αν κάποιος θέλει να βοηθήσω με όσα ξέρω μέχρι τώρα, πολύ ευχάριστως
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3252
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Tzotzos.o.palios έγραψε:Είμαι ένας από αυτούς που έχουν κινηθεί δικαστικός για την αύξηση του ορίου ηλικίας. Αν κάποιος θέλει να βοηθήσω με όσα ξέρω μέχρι τώρα, πολύ ευχάριστως


Για ποια προκήρυξη πήγες;

Έχει εκδικαστεί η υπόθεση σου;

Tzotzos.o.palios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2020 1:52 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tzotzos.o.palios »

Για την τελευταία προκ. Ειδικων φρουρών. Εχεινγινει η δικη
Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Βμκδ »

Tzotzos.o.palios έγραψε:Για την τελευταία προκ. Ειδικων φρουρών. Εχεινγινει η δικη


Και ποια είναι τα αποτελέσματα φίλε μ ;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Venom94 και 20 επισκέπτες