Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
manolo165
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 4:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από manolo165 »

Καλησπέρα σε όσους ενδιαφέρονται για τις αστυνομικές σχολές φέτος
giorgos_21
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 7:55 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από giorgos_21 »

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι απόφοιτος ΔΙΕΚ στέλεχος ασφαλείας προσώπων και υποδομών και μαζεύω χαρτιά όλα αυτά τα χρόνια μήπως καταφέρω να μπω μέσω προκήρυξης σαν ειδικός φρουρός.

Πήρα την απόφαση φέτος που είναι και η τελευταία μου χρονιά που με παίρνει ηλικιακά (είμαι 24), με μια μεγάλη αποχή 6 χρόνων με ότι συνεπάγεται αυτό, να ξαναδώσω πανελλήνιες να κυνηγήσω τον στόχο μου μιας και στα 18 δεν είχα μυαλό να κάτσω σοβαρά να ασχοληθώ και να διαβάσω! Οπότε έστω και την ύστατη στιγμή θεώρησα ότι για κάτι που θέλω τόσο πολύ, το χρωστάω κυρίως σε εμένα να κάνω μια σοβαρή προσπάθεια για να μπω αστυφυλάκων.

Επειδή πολύ μακρυγόρησα, τα 2 στοιχεία που θέλω να καταθέσω με κάθε επιφύλαξη είναι τα εξής. Οι καθηγητές της πρακτικής στη σχολή που ήμουν ήταν όλοι αστυνομικοί. Ένας εξ αυτών λίγες ημέρες πριν ανακοινωθεί πέρσι ότι θα πάρει 800 άτομα, πάνω σε κουβέντα μας το είπε μέσα στην τάξη ορίζοντας επ ακριβώς τον αριθμό των εισακτέων σε 800.

Μετά από λίγες ημέρες όταν έγινε επίσημο, μας είπε ότι για να πάρει 800 αυτή τη χρονιά, την επόμενη (2021) θα πάρει άλλους 1.000! Τέλος, λίγες ημέρες πριν, σε μια κουβέντα μου με τον διευθυντή του φροντιστηρίου, μου είπε πως έχει μάθει ότι φέτος θα πάρει 500 ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΠΈΡΣΙ.

Με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να θέλω να κάνω προπαγάνδα, παραθέτω 2 στοιχεία που ξέρω από πρώτο χέρι. Μπορεί να λένε τα πάντα, μπορει και τίποτα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά, εύχομαι σε όλους να εκπληρώσουν τους στόχους τους!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Οκτ 13, 2020 9:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
manolo165
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 4:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από manolo165 »

Μακάρι να ισχύσουν όντως αυτά που λες. Αλλά καλό είναι αν δεν είμαστε 100% σίγουροι για κάτι να μην δημοσιεύουμε εδώ και δίνουμε αβάσιμες ελπίδες. Αυτο που λες έχει απόλυτη λογική αν σκεφτούμε ότι η ΝΔ θέλει να επανδρώσει την ΕΛΑΣ και το γεγονός ότι στο είπαν έμπιστα άτομα το κάνουν αρκετά σίγουρο να πραγματοποιηθεί. Απλα επειδή μέχρι τότε δεν ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί και δεδομένου ότι ο αριθμός των εισακτεων καθορίζεται με σιγουριά τον Μάιο με την προκήρυξη καλό θα ήταν να κραταμε μικρό καλάθι για να μην απογοητευτουμε στο τέλος.

Καλή συνέχεια εύχομαι

Άβαταρ μέλους
BillG
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 31, 2019 8:57 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από BillG »

giorgos_21 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά! Είμαι απόφοιτος ΔΙΕΚ στέλεχος ασφαλείας προσώπων και υποδομών και μαζεύω χαρτιά όλα αυτά τα χρόνια μήπως καταφέρω να μπω μέσω προκήρυξης σαν ειδικός φρουρός.

Πήρα την απόφαση φέτος που είναι και η τελευταία μου χρονιά που με παίρνει ηλικιακά (είμαι 24), με μια μεγάλη αποχή 6 χρόνων με ότι συνεπάγεται αυτό, να ξαναδώσω πανελλήνιες να κυνηγήσω τον στόχο μου μιας και στα 18 δεν είχα μυαλό να κάτσω σοβαρά να ασχοληθώ και να διαβάσω! Οπότε έστω και την ύστατη στιγμή θεώρησα ότι για κάτι που θέλω τόσο πολύ, το χρωστάω κυρίως σε εμένα να κάνω μια σοβαρή προσπάθεια για να μπω αστυφυλάκων.

Επειδή πολύ μακρυγόρησα, τα 2 στοιχεία που θέλω να καταθέσω με κάθε επιφύλαξη είναι τα εξής. Οι καθηγητές της πρακτικής στη σχολή που ήμουν ήταν όλοι αστυνομικοί. Ένας εξ αυτών λίγες ημέρες πριν ανακοινωθεί πέρσι ότι θα πάρει 800 άτομα, πάνω σε κουβέντα μας το είπε μέσα στην τάξη ορίζοντας επ ακριβώς τον αριθμό των εισακτέων σε 800.

Μετά από λίγες ημέρες όταν έγινε επίσημο, μας είπε ότι για να πάρει 800 αυτή τη χρονιά, την επόμενη (2021) θα πάρει άλλους 1.000! Τέλος, λίγες ημέρες πριν, σε μια κουβέντα μου με τον διευθυντή του φροντιστηρίου, μου είπε πως έχει μάθει ότι φέτος θα πάρει 500 ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΠΈΡΣΙ.

Με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να θέλω να κάνω προπαγάνδα, παραθέτω 2 στοιχεία που ξέρω από πρώτο χέρι. Μπορεί να λένε τα πάντα, μπορει και τίποτα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά, εύχομαι σε όλους να εκπληρώσουν τους στόχους τους!


Καλημερα! Κατ 'αρχήν, θελω να σου πω μπραβο για την αποφαση γιατι και εγω ημουν στο οριο για τις πανελλαδικες του 2020. Καταφερα να περασω και τωρα περιμενω την καταταξη. Επομενως, χαρηκα για την αποφαση σου. Θεωρω πως αν κρατησεις το προγραμμα σου σταθερο εχεις σημαντικες πιθανοτητες.

Τωρα οσο αναφορα τις θεσεις, ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για αυτες. Ακομα, ανακοινωσαν πως θα αυξηθουν και οι θεσεις για τις στρατιωτικες σχολες και παραλληλα τρεχουν και οι προσληψεις συνοριοφυλακων.

Μιας και βρισκομουν στην περιπτωση σου, Θα σου πω να κρατησεις μικρο καλαθι και θα σου εξηγησω γιατι. Για το λογο οτι πανελλαδικες του 21 ειναι η τελευταια ευκαιρια για αστυνομικες σχολες, θα σου προτεινω να μην επαναπαυτεις μονο και μονο επειδη φιμολογειται πως θα αυξηθουν οι θεσεις.

Καλη δυναμη σου ευχομαι!

manolo165
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 4:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από manolo165 »

Φίλε Γιώργο έχεις κάποια νέα πληροφορία για τους εισακτεους;
giorgos_21
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 7:55 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από giorgos_21 »

Καλησπέρα στην παρέα! Όχι φίλε μου, δεν έχω ακούσει κάτι καινούργιο.
GiannhsA
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 4:53 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από GiannhsA »

Ότι ακούτε πείτε πάντως θείος μου χθες μου πε δεν ξέρουμε γτ πέρσι πίεσαν πολύ. Απ Ποια κατευθυνση δινεις;
manolo165
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 4:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από manolo165 »

Εγώ είμαι από θεωρητική αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι προσπάθησες να μας πεις
GiannhsA
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 4:53 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από GiannhsA »

Αρχηγέ Και εγώ από θεωρητική ειμαι. Απλα χτες μου με ο θείος μου είναι στην γαδα αμεση δραση και ξερει τους παντε της ποασυ δεν ξερουν ακομα. Περσι πίεσαν πολύ να ανέβουν οι εισακτεοι φέτος δεν ξέρουν τίποτα. Οποιος έχει πληροφορίες μας λέει παιδιά να μάθουμε. Και λέω να κάνουμε καμία ομαδική φβ.
manolo165
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 4:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από manolo165 »

Εγώ έχω ακούσει για εκ νέου αύξηση των εισακτεων και πιο πάνω ένα παιδιά αναφέρει το ίδιο. Τωρα σίγουρα δεν ξέρει κανένας
GiannhsA
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 4:53 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από GiannhsA »

Ναι άκουσα και γω παιδιά και μπείτε ιστοσελιδα Σκάι να δείτε έρχεται μειωση της υλης. Ειναι η ευκαιρία μας αυτή η χρονιά

giorgos_21
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2020 7:55 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από giorgos_21 »

Καλησπέρα στην παρέα! Και εγώ από θεωρητική δίνω. Η μείωση της ύλης πρέπει να θεωρείται δεδομένη και μάλλον στο ίδιο ποσοστό με πέρσι! Από κει και πέρα, ήδη από πέρυσι τον Αύγουστο έχει ανακοινωθεί ο αριθμός των εισακτέων για την σχολή αστυφυλάκων. Ο οποίος αριθμός βέβαια τίθεται σαν βάση και αυξομειώνεται σύμφωνα με τις ανάγκες!

Αν φανταστείτε πως από πέρσι η εν λόγω "βάση ξεκινάει" με 700κατι αν δεν με απατά η μνήμη μου, σκεφτείτε πόσο μπορεί να μεγαλώσει αυτός ο αριθμός δεδομένου του μεγάλου αριθμού αστυνομικών που προβλέπεται να συνταξιοδοτηθούν αρχής γενομένης από πέρσι και σε βάθος τριετίας. Αυτά από μένα!

Γκουγκλαρετε "εισακτέοι σχολής αστυφυλάκων 2021" και θα σας βγάλει αρκετά άρθρα που αναφέρουν την ανακοίνωση του αριθμού πέρσι το καλοκαίρι. Από κει και πέρα, περαιτέρω ενημέρωση εκ των έσω δεν έχω, μόλις μάθω κάτι εννοείται θα το μοιραστώ μαζί σας! Καλή συνέχεια μάγκες και καλά διαβάσματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Νοέμ 26, 2020 3:19 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
manolo165
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2020 4:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από manolo165 »

Τα άρθρα που βγαίνουν στο ίντερνετ σχετικά με τον αριθμό των εισακτεων το 2021 αναφέρονται στις πανελλήνιες του 2020 που μας πέρασαν και άλλα έχει αναλυτικά την κατανομή αυτών που ήδη πέρασαν για το έτος 2020-2021. Οποτε τα άρθρα που ανέφερες δεν έχουν κάποια σχέση με εμάς στην παρούσα φάση
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Αν θα πάει με το ίδιο ποσοστό αύξησης εισακτέων όπως τα δύο τελευταία χρόνια εκτιμώ ότι θα πάρει γύρω στους 900 η σχολή αστυφυλάκων. Το ερώτημα τώρα είναι η βάση πόσο θα είναι. Δύο λόγοι αξίζουν ιδιαίτερης προσοχής Ο πρώτος είναι ότι από φέτος αν δεν κάνω λάθος πρόσβαση στην σχολή θα έχουν όλοι από όλα τα πεδία υποψήφιοι. Δεύτερο με τον κορωνοιό όλοι είδαν ότι το μόνο σίγουρο είναι το Δημόσιο. Μπορεί να μην είναι πολλά τα χρήματα αλλά είναι σίγουρα, ενώ οι κάθε είδους επιχειρήσεις κλαίνε έξω. Αυτό από μόνο του μπορεί να μαζέψει πολλούς υποψήφιους με συνέπεια να κινηθούν ανοδικά οι βάσεις.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες