Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από GeoCommand »

Μάγκες, μην πάτε προκατειλημμένοι!Δεν είναι όπως τα γράφουν έξω.

Καλή σταδιοδρομία σε όλους/όλες!

Ικάρων σου έρχομαι!!

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
vtsola21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2020 10:41 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από vtsola21 »

Παιδιά σος γίνεται κανείς να δώσει πκε αστυνομίας 3 μέρες νωρίτερα ώστε να δώσει και στο λιμενικό αργότερα γιατί συμπίπτει η ημερομηνία;
Άβαταρ μέλους
Giorgos33
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2020 5:41 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Giorgos33 »

Γεια σας έδωσα πέρυσι πανελλαδικές από την θεωριτικη κατεύθυνση πέρασα σε ένα πανεπιστήμιο αλλά τελικά δεν μου άρεσε επομένως σκέφτηκα να ξανά δώσω πανελλαδικές για την χρονιά 2020-2021 αλλά από την κατεύθυνση των οικονομικών ώστε να μπω είτε ΣΜΥΑ είτε ΣΜΥ σώματα πιστεύετε είναι εφικτό και εύκολο η θέλει πολύ διάβασμα αυτή η κατεύθυνση ;
Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από GeoCommand »

Giorgos33 έγραψε:Γεια σας έδωσα πέρυσι πανελλαδικές από την θεωριτικη κατεύθυνση πέρασα σε ένα πανεπιστήμιο αλλά τελικά δεν μου άρεσε επομένως σκέφτηκα να ξανά δώσω πανελλαδικές για την χρονιά 2020-2021 αλλά από την κατεύθυνση των οικονομικών ώστε να μπω είτε ΣΜΥΑ είτε ΣΜΥ σώματα πιστεύετε είναι εφικτό και εύκολο η θέλει πολύ διάβασμα αυτή η κατεύθυνση ;


Στα οικονομικά σαφώς είναι ευκολότερα από τη θεωρητική.

Ωστόσο, οι σχολές υπαξιωματικών έχουν την ίθδια βάση και στο 2ο επ. Πεδίο. Γράψε καλά, πέρνα τις ΠΚΕ και μπαίνεις.

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
Achilles

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Achilles »

Μια ερώτηση έχω. Φέτος στις Πανελλήνιες απέτυχα.15375 μόρια. Ο στόχος μου ανέκαθεν υπήρξε η ΣΣΕ όπλα την οποία την χάνω για 350μορια... Δε ξέρω τι να κάνω και δε μπορεί να φύγει από το κεφάλι μου η απορία. Ξαναδινω ή πάω στη ΣΜΥ; Γτ όλοι μου λένε πως στη Σμυ μια ζωή σε τρέχουνε. Άρα ξαναδινω; Με τελείως διαφορετικό σύστημα σε σχέση με πέρυσι; Δεν θα υπάρχει πια παλαιο και νέο. Μπαίνω πάλι σε αυτή τη διαδικασία ή πάω στη σμυ; Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει... γιατί τώρα πάω διακοπές αλλά το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ. Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από GeoCommand »

Πρώτα από όλα, ποιος σου είπε πως απέτυχες;Οι βάσεις στο 2ο πεδίο, προφανώς, θα πέσουν.

Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν και οι επιλαχόντες.

Φυσικά και θα βάλεις ΣΜΥ στο μηχανογραφικό.

Άκου εκεί δεν κοιμάσε τα βράδυα... ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ γιατί με τέτοια βαθμολογία ενδεχομένως Σεπτέμβρη να χρειαστείς δυνάμεις!

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
Achilles

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Achilles »

Αρχικά θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για την απάντηση σου. Γενικότερα το αποδέχομαι σιγά σιγά πως δεν περνάω... Αλλά και πάλι. Ξαφνικά μου έρχεται στο μυαλό. Έπειτα είναι στρατιωτικες. Πόσο να πέσουν; Μετά επιλαχοντες... Δε νμζω. Με πέρυσι είμαι 3 50 κάτω!350! Τι να πω απλά θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου για το τι να κάνω. Ξαναδινω ή πάω ΣΜΥ; Και για τον Σεπτέμβρη τι εννοείς θέλω δυνάμεις με τέτοια βαθμολογία;

Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου αδερφέ

Υ. Γ Αθλήματα έχω δώσει και όλα Κόμπλε όπως περίμενα άλλωστε.

Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από GeoCommand »

Σε ένα μήνα βγαίνουν τα αποτελέσματα.Συνεπώς με τόσα μόρια, δεν αποκλείεσαι σιγουρα.

Αν κατάλαβα καλά είσαι γενική σειρά;

Προφανώς και στη θέση σου θα πήγαινα ΣΜΥ και στη συνέχεια--αν γινόταν--θα περνούσα ΣΣΕ.

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
Γερόλυκος
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:08 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Γερόλυκος »

Achilles έγραψε:Μια ερώτηση έχω. Φέτος στις Πανελλήνιες απέτυχα.15375 μόρια. Ο στόχος μου ανέκαθεν υπήρξε η ΣΣΕ όπλα την οποία την χάνω για 350μορια... Δε ξέρω τι να κάνω και δε μπορεί να φύγει από το κεφάλι μου η απορία. Ξαναδινω ή πάω στη ΣΜΥ; Γτ όλοι μου λένε πως στη Σμυ μια ζωή σε τρέχουνε. Άρα ξαναδινω; Με τελείως διαφορετικό σύστημα σε σχέση με πέρυσι; Δεν θα υπάρχει πια παλαιο και νέο. Μπαίνω πάλι σε αυτή τη διαδικασία ή πάω στη σμυ; Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει... Γιατί τώρα πάω διακοπές αλλά το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ. Ευχαριστώ


Φυσικά και πας ΣΜΥ Από όπου σαν επιλαχών μπορεί Να πας ΣΣΕ αρκετοί οι επιλαχόντες κάθε χρόνο. Τώρα όσο Αφορά το ότι ''όλοι μου λένε πως στη Σμυ μια ζωή σε τρέχουνε'' χωράει πολύ ανάλυση και συζήτηση.

Προβλεμ

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Προβλεμ »

Καλημερα με 16.350 μορια και πολύτεκνος μπαίνω ΣΙ ιπτάμενος ;

τι λέτε;

Πρόβλεμ

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Πρόβλεμ »

Ποιος μπορεί να μου πει ; Πέρσυ είχε 16800 περίπου αλλά με την ειδική κατηγορία 15.442
Προβλεμ

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Προβλεμ »

15442 ήταν τα μόρια του τελευταίου πολύτεκνου άρα με τα μόρια μου και δεδομένου ότι οι βάσεις θα πέσουν ελάχιστα μπαίνω σωστά;
Υποψήφιος 20

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Υποψήφιος 20 »

Τι λέτε , όσοι δώσαμε, θα πέσουν οι βάσεις στις στρατιωτικές;
Achilles

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2020)

Δημοσίευση από Achilles »

Αρχικά ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας! Και τελικά οι βάσεις έπεσαν και περνάω ευελπιδων οπλα! Αυτό π θελα! Τέλος πάντων σας εύχομαι όλους καλή συνέχεια!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες