Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
αγγελος

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από αγγελος »

Σταματουκος λεγομαι, θυμησου το ονομα, θα με εχεις στον ιδιο θαλαμαΕικόναΕικόνα, ειμαι μα σειρα πιο πριν εγω αν και οταν θα παρουσιαστεις εσυ εγω θα φυγω με μεταθεση, λοιπον τα σπεν που θα περασεις θα ειναι λιγο ζορικα γιατι θα τα κανετε ιανουαριο Που θα εχει κωλοκαιρο, τον ανθυπολοχαγο με την μουστακα (θα καταλαβεις μολις τον δεις) θα προσπαθησει να σας ψαρωσει αλλα ειναι κομπλε, ο αλλος ανθυπολοχαγος ειναι κομπλε και αυτος, απο θαλαμους τα κραβατια ειναι μονοκλινα, δεν εχει τις αναφορες που επαιρνες στο κεντρο, εδω αναφορα το βραδυ περνουμε ξαπλωμενοι στο κραβατι, παρε πολλα πραγματα για να ντυθεις καλα γιατι εχει ψωλοκρυο και πολυ υγρασια, οι σειρουλες μου πανω ειναι κομπλε παιδια ολα, μην φοβαστε δεν θα σας σταξουμεΕικόναΕικόνα, το φαι ειναι πολυ καλο, ζεστο νερο εχει παντα, ολη την μερα. Γενικα μολις θα περασεις τα σπεν θα εχει ξυσιμο, απλως στην περιοδο των σπεν θα αγανακτησεις λιγο, αυτα!
giannis mar

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από giannis mar »

Καλησπερα, σειρα 351 και 8μηνος εχεις τελειωσει το 4μηνο της παραμεθωριου αλλα δεν μου εχει ερθει μεταθεση γιατι ομως
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από gimitrop »

giannis mar έγραψε:Καλησπερα, σειρα 351 και 8μηνος εχεις τελειωσει το 4μηνο της παραμεθωριου αλλα δεν μου εχει ερθει μεταθεση γιατι ομως


Να ρωτήσεις στο Γραφείο τι έχει συμβεί κι αν χρειαστεί να μιλήσεις κλιμακωτά μέχρι τον δοίκα σου αν χρειαστεί. Και η σειρά μου είχε ένα παρόμοιο θέμα (γνωρίζαμε πού θα πάμε μετά οφ δι ρεκορντ από τους γραφείς αλλά δεν μας έδιναν επίσημη ενημέρωση). Όσπου έτυχε να μιλήσουμε με τον νέο δοίκα στη συνέντευξη, του είπα το και το και το άλλο πρωί φύγαμε). Γενικά, όταν περιμένουμε μετάθεση δεν το αφήνουμε τελευταία στιγμή. Αν επιτρέπεται, πού είσαι; Νησί ή Έβρο;

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
giannhsmar

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από giannhsmar »

Στην κομοτηνη ειμαι ομως πιστευετε οτι θα ερθει μεταθεση
survivors

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από survivors »

Αν πάρεις μετάθεση η πρώτη που θα σε ενημερώσουν θα είναι από το 1ο γραφείο;υπάρχει περίπτωση να μην σου πουν;

και εγώ στην Κομοτηνή είμαι
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

gimitrop έγραψε:
giannis mar έγραψε:Καλησπερα, σειρα 351 και 8μηνος εχεις τελειωσει το 4μηνο της παραμεθωριου αλλα δεν μου εχει ερθει μεταθεση γιατι ομως


Να ρωτήσεις στο Γραφείο τι έχει συμβεί κι αν χρειαστεί να μιλήσεις κλιμακωτά μέχρι τον δοίκα σου αν χρειαστεί. Και η σειρά μου είχε ένα παρόμοιο θέμα (γνωρίζαμε πού θα πάμε μετά οφ δι ρεκορντ από τους γραφείς αλλά δεν μας έδιναν επίσημη ενημέρωση). Όσπου έτυχε να μιλήσουμε με τον νέο δοίκα στη συνέντευξη, του είπα το και το και το άλλο πρωί φύγαμε). Γενικά, όταν περιμένουμε μετάθεση δεν το αφήνουμε τελευταία στιγμή. Αν επιτρέπεται, πού είσαι; Νησί ή Έβρο;



αν δεν μιλαγατε με τον νεο διοικητη δεν θα σας ελεγαν;
αυτα τα παιδια που λες ειχαν βυσμα;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από gimitrop »

δημητρης98 έγραψε:
gimitrop έγραψε:
giannis mar έγραψε:Καλησπερα, σειρα 351 και 8μηνος εχεις τελειωσει το 4μηνο της παραμεθωριου αλλα δεν μου εχει ερθει μεταθεση γιατι ομως


Να ρωτήσεις στο Γραφείο τι έχει συμβεί κι αν χρειαστεί να μιλήσεις κλιμακωτά μέχρι τον δοίκα σου αν χρειαστεί. Και η σειρά μου είχε ένα παρόμοιο θέμα (γνωρίζαμε πού θα πάμε μετά οφ δι ρεκορντ από τους γραφείς αλλά δεν μας έδιναν επίσημη ενημέρωση). Όσπου έτυχε να μιλήσουμε με τον νέο δοίκα στη συνέντευξη, του είπα το και το και το άλλο πρωί φύγαμε). Γενικά, όταν περιμένουμε μετάθεση δεν το αφήνουμε τελευταία στιγμή. Αν επιτρέπεται, πού είσαι; Νησί ή Έβρο;



αν δεν μιλαγατε με τον νεο διοικητη δεν θα σας ελεγαν;
αυτα τα παιδια που λες ειχαν βυσμα;


Όχι φίλε, δεν είχαμε βύσμα. Αν ειχαμε, δεν θα καταλήγαμε στο Καστελλόριζο. Γενικά, στη μονάδα μου πολλοί 8μηνοι είχαν πρόβλημα από διαφορες σειρες. Άλλοι έφευγαν κανονικά, σε άλλους έψαχναν τον φάκελό τους, υπήρχαν γραφειοκρατικά ζητήματα. Γι αυτο σουλέω, ρώτα έναν γραφιά (φαντάρο εννοώ, οχι στελεχος αν αυτο σε φοβιζει) και θα σου πει τι εχει συμβει. Μπορει να σου λείπει καποιο χαρτι και πρεπει να στο στειλουν, δεν ξερω

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Δεν εχουν ολες οι μοναδες γραφεις φανταρους
σε αυτη την περιπτωση τι κανουν υπομονη;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από gimitrop »

δημητρης98 έγραψε:Δεν εχουν ολες οι μοναδες γραφεις φανταρους
σε αυτη την περιπτωση τι κανουν υπομονη;


Δεν κάθεσαι με σταυρωμένα χέρια. Μίλα με τον διοικητή του λόχου σου και αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει μίλα με κάποιον ανώτερο μέχρι τον δοίκα. Δεν είναι κακό. Μην πας κατευθείαν στον δοίκα να ρωτήσεις, θα φας σκ@το.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
aniko1
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 5:26 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από aniko1 »

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!Πηρα πτυχιο και εγω (πληροφορικη) και ηρθε η ωρα μου να κανω και τη θητεια μου.

Παρουσιαζομαι 17/1/18, διαβιβαστης στο ΚΕΤΘ Αυλωνα.

Ειμαι ορφανος απο πατερα εδω και 12 χρονια και ζω με τη μητερα μου,67. Η οικονομικη κατασταση ειναι αρκετα κακη οπως και σε πολλους φυσικα. Ζω Θεσσαλονικη. Ηθελα να κανω την εξης ερωτηση. Ειμαι 8μηνος αυτο μου το ειπαν αλλωστε και στην στρατολογια αλλα κατι αλλο απο μεταθεση ωστε να ειμαι μετα οσο πιο κοντα γινεται χωρις βυσμα δεν παιζει σωστα; Κατεξαιρεση αποσο ειδα δεν δικαιουμαι γιατι ειναι για πιο extreme καταστασεις οπως πχ θανατος κοντινου προσωπου εντος 1 ετους...

Γνωριζει κανεις με τι μοτιβο θα εξελιχθει η θητεια;

Mparmpas
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2017 3:24 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από Mparmpas »

Χωρις βυσμα θα κανεις 4 μηνες παραμεθωριο, μαλλον Εβρο και τους τελευταιους 3 μηνες θα γυρισεις
κοντα στο σπιτι σου. Αν εχεις καλο βυσμα ολα γινονται...
Γιώργος

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Ποτε τον Ιανουάριο θα γίνουν. οι. μεταθέσεις?
MariaGiwrgos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 07, 2018 12:41 pm
Τοποθεσία: Χαλκίδα
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από MariaGiwrgos »

Μόλις ήρθε χαρτί στρατού στον άντρα μου για μάρτιο, είμαι έγκυος και γεννάω τον μάιο ξέρετε τι δικαιούται ο άντρας μου; Υπάρχει περίπτωση να τον στείλουν κοντά σε μένα, είναι και άνεργος κιόλας
Βασίλης

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από Βασίλης »

καλησπέρα σε όλους. παρουσιάζομαι με την β Έσσο Μαρτίου. Δεν έχω ρωτήσει καν τους δικούς μου για βύσμα Γιατί είμαι της άποψης ότι θα το δω σαν μια εμπειρία και μεόπου με στείλουν. Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση: θα αλλάξουν και οι νόμοι για τις μεταθέσεις τώρα που καταργήθηκαν τα κέντρα; Είμαι οκτάμηνς λόγω τριτέκνιας. Θα δικαιούμαι μετάθεση ; λογικά είμαι για Έβρο
Άβαταρ μέλους
Vaggelis77
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 12:49 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2018)

Δημοσίευση από Vaggelis77 »

Καλησπέρα σας! Έχω μια απορία σχετικσ με το φύλλο πορείας μου. Επάνω γράφει 3 ημερομηνίες,18/2 λεει αναχώρηση,19/2 διαγραφή και 20/2 ημερομηνια παρουσιάσεως... τώρα τι απο τα 3 ισχύει. Σπάρτη με έχουν στείλει και απο αθήνα είναι περίπου 3 ώρες γιατί να αναχωρήσω απο τις 18 αφου η ημερομηνία παρουσιάσεως ειμαι 20; Επίσης μας είπανε στο κέντρο οτι όλοι μας θα έχουμε 10 μέρες άδεια ορκωμοσίας, το απόκομμα στο φύλλο πορείας μου γράφει " άδεια απουσίας 7 ημερών για αθήνα" ... τι στο καλό γίνεται?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες