Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Sefis »

Κάναμε τους ΟΒΑ κομάντος, τραγικό!Είναι κρίμα κάποιoi ΟΒΑ εδώ μέσα να προσπαθείτε να μας αποδείξετε ότι είστε κάτι ανώτερο από έναν απλό φαντάρο.

Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mortar »

Αγορινα δε μιλάς με επιχειρήματα αυτό είναι το πρόβλημα. Πετάς λόγια χωριά να στηρίζεις τις απόψεις σου. Όταν το καταφέρεις αυτό ξανά σχολίασε. Κανείς δε μίλησε για κομάντο. Μόνο σου τα λες αυτά. Δεν έχεις ιδέα τι συμβαίνει μεσα δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3252
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Φαντάροι είναι ναι, ΣΤΡ, όπως και οι ΕΠΟΠ. Εκτός και αν νομίζεις ότι οι εποπ είναι υπαξ και θα κάνουν υπηρεσίες γραφείου.

Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Κανεις φίλε μου δεν είναι ανώτερος απ τον άλλον. Καθείς κατά τα έργα του. Όσοι κάνουν σωστά τη δουλειά τους είναι απαραίτητοι.
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Sefis »

Δεν χρειάζεται να μιλήσω με επιχειρήματα, όσοι έχουνε υπηρετήσει στο στρατό πέρα από Ειδικές Δυνάμεις γνωρίζει τι γίνεται μέσα. Ο στρατός είναι δημόσιο, ότι υπάρχουνε άτομα που βρίσκονται ήδη μέσα δεν μου λέει κάτι... Περιμένουνε έξω άλλοι τόσοι με τα διπλά και τριπλα προσόντα!Γνώμη μου είναι να γίνουνε 2 διαφορετικοί διαγωνισμοί, τα κριτήρια που επιλέχτηκαν οι ΟΒΑ δεν έχουνε καμία σχέση με το διαγωνισμό των ΕΠΟΠ. Κουνηθείτε λίγο από τη θέση σας, ο στρατός χρειάζεται κ μάχιμους και ανθρώπους με τεχνογνωσία. Τα φιλιά μου!

Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από lancecorporal »

Για να γινεις στρατιωτικος δεν χρειαζεται να εισαι επιστημονας (γνωμη μου). Αρκει να ξερεις καλα το αντικειμενο και την ειδικοτητα σου. Να εισαι σε μια Α αποδεκτη φυσικη κατασταση και να σου κοφτει λιγο. Τωρα για τους οβα θα πω οτι πολλοι δεν ειχαν καν τη σωματικη κατασταση (κιλα χ υψος) αλλα δε πειραζει τι να κανουμε.
You couldn't beat me even if you wanted to.
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από lancecorporal »

Σιγουρα θα υπαρχουν οβα που θα αξιζει να τους επαινεις οπως υπαρχουν και στρατιωτες με ζηλο αντιστοιχα! Ωστοσο λιγοι ειναι αυτοι οπως και για τους εποπ και τους εμθ αντιστοιχα που ειναι λιγοι.
You couldn't beat me even if you wanted to.
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Sefis »

Ι1 οι μεν Ι1 και οι δε, η μόνη διαφορά είναι στην προυπηρεσία στο χώρο. Ας έρθει η προκήρυξη με το καλό και εδώ θα είμαστε να τα συζητήσουμε. Προσωπικά είμαι του 93, οπότε είμαι στα όρια με ένα μέτριο απολυτήριο λυκείου (15) που παίζει μεγάλο ρόλο σε οποιαδήποτε προκήρυξη.
Andriou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 4:12 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Andriou »

Sefis άστους να κράζουν αναφορικά με τα πτυχία και τα προσόντα, αφότου μπούμε θα βάλουμε δικηγόρους όπως άλλοι στρατιωτικοί και θα ζητήσουμε βαθμολογική εξέλιξη όπως προβλέπεται για όλες τις τάξεις των υπαξιωματικών και αξιωματικών με πτυχίο ΑΕΙ, επίσης ήδη δίνεται να επίδομα για τα στελέχοι που έχουν πτυχίο ΑΕΙ, μιας που το πτυχίο σε πολλές ειδικότητες αποτελεί απαραίτητη προδιαγραφή επιλογής.
Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mortar »

Συμφωνώ με lancecorporal. Επίσης δεν είπε κανείς ότι θα μπουν όλοι οι ΟΒΑ χωρίς κριτήρια και μοριοδότηση. Αλλά ο sefis δεν μπορεί να υποστηρίξει την θέση του. Δε ξέρει να επιχειρηματολογεί υπέρ αυτής. Λέει αερολογίες. Δεν είναι μέσα και δε ξέρει τι συμβαίνει πραγματικά
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από lancecorporal »

Η απαντηση για την 6ετια των οβα δωθηκε, ο εχων εχει ωτα ακουετω. Το θεμα ειναι στο περας της 6ετιας να ειναι μεσα στο οριο ηλικιας και οι πιθανοτητες να γινει εποπ θα ειναι υψηλες!
You couldn't beat me even if you wanted to.
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Sefis »

Δεν χρειάζεται να μιλήσω με επιχειρήματα γιατί δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης μεταξύ ΕΠΟΠ και ΟΒΑ.Οι πρώτοι μοριοδοτούνται βάση κάποιων κριτηρίων και οι δεύτεροι απλά παραμένουνε στο στρατό ως φαντάροι μετά το πέρας της θητείας τους.

Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από lancecorporal »

sefi ναι αυτο ειναι οι οβα, αλλα μιλησαν για την 6ετια για οσους οβα ανησυχουν, στο περας της 6ετιας θα εχουν αρκετα μορια για εποπ και ας ειναι τουβλα που λεμε.
You couldn't beat me even if you wanted to.
Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Mortar »

Βλέπεις ότι δεν ξέρεις τίποτα. Ποιος είπε ότι υπάρχει σύγκριση. Επίσης στην καθημερινότητα του στρατοπέδου κάνουν τα ίδια ακριβώς πράγματα. Και οι υπηρεσίες που υποστηρίζεις ότι διαφέρουν είναι οι ίδιες. Προφανώς δε κάνει ο ΟΒΑ αυδμ. Όμως οι υπόλοιπες υπηρεσίες είναι οι ίδιες. Αυτά περί σύγκρισης μόνο σου τα λες. Δεν αναφέρθηκε κανείς σε αυτό... Εγω σπυ αναφέρω πως έχει η πραγματικότητα την οποία δε γνωρίζεις.
Sefis
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 1:51 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Sefis »

Εγώ απλά λέω ότι για τους ΟΒΑ πρέπει να υπάρξει κάποιος άλλο διαγωνισμός.Είναι άδικο κάποιος να ξεκινάει με 100 η 50 μόρια προβάδισμα γιατί απλά υπηρετεί η υπηρέτησε ως ΟΒΑ.

Στον διαγωνισμό για τους Ειδικούς Φρουρούς μπήκανε όλοι οι ΕΔ και οι Τρίτεκνοι, πολύτεκνοι, πρέπει κάποιες αδικίες να διορθωθούνε επιτέλους!

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες