Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3252
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://kesyp-ampel.att.sch.gr/epop_2009.pdf&ved=2ahUKEwjW96Pjq6HtAhWlDWMBHcZ-CgoQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw19saHs3Q3XQc6H_qaAE6Zd&cshid=1606432735848

Σελίδα 8, τα αθλήματα.

Ολα τα όπλα έχουν 4 έλξεις, οποιαδήποτε λαβή. Αν δεν αλλάξει, και δεν γράφει παλάμες προς τα έξω, τις κάνεις όπως θες. Με οποία τεχνική θες.

Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mpell13 »

Σοβαρά τώρα; Διαβάστε καλύτερα στην σελίδα 9παρακαλω
«Είς Οίωνὸ ς Άριστος Αμύνεσθαι περὶ πάτρης.»
Epamino
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2020 4:42 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Epamino »

Mpell13 έγραψε:

Σοβαρά τώρα; Διαβάστε καλύτερα στην σελίδα 9παρακαλω



Και εγώ απορώ τόσες μέρες 😂

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Παρ Νοέμ 27, 2020 7:01 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Τα αθληματα ειναι για γελια, πραγματικα. Πρεπει καποιος να μην εχει σηκωθει ποτε απτον καναπε του για να μη μπορεσει να τα περασει. Ακομη και στις Ε. Δ ειναι για γελια εκτος απτο 1 μιλι που θελει λιγο ζορισμα.

Οσο για τις γυναικες, προφανως και θα ζοριστουν αρκετα, διοτι οσες κοπελες εχουν παρει μερος απτο 2000 και μετα σε ΕΠΟΠ προκηρυξεις, διχως βυσμα, ελαχιστες περνουσαν τα αθληματα. Οπως ειχε πει και ο ΔΥΚ μονο οσες ειχαν ασχοληθει με αθλητισμο ειχαν περασει μονο.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Βανια μου, αμα πας σε γυμναστη μη φοβασαι καθολου. Στο λεω γιατι ειχα την αδερφη μου που περασε σειρα εποπ και μαλιστα στις Ε. Δ πριν χρονια. Δεν ηταν και του αθλητισμου αλλα με μια καλη και συστηματικη προπονηση 2 μηνων με γυμαστη πανω απτο κεφαλι της, τα εβγαλε και περασε.

Το σκαμα, αμα πας και το κανεις μονη σου σε σταδιο το πιο πιθανο ειναι να μη το περασεις ποτε και να τραυματιστεις και να σε παει πισω ολο αυτο. Θελεις οπωσδηποτε καποιον γνωστη πανω απτο κεφαλι σου. Οσο για το 1000αρι, παρε ενα χρονομετρο και παρε τους δρομους, το ιδιο και για το 100αρι. Η σφαιρα επισης θελει γυμναστη απο πανω σου. Το αλμα εις υψος ειναι πανευκολο πραγματικα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Παρ Νοέμ 27, 2020 7:21 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Θα καταλαβεις απτις πρωτες μερες το ποσο καλος ειναι ο γυμναστης που επελεξες.
Σαφως και ειχαν κοπει, απλα η αδερφη μου περασε τα ορια, οποτε δεν υπηρχε λογος να τη κοψουν.
Εγω ασχολουμαι απο μικρος με τη γυμναστικη και τον αθλητισμο, υπηρετησα και στην 2η Μοιρα Αλεξιπτωτιστων οποτε ολα αυτα τα αθληματα τα ειχα περασει πριν χρονια. Δεν ειναι κατι πιστεψε με, καλη προπονηση, καλον υπνο, βιταμινες και δεν θα εχεις θεμα.Εικόνα
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Σαφως και μπορεις να κανεις και μονη σου προπονηση, απλα θελεις πολυ υπομονη και επιμονη και παρα πολυ χρονο μπροστα σου για να περασεις τα ορια και ιδιως το σκαμα που ειναι το πιο " δυσκολο " ας πουμε. Οπως σου ειπα, το 1000ρι και το 100αρι τα κανεις και μονη σου με ενα χρονομετρο ή απλα με ενα app στο κιν (βλεπε το MapMyWalk της Under Armour) . Τωρα για το αλμα εις υψος βγαινει και μονη σου αμα βρεις τον τροπο να πηδηξεις. Το σκαμα ειναι το πιο δυσκολο, θελει συγκεκριμενο τροπο για να βγαλεις τα μετρα, διοτι αν παρεις απλα πολυ φορα και πας και πεσεις το πιο πιθανο ειναι να σου γυρισει κανενας αστραγγαλος ή απλα να πεσεις ατσαλα στο 1,5 μετρο.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Τους νοιαζει να πηδηξεις τη συγκεκριμενη αποσταση.
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Ρε παιδια εχω ενα θεματακι, εχω τραυματιστεί πάνω στο τρέξιμο. Δεν γνωρίζω τι εχω ακόμα, απο δευτέρα θα μάθω αλλά το θέμα μου είναι αλλο. Εστω οτι τρεχω οπως ειμαι σαραβαλο κ περναω, μετα αν βγω τραυματίας υπάρχει περίπτωση να με. Διώξουν πριν ορκιστώ επειδή εχω θέμα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν θα έχεις θέμα. Εύχομαι καλή ανάρρωση και γρήγορα σιδερένιος.

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Ολα μαζεμενα δυστυχώς τα εχω. Ευχαριστώ δυκ
Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Thalassa »

Πόσο τρέχεις; Εγώ κάνω ένα χιλιαρι περπατάω ένα και τρέχω ξανά άλλο ένα αλλά τα κάνω περίπου 6 λεπτά.

Λογικά μέχρι τα αθλήματα θα έχω κατέβει το ενάμισι λεπτό που απαιτείται

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Μην αγχωνεσαι, με εντατικό τρέξιμο το εχεις χαλαρα. Σκεψου εγω ξεκινησα πριν 1 μηνα περίπου (καμια σχέση με τρέξιμο, κανω βάρη μόνο), δεν έβγαζα καν το 1600αρι που θέλω. Τωρα βγαζω 1800κατι σε 7.50 περίπου. Απλα μάλλον τρέχω λανθασμένα (συν ότι τρεχω σε αλσος αρα εχει χωμα λακουβες κτλ) και εχω θεμα με την αχίλλειος πτερνα και περπαταω ζοριστα
Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Thalassa »

Εγώ το χα ρίξει στο trx και μόλις πήγα να τρέξω μου κόπηκε η ανάσα.Τις πρώτες φορές δεν το έβγαζα καν το χιλιαρι τώρα ευτυχώς με λίγο ζόρι βγαίνει αλλά παραπάνω στον χρόνο.

Και εγώ σε άλσος τρέχω αλλά έχει διαδρομη με χαλίκι οπότε δεν έχει πολλούς κραδασμούς.

Σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά και να επιστρέψεις όσο πιο σύντομα μπορείς στην προπόνηση σου!

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Να σαι καλα φιλαρακι. Προσπάθησε και θα το βγαλεις. Καθε αρχη και δυσκολη λενε. Εξ αλλου εχεις αρκετο χρονο μεχρι αθληματα. Προσοχή σε όλους και καλά παπούτσια παιδιά
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες