Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η συζήτηση για τους καλεσθέντες για τις διαδικασίες κατάταξης των ΟΒΑ συνεχίζεται εδώ.
Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Mpell13 »

Γνωρίζει κάποιος τις διαδικασίες που θα ακολουθήσουν από την στιγμή που θα ολοκληρωθεί η προκήρυξη;
Άβαταρ μέλους
mike slv
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2020 10:22 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από mike slv »

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος που στέλνουμε τις αιτήσεις για την προκήρυξη ΟΒΑ; Άλλοι λένε στα στρατολογικά γραφεία και άλλοι λένε με email. Επίσης, η παράταση για τις 15 ιουνίου ισχύει και για τις ειδικές δυνάμεις; Γιατί διαβάζω σε γνωστά site οτι ισχυει μόνο για την πολεμική αεροπορία.
Άβαταρ μέλους
George__13
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από George__13 »

Καλησπέρα φίλε μου αμμα μπεις στην στρατολογία. γρ έχει το λινκ με τις αιτήσεις τις εκτυπώνεις τα συμπληρώνεις τα σκαναρης ξανά με μια φωτοτυπία την ταυτότητα σου και τα στέλνεις με email στην στρατολογική διεύθυνση της περιοχής σου
Rocky96
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2020 3:20 am
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Rocky96 »

Καλησπερα στην ομαδα. Εγω σημερα εστειλα τα χαρτια μ στη στρατολογια στο ρουφ στη συ αθηνας για τη προκηρυξη αλλα δυστυχως μου ηρθε αυτο:This is the mail system at host deneb.otenet.gr .

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients.It's attached below.

For further assistance,please send mail to postmaster.

If you do so,please include this problem report.You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

/span> sy_athinwn@0007.syzefxis.gov.gr lmtp.otenet.gr [62.103.147.209] said:
552 5.2.2 /span> sy_athinwn@0007.syzefxis.gov.gr
been exceeded,please try again later. (in reply to end of DATA command) Και συγνωμη για τα ξενα

Άβαταρ μέλους
mike slv
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2020 10:22 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από mike slv »

Καλημέρα φίλε. Αν θυμάμαι καλά μου εχει τυχει κι εμενα το ιδιο στο παρελθον και τελικα μου το εβγαζε αυτο γιατι δεν ειχα γραψει σωστα το mail η δεν υπηρχε δε θυμαμαι ακριβως. Τσεκαρε το παλι πιο σωστα.
Άβαταρ μέλους
George__13
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από George__13 »

Καλημέρα παιδιά ξέρετε αν θα βγουν τα αποτελέσματα με αυτούς που μπαίνουν μετα της 30 του μήνα ή θα περιμένουμε και όλη την παράταση ;
Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Mpell13 »

George__13 έγραψε: Καλημέρα παιδιά ξέρετε αν θα βγουν τα αποτελέσματα με αυτούς που μπαίνουν μετα της 30 του μήνα ή θα περιμένουμε και όλη την παράταση ;
Τι εννοείς μετά τις 30 του μήνα;
jskevo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2020 3:29 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από jskevo »

Καλημέρα. Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα για τους ΟΒΑ. Εγω απολυθηκα από αεροπορια (πελοποννησο) πριν 1,5 χρονο με ειδικοτητα ΜΕΤΕ. Μπορω να πω ότι την γουσταρα απτην πρωτη μερα αλλα παραλληλα ξερω ότι είναι μια θεση ευθύνης. Διαβασα αρκετα ποστ πριν αλλα ακομα εχω καποιες αποριες.1) αφου κανεις την αιτηση, μετα σε καλουν να περασεις ιατρικα και πότε θα δωσεις αγωνίσματα; Και ποια, γιατι δεν διαβασα καπου στην προκηρυξη για αγωνίσματα (στην αεροπορια). Και περιπου ποσο καιρο μετα τα ιατρικα δινεις αγωνισματα;2) για το οικονομικο διαβασα πιο πριν ότι είναι περιπου 836 το μηνα, σωστα; Και αυτό με ικανοποιει (αν υποθεσουμε ότι παιρναμε περιπου 9 ευρω στη θητεια.) γενικα παντως βλέποντας ότι αυτή η ειδικοτητα εχει σειρα προτεραιότητας 6η, πιστευετε ότι λιγοι θα δηλωσουν; Και ποσο πιθανο να πανε εκει που εκαναν τη θητεια τους παλι; η μονη εννοια είναι αν κοπεις στα ιατρικα καπου. συγγνωμη που γραφω πολλα αλλα θελω να μαθω για να καταληξω αν θα κανω αιτηση. Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
ΟΒΑ17
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Αύγ 02, 2019 3:11 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από ΟΒΑ17 »

Αυτό που διαπιστώνω είναι ότι και στην δική μας αλλά κυρίως σ αυτή την προκυρηξη που τρέχει, ότι υπάρχει κάκιστη ενημέρωση, κακή διαφήμιση, κακές προϋποθέσεις που αφήνουν έξω κόσμο (ειδικότητες,3τια, δοκιμοι), λες και δεν τους νοιάζει αν θα μπει κόσμος και πόσοι θα είναι αυτοί. Απλά να πουν ότι προκυρηξαν 2000 θέσεις για στρατό.
Ζ'ΜΑΚ
Άβαταρ μέλους
George__13
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από George__13 »

Mpell13 ενοωω ότι η προθεσμία για την προκήρυξη κανονικά ήταν να τελείωσει 30 Απριλίου και μετά θα βγαινανε τα αποτελέσματα για αυτούς που θα πάρουν... πιρε όμως παράταση άλλες 45 μέρες θα περιμένουμε τώρα όλοι 45 μέρες παραπάνω; Ή θα βγάλουν πρώτα αποτελσματα μετά της 30 του μήνα και ξανά για τους υπόλοιπους μετά από 45 μέρες που είναι η παράταση;
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από ARN »

jskevo έγραψε:Καλημέρα. Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα για τους ΟΒΑ. Εγω απολυθηκα από αεροπορια (πελοποννησο) πριν 1,5 χρονο με ειδικοτητα ΜΕΤΕ. Μπορω να πω ότι την γουσταρα απτην πρωτη μερα αλλα παραλληλα ξερω ότι είναι μια θεση ευθύνης. Διαβασα αρκετα ποστ πριν αλλα ακομα εχω καποιες αποριες.1) αφου κανεις την αιτηση, μετα σε καλουν να περασεις ιατρικα και πότε θα δωσεις αγωνίσματα; Και ποια, γιατι δεν διαβασα καπου στην προκηρυξη για αγωνίσματα (στην αεροπορια). Και περιπου ποσο καιρο μετα τα ιατρικα δινεις αγωνισματα;2) για το οικονομικο διαβασα πιο πριν ότι είναι περιπου 836 το μηνα, σωστα; Και αυτό με ικανοποιει (αν υποθεσουμε ότι παιρναμε περιπου 9 ευρω στη θητεια.) γενικα παντως βλέποντας ότι αυτή η ειδικοτητα εχει σειρα προτεραιότητας 6η, πιστευετε ότι λιγοι θα δηλωσουν; Και ποσο πιθανο να πανε εκει που εκαναν τη θητεια τους παλι; η μονη εννοια είναι αν κοπεις στα ιατρικα καπου. συγγνωμη που γραφω πολλα αλλα θελω να μαθω για να καταληξω αν θα κανω αιτηση. Ευχαριστω


Φίλε στην αεροπορία δεν έχει αγωνίσματα, στο οικονομικό κομμάτι είναι στα 820 ευρώ(στην αεροπορία).

Το 2017 μπήκαμε σχεδόν όλοι σε όσες μονάδες είχαμε επιλέξει, νομίζω έως 3 στρατόπεδα είχαμε να επιλέξουμε.

Rocky96
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2020 3:20 am
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Rocky96 »

Καλησπερα. Το εκανα αυτο που ειπες το ελεγξα αλλα παλι μου ξαναρθε παλι αυτο το μνμ στο μειλ μου και εχω αγχωθει. Την εστειλα απο το κινητο μ την αιτηση. Μηπως αν μπορεις να μου βρεις το μειλ της στρατολογιας στο ρουφ στη συ αθηνας. Μενω Αθηνα
Rocky96
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2020 3:20 am
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Rocky96 »

mike slv έγραψε:Καλημέρα φίλε. Αν θυμάμαι καλά μου εχει τυχει κι εμενα το ιδιο στο παρελθον και τελικα μου το εβγαζε αυτο γιατι δεν ειχα γραψει σωστα το mail η δεν υπηρχε δε θυμαμαι ακριβως. Τσεκαρε το παλι πιο σωστα.
Καλησπερα Μαικ εκανα αυτο που μου ειπες τα ξαναεστειλα τα χαρτια αλλα μου ηρθε παλι αυτο το μνμ στο μειλ μ και εχω αγχωθει γιατο θελω να μπω πολυ μεσα. Αν μπορεις να μου βρεις το μειλ της στρατολογιας του ρουφ συ αθηνας. Μενω Αθηνα. Η οποια αλλη βοηθεια μπορεις

Άβαταρ μέλους
brorouk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:03 pm
Επικοινωνία:

Διαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από brorouk »

Rocky96 έγραψε:
mike slv έγραψε:Καλημέρα φίλε. Αν θυμάμαι καλά μου εχει τυχει κι εμενα το ιδιο στο παρελθον και τελικα μου το εβγαζε αυτο γιατι δεν ειχα γραψει σωστα το mail η δεν υπηρχε δε θυμαμαι ακριβως. Τσεκαρε το παλι πιο σωστα.
Καλησπερα Μαικ εκανα αυτο που μου ειπες τα ξαναεστειλα τα χαρτια αλλα μου ηρθε παλι αυτο το μνμ στο μειλ μ και εχω αγχωθει γιατο θελω να μπω πολυ μεσα. Αν μπορεις να μου βρεις το μειλ της στρατολογιας του ρουφ συ αθηνας. Μενω Αθηνα. Η οποια αλλη βοηθεια μπορεις

Στρατολογία Ανατολικής Αττικής:sganattiki@0049.syzefxis.gov.gr Στρατολογία Αθηνών:sy_athinwn@stratologia.gr sy_athinwn@0003.syzefxis.gov.gr Ψάξε σε ποια απο τις δύο ανήκεις ανάλογα με το ασμ σου
ΕΛ. ΔΥ. Κ
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες