Συναντήσεις - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
atsau
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 20, 2018 4:18 pm
Επικοινωνία:

2018 Ε ΕΣΣΟ- 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από atsau »

Παιδια πως θα πατε εσεις (για 17/9) ; Ειμαι απο Αθηνα και δεν εχω καταληξει ακομα.
bill

2018 Ε ΕΣΣΟ- 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από bill »

Οχι καμμια σχεση με το τι κανουν οι πεζοναυτες ! Υποστηριξη θα ειστε -ειδικοτητα... Το δυσκολο ισως περασεται απο πεν (προχωρημενη εκπαιδευση νεοσυλεκτων) κ μετα κουνια μπελα... Πρασινο μπερε θα παρεται βεβαια ετσι για ομοιομορφια :)
mitK

2018 Ε ΕΣΣΟ- 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από mitK »

καλησπέρα κι εγώ παρουσιαζομαι στη Λάρισα στις 17/9 στο 485 ΤΔΒ/ΕΟΔ αεροπορία στρατού και μετά Στεφανοβικειο.Τι ΕΟΔ τι είναι;

Petromitsos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2018 6:25 am
Επικοινωνία:

2018 Ε ΕΣΣΟ- 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από Petromitsos »

17/9 Λάρισσα και μετά 1ο ΤΥΑΔ Στεφανοβικειο
giorgos xr

2019 Α ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από giorgos xr »

Καλησπερα, Ειμαι 485 τβδ και για μετα λεει 32 μππ α/κ, ενώ στο σώμα λεει πυροβολικο. Αυτό τι σημαίνει; Βλεπω στο ιντερνετ οτι η συγκεκριμενη μοναδα ειναι μοναδα πεζοναυτων. Με εχουν επιλεξει για ειδικες δυναμεις απο μονοι τους;(χωρις ποτε να δηλωσω κατι τετοιο) ή προκειται για κανονική θητεια και δεν το καταλαβα καλα; Αν ναι θα πρεπει να κανω βασικη εκπαιδευση οπως αυτοι ή μπορω να δηλωσω απο την πρωτη μερα οτι δεν επιθυμω ειδικες δυναμεις και να με στειλουν κατευθειαν καπου αλλου;

Οποιος γνωριζει κατι για τα παραπανω θα με βοηθουσε αρκετα, καθως ειμαι αρκετα ασχετος

Ευχαριστω πολυ

Γιώργος

2019 Α ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλησπέρα μου έχουν στείλει ότι μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ ΓΕΝΑΡΗ αλλά τώρα λέει παρουσιάζομαι Λάρισα 06/02/19 485 ΤΔΒ Και κατανεμημένος σε στρατό ξηράς αεροπορίας στρατού τι παίζει με αυτό;
mpampok

2019 Α ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από mpampok »

Καλησπέρα παιδιά. Έχει υπηρετήσει κανένας πρόσφατα στη 1η στρατιά Λάρισας να μας πει πως είναι; Καμιά πληροφορία
GALANO

2019 Α ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από GALANO »

giorgos xr έγραψε:Καλησπερα, Ειμαι 485 τβδ και για μετα λεει 32 μππ α/κ, ενώ στο σώμα λεει πυροβολικο. Αυτό τι σημαίνει; Βλεπω στο ιντερνετ οτι η συγκεκριμενη μοναδα ειναι μοναδα πεζοναυτων. Με εχουν επιλεξει για ειδικες δυναμεις απο μονοι τους;(χωρις ποτε να δηλωσω κατι τετοιο) ή προκειται για κανονική θητεια και δεν το καταλαβα καλα; Αν ναι θα πρεπει να κανω βασικη εκπαιδευση οπως αυτοι ή μπορω να δηλωσω απο την πρωτη μερα οτι δεν επιθυμω ειδικες δυναμεις και να με στειλουν κατευθειαν καπου αλλου;

Οποιος γνωριζει κατι για τα παραπανω θα με βοηθουσε αρκετα, καθως ειμαι αρκετα ασχετος

Ευχαριστω πολυ


Καλησπερα

Οχι φιλε επειδη λεει ειδικες δυναμεις δεν σημαινει οτι θα πας κιολας. Απλα τους λες δεν θελω να κανω τη θητεια μου εκει... Το ιδιο ισχυει και για ΕΛΔΥΚ αν θες πας.

GALANO

2019 Α ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από GALANO »

Γιωργος έγραψε:Καλησπέρα μου έχουν στείλει ότι μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ ΓΕΝΑΡΗ αλλά τώρα λέει παρουσιάζομαι Λάρισα 06/02/19 485 ΤΔΒ Και κατανεμημένος σε στρατό ξηράς αεροπορίας στρατού τι παίζει με αυτό

Καλησπερα

Mετα τη Λαρισα θα πας Βολο στα ελικοπτερα και εκτος απροοπτου θα εχεις μια ηρεμη θητεια!

marios2019
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 10:36 pm
Επικοινωνία:

2019 Α ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από marios2019 »

Με τα κινητά τι ανεκτικότητα υπάρχει;
ΤΤΤΤ

2018 Ε ΕΣΣΟ- 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από ΤΤΤΤ »

Ρε μάγκες μπαίνω 5/2 485 ΤΔΒ και κανονικά είμαι Αεροπορία Στρατού 1ο ΤΥΑΔ Στεφανοβικειο. Εν τελεί ποια ήταν η πορεία σας, πόσο κατσατε Λάρισα τελικά;
marios2019
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 10:36 pm
Επικοινωνία:

2018 Ε ΕΣΣΟ- 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από marios2019 »

ΤΤΤΤ έγραψε:Ρε μάγκες μπαίνω 5/2 485 ΤΔΒ και κανονικά είμαι Αεροπορία Στρατού 1ο ΤΥΑΔ Στεφανοβικειο. Εν τελεί ποια ήταν η πορεία σας, πόσο κατσατε Λάρισα τελικά;


Και εγώ με μια μέρα καθυστέρηση και όντως θα ήταν χρήσιμο αν κάποιος παλιότερος μας έδινε μερικές πληροφορίες.

Γιώργος

2019 Β ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Εγώ είμαι Β εσσο Μαΐου παρουσιαζομαι 8/5 κανένας άλλος; Καμία πληροφορία;
pi1234
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μάιος 06, 2019 1:13 pm
Επικοινωνία:

2019 Β ΕΣΣΟ - 485 ΤΔΒ (Λάρισα)

Δημοσίευση από pi1234 »

Και εγώ παρουσιάζομαι 8/5. Στείλε μου p.m. Με τρένο, κτελ, ή ι. Χ θα πας;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες