Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fobar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 8:10 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από fobar »

Μου ήρθε τελικά μετάθεση για Αθήνα, αλλά έχει γίνει μπέρδεμα. Στην αρχή μου είπανε ότι φεύγω αμέσως μετά την ορκωμοσία (δεν παίζει βύσμα και μου φάνηκε αδύνατο). Την επόμενη μέρα είπαν ότι τελικά όχι, υπάρχει η μετάθεση αλλά δεν φεύγεις ακόμα (μάλλον μετά τα σπεν δηλαδή). Το ίδιο έκαναν σε άλλους 2. Κατευθείαν φύγανε μόνο 3 με πολύ γερό βύσμα. Ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι παίζει να μας "φάνε" τη μετάθεση (για να μπουν άλλα βύσματα πχ). Κανονικά δεν πρέπει να γίνει μετά τα σπεν; Πότε λέτε να αρχίσω να ρωτάω το 1ο γραφείο για ημερομηνία;

Guest

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Guest »

Κανεις δε φευγει πριν τα ΣΠΕΝ. Γυρναμε μετα την αδεια ορκομωσιας για 3 βδομαδες ακομα (κατι για 30 Αυγουστου ακουσα) και μετα φευγουμε για εκει που μας εστειλαν μεταθεση (στους περισσοτερους εχει γινει γνωστο ηδη το που θα παμε)
Marinos7

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Marinos7 »

Πως έγινε ηδη γνωστό το που θα πατε;
Nikos

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Nikos »

Με διδακτορικό οι πιθανότητες να βρεθείς Αθήνα αυξάνονται σημαντικά, αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο εάν δεν έχεις βύσμα. Σκέψου ότι στην σειρά μου (360) ειμασταν 6 ατομα (ΕΠ) στα ΣΥΠΟ: -Χωρίς βύσμα:2 με μεταπτυχιακα,1 σε σχολή πληροφορικής με κάποια χρωστούμενα μαθήματα. -Με βύσμα:3 με πτυχια. Επίσης από θέμα εργασιακής εμπειρίας πανω-κατω όλοι τα ίδιο ειμασταν. Μάντεψε ποιοι πήγαν αμέσως μετά από ΣΠΕΝ πήγαν Αθήνα. Στην χειρότερη περίπτωση θα πάρεις μετάθεσης μετά τα ΣΠΕΝ για την κοντινότερη μεραρχία/ταξιαρχια και στο πεντάμηνο γυρνάς Αθήνα.
PSARII

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από PSARII »

Καλησπέρα σας, υπάρχει σε έντυπη μορφή κάποιο χαρτί για μετάταξή σε άλλο σώμα; Ευχαριστώ

γιαννης

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από γιαννης »

καλησπερα. οι υπολοιποι της 360 που ηταν να παρουν μεταθεση μεχρι τις 12 αυγουστου φυγανε η οχι ακομα;
ΔΕΑ

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από ΔΕΑ »

Καλημέρα. Για μεταθέσεις ΔΕΑ 359 σειρά γνωρίζει κάποιος τιποτα η είναι ακόμα νωρίς; Ευχαριστώ.
Marinos7

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Marinos7 »

Ειμαι πυροβολικο μου ανακοινώθηκε μεταθεση πιθανότατα μου είπαν από το γραφείο στη Θεσσαλονίκη. Γνωρίζει μήπως κάποιος πιθανά στρατοπεδα της περιοχής;
Guest

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Guest »

Να ρωτήσω : την Παρασκευή τελειώνουμε τα ΣΠΕΝ. Για μας που ηρθε η μεταθεση ξέρουμε αν θα παμε κατευθείαν στη μοναδα μας η αν θα παρουσιαστουμε δευτερα πρωί;
Φαρμακονησακιας

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Φαρμακονησακιας »

Guest έγραψε:Να ρωτήσω : την Παρασκευή τελειώνουμε τα ΣΠΕΝ. Για μας που ηρθε η μεταθεση ξέρουμε αν θα παμε κατευθείαν στη μοναδα μας η αν θα παρουσιαστουμε δευτερα πρωί;


Όταν πάρεις μετάθεση έχεις 3 μέρες για να παρουσιαστεις στην καινούργια μονάδα.

Marinos7

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Marinos7 »

Γιατί δωθηκε παράταση στις μεταθεσεις μας μια εβδομαδα υπαρχει κάποια ενημέρωση;
Jimmy

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Jimmy »

Καλησπερα!

Θα ηθελα να ρωτησω ποτε βγαινουν οι μεταθεσεις στο στρατο.

Απο οτι εχω καταλαβει μετα την καταταξη στο ΣΥΠΟ σου πας κατευθειαν στη μοναδα που θα σε βαλουν. Εκει ποσο καιρο καθεσαι; Αν εισαι απο την αρχη παραμεθωριο και δε θες να φυγεις γινεται να παρεις μεταθεση;

ΔΜ

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από ΔΜ »

Μαγκες ειμαι 361 διαβιβαστης, και υπηρετω στο στεφανοβικειο.7 οκτωβριου κλεινω 5μηνο και θελω να παρω μεταθεση στη Λαμια. Ξερετε αν πρεπει να συμπληρωσω καποιο χαρτι; Θα φυγω στο 5μηνο η θα με κρατησουν εδω μεχρι τελους;
dimitris

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από dimitris »

Παιδιά καλησπέρα... Κανένα Νέο για τις μεταθέσεις για την 361 έχουμε; Τον Οκτώβριο που συμπληρώνουμε 5μηνο θα μας έρθει η μετάθεση η θα συνεχίσουμε παραμεθώριο;
Giannis

Μεταθέσεις στο στρατό (2019)

Δημοσίευση από Giannis »

Μάγκες οποίος μάθει κάτι πχ ημερομηνίες ας το γράψει εδώ. Μας έφαγε η υπηρεσία 5 μήνες τώρα. Τουλάχιστον να είμαστε σπίτι μας να έχουμε δν.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες