Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
REDMAN316
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 508
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2016 11:26 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από REDMAN316 »

Δημοσιεύτηκε στο Διαύγεια η σύσταση της επιτροπής ψυχιεχνικων δοκιμασιων για την 6Κ/2018
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ARN »

Μέσα Νοέμβρη θα έχουμε ανακοίνωση ημερομηνιών λογικά...
REDMAN316
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 508
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2016 11:26 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από REDMAN316 »

ARN έγραψε:Μέσα Νοέμβρη θα έχουμε ανακοίνωση ημερομηνιών λογικά...


Έχει φοβηθεί το μάτι μας και τους δίνουμε πλέον αέρα 15 ημέρες να βγάλουν μία ανακοίνωση που θα γράφει τις ημερομηνίες ενώ από την στιγμή που ορίστηκε επιτροπή το μόνο που χρειάζεται να κάνουν είναι να βρούνε έναν οποιοδήποτε χώρο και να μας καλέσουν να πάμε, δηλαδή μία ημέρα οργάνωση. Ελπίζω ότι μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχουν αποφασίσει το που θα γίνει η εξέταση και να μας καλέσουν γιατί η προκήρυξη λέει ότι μας ενημερώνουν για κάθε βήμα 10 ημέρες πριν. Ακόμη και 1/11 να βγάλουν την ανακοίνωση θα πάμε 11/11. Κοντεύουν και τα Χριστούγεννα...

ml
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2018 8:34 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ml »

Συγχαρητήρια και από εμένα σε όλους τους επιτυχόντες και ελπίζω να έχουμε μια καλή συνεργασία στο μέλλον, ως συνάδελφοι πια. Να συμπληρώσω ότι σε κάποια συνέντευξη που είχα ακούσει πριν κάποιες εβδομάδες, μια υφυπουργός είχε αναφέρει ότι όλοι οι επιτυχόντες θα απορροφηθούν στις θέσεις τους έως τον Μάρτιο. Αυτό φυσικά μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα, μιας και μιλάμε για πολιτικούς, αλλά τουλάχιστον έχουμε ένα χρονικό ορίζοντα μπροστά μας. Αν βέβαια δε διενεργηθούν τα ψυχοτεχνικά μέσα στο Νοέμβριο, τα πράγματα ζορίζουν αρκετά, καθώς εκκρεμεί η εκπαίδευση των εξωτερικών φρουρών αλλά και η έκδοση φεκ κ. Λπ, τα οποία είναι ιδιαίτερα χρονοβόρα. Δυστυχώς, ανήκω κι εγώ στην κατηγορία όσων αποδέχτηκαν τη θέση με τα προσωρινά (εξωτερικός φρ.), παραιτήθηκα από τη δουλειά μου και έχω μείνει άνεργος τόσους μήνες, οπότε περιμένω πως και πως.
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ARN »

Φίλε, στο θέμα "αρμοδιότητες σωφρονιστικων ένα μέλος του φόρουμ γράφει ότι πήρε τηλέφωνο στον ασεπ και του είπαν ότι από Ιανουάριο θα ξεκινήσουν τα ψυχοτεχνικα
Άβαταρ μέλους
Easy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 29, 2019 3:04 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Easy »

Είχα πολλά μόρια ήμουν στους προσωρινούς διοριστεους μπήκα με το 8μηνο πέρασα τα αθλήματα όλα πολύ άνετα και ειμαι στους απορριπτέους γτ με έκοψαν για δέκατα στο 100 αρι δλδ δεν ειμαι ικανός που δουλεύω από το Μάιο επειδή κόπηκα στο 100αρι για δέκατα του δευτερολεπτου.
REDMAN316
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 508
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2016 11:26 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από REDMAN316 »

Easy έγραψε:Είχα πολλά μόρια ήμουν στους προσωρινούς διοριστεους μπήκα με το 8μηνο πέρασα τα αθλήματα όλα πολύ άνετα και ειμαι στους απορριπτέους γτ με έκοψαν για δέκατα στο 100 αρι δλδ δεν ειμαι ικανός που δουλεύω από το Μάιο επειδή κόπηκα στο 100αρι για δέκατα του δευτερολεπτου.


Αυτό είναι το αποτέλεσμα όταν βάζουμε την τεχνολογία να αντικαταστήσει τον ανρθωπο, σε κάθε άλλη περίπτωση που κρατάνε τον χρόνο με χρονόμετρο ο άνθρωπος με το χρονομετρο θα σε περνούσε από απλή λογική και κριτική κατανόηση εφόσον μιλάμε για δέκατα δευτερολεπτου. Εδώ ο μόνος τρόπος να περάσεις ήταν να πειράξουν τα στοιχεια σου από το τσιπ πραγμα που κανένας δεν θα εκανε, απλα άφησαν το υπολογιστικο σύστημα να βγαλει τους επιτυχόντες νόμιμα και χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση. Άρα δεν σε έκοψαν αλλά σε έκοψε το πρόγραμμα επεξεργασίας των δεδομένων από τα τσιπ.

ml
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2018 8:34 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ml »

Αν ήθελαν, θα απεφευγαν τη δημοσιοποίηση των χρόνων κ των αλμάτων κ απλά θα έβγαζαν ένα πίνακα επιτυχόντων κ εναν απορριπτεων, όπως γίνεται σε όλες τις άλλες προκηρύξεις που περιλαμβάνουν αθλητικές δοκιμασίες. Για να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ σωστό να τηρείται η νομιμότητα, όμως δε μ αρέσουν οι υπερβολές κ στην περίπτωση μας βλέπουμε ότι όλο αυτό δημιουργεί πρόβλημα στη συνέχιση της διαδικασίας, ειδικά στις γυναίκες. Αλλά κ στους άντρες είμαι σίγουρος ότι δε θα συμπληρωθουν οι απαιτουμενες θέσεις κ θα μείνουν κενά, λόγω της αυστηρότητας αυτής, κάτι που είναι τραγικό για μένα. Νομίζω ότι θα έπρεπε να ήταν ελαστικοί όταν μιλάμε για οριακές διαφορές κ όχι να πετσοκόβουν τον κόσμο για ένα δευτερόλεπτο στο χιλιάρικο κ πέντε δέκατα στο εκατοσταρι. Επειδή ίσως κάποιοι θεωρήσουν ότι τα γράφω αυτά επί προσωπικού, να σημειώσω ότι πέρασα όλα τα αθλήματα άνετα κ μέσα στα όρια
REDMAN316
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 508
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2016 11:26 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από REDMAN316 »

ml έγραψε:Αν ήθελαν, θα απεφευγαν τη δημοσιοποίηση των χρόνων κ των αλμάτων κ απλά θα έβγαζαν ένα πίνακα επιτυχόντων κ εναν απορριπτεων, όπως γίνεται σε όλες τις άλλες προκηρύξεις που περιλαμβάνουν αθλητικές δοκιμασίες. Για να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ σωστό να τηρείται η νομιμότητα, όμως δε μ αρέσουν οι υπερβολές κ στην περίπτωση μας βλέπουμε ότι όλο αυτό δημιουργεί πρόβλημα στη συνέχιση της διαδικασίας, ειδικά στις γυναίκες. Αλλά κ στους άντρες είμαι σίγουρος ότι δε θα συμπληρωθουν οι απαιτουμενες θέσεις κ θα μείνουν κενά, λόγω της αυστηρότητας αυτής, κάτι που είναι τραγικό για μένα. Νομίζω ότι θα έπρεπε να ήταν ελαστικοί όταν μιλάμε για οριακές διαφορές κ όχι να πετσοκόβουν τον κόσμο για ένα δευτερόλεπτο στο χιλιάρικο κ πέντε δέκατα στο εκατοσταρι. Επειδή ίσως κάποιοι θεωρήσουν ότι τα γράφω αυτά επί προσωπικού, να σημειώσω ότι πέρασα όλα τα αθλήματα άνετα κ μέσα στα όρια


Μαζί σου φίλε μου αλλά η διαφάνεια στον ΑΣΕΠ είναι και η ειδοποιός διαφορά από τις προσλήψεις μέσω τον υπουργείων. Η τυπικότητα είναι καλή αλλά καμία φορά πρέπει να βάζουμε και όρια όπως για παράδειγμα να μην μετράει το σύστημα τα δέκατα του δευτερολέπτου στο 100ρι και τα δευτερόλεπτα στο χιλιάρι. Τέλος πάντων η ζωή είναι σκληρή και στο παλικάρι που κόπηκε από κάτι τέτοιο έχω να πω ένα συγχαρητήρια για τις επιδόσεις του, μην το βάζεις κάτω και ξανά προσπάθησε να πάρεις αυτό το γεγονός σαν ώθηση για να γίνεις πιο σκληρός και πιο καλός σε κάθε επόμενη προσπάθεια σε ότι κάνεις. Ο επιμένων νικά !

ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ARN »

Τέλος και αυτή η εβδομάδα, για να δούμε μήπως στην επόμενη θα έχουμε κάποια ενημέρωση. Αν υπολογίσουμε ότι υπάρχει 10ημερη προθεσμία από την στιγμή που θα βγει η ανακοίνωση, τότε αυτό σημαίνει ότι ήδη έχουμε πάει στις 20 Νοέμβρη.

Και ακόμα συνεχίζουμε...

Τσακαλος

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Τσακαλος »

Είναι άνθρωποι είναι άχρηστοι... Έβγαλες μόνο τα πρώτα 60 άτομα.. οι υπόλοιποι να πάμε να γαμηθουμε.
Sofie
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2019 10:12 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Sofie »

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι; Προκειται να βγει νεα προκηρυξη τωρα το 2019 για φυλακες; Που λενε στα δημοσιευματα; Αν γνωριζετε κατι η εχετε ακουσει ;

Καλη επιτυχια και σε οσους δινετε ψυχοτεχνικα και καλα αποτελεσματα!

ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ARN »

https://xanthopoulostheofilos.gr/ypografike-kai-apostelletai-sto-asep/

Από ότι φαίνεται πάλι ο ασεπ θα βγάλει την προκήρυξη, ίδια δικαιολογητικά όπως η 6κ

Sofie
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2019 10:12 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Sofie »

Σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ. Απλά ειχα διαβάσει οτι θα επαιρνε και σε αλλα καταστηματα οχι μόνο στη Δραμα! ΕικόναΕικόνα
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από ARN »

Sofie έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ. Απλά ειχα διαβάσει οτι θα επαιρνε και σε αλλα καταστηματα οχι μόνο στη Δραμα! ΕικόναΕικόνα


Ναι όντως είχαν υπάρξει δημοσιεύματα ότι θα πάρει ξανά και στις υπόλοιπες φυλακές. Κάτι νεότερο όμως δεν έχουμε ακόμα

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες