Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

! έγραψε: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.armynow.net/prokhryxh-oba-prasino-fvs-apo-ypoyrgeio-oikonomikvn-gia-2000-proslhpsheis/&ved=2ahUKEwjlm--srN_kAhXxpIsKHcj8A_QQFjAAegQIBhAC&usg=AOvVaw2RVG6pD5CXWTPmvYyDhHfM

Τελικά αν ισχύει αυτό τότε δύσκολα να βγει για εποπ δυστυχώς... Μακάρι να μην ισχυει

Ενω ειδαν και τις 2 τελευταιες φορες οτι ο θεσμος αυτος απετυχε διοτι ουτε το 1/3 δεν δεν πηρανε απο τα ατομα που ζητουσαν γιατι ο κοσμος ξερει πλεον τι εστι ΟΒΑ , το προσπαθουνε παλι κι βγαζουν εκτος ολους εμας που τελειωσαμε την θητεια μας χρονια πριν κι εννοειται και τος γυναικες. Αχ Ελλαδαρα αθανατη..
Άβαταρ μέλους
ΟΒΑ17
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Αύγ 02, 2019 3:11 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από ΟΒΑ17 »

Πάντως αν όντως πήρε έγκριση απ το υπουργείο οικονομικών, τότε δεν βλέπω να βγαίνει ξανά προκυρηξη για εποπ. Ίσως οι οβα πλέον να είναι οι νέοι εποπ. Το μόνο που μένει να δούμε είναι αν η προκυρηξη έχει τροποποιήσεις σ ότι αφορά την τριετία απόλυσης η κάποιο άλλο κριτήριο.
Ζ'ΜΑΚ
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

ΟΒΑ17 έγραψε: Πάντως αν όντως πήρε έγκριση απ το υπουργείο οικονομικών, τότε δεν βλέπω να βγαίνει ξανά προκυρηξη για εποπ. Ίσως οι οβα πλέον να είναι οι νέοι εποπ. Το μόνο που μένει να δούμε είναι αν η προκυρηξη έχει τροποποιήσεις σ ότι αφορά την τριετία απόλυσης η κάποιο άλλο κριτήριο.
Απτα 2000 ατομα ΟΒΑ ουτε τους 1000 δεν θα καλυψουν. Ο στρατος εχει γερασει κι αντι να βγαλουν ΕΠΟΠ και να μπουν οι ηδη ΟΒΑ πρωτοι σαν μονιμοι και μετα οποιος εχει τα κριτηρια , ωστε να μπορουν να παρουν μερος και οι γυναικες γιατι πλεον κι αυτες ειναι μαχιμες , ξαφνικα παρε μονο ΟΒΑ και μονο οσοι τελειωσαν τη θητεια τους το 16' . Εδω λεγανε θα τη σπαγανε σε 1500 ΕΠΟΠ και 500 ΟΒΑ αλλα οχι η Κυβρενηση θελει να κοροιδευει τον πολιτη με τον θεσμο αυτο οπου στα 3+2 χρονια σπαει η συμβαση και γεια σας. Απογοητευση μονο και τιποτε αλλο.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Δώρα έγραψε: Αυτοί δεν ήταν τόσο καιρό κάθετοι ως προς το θεσμό αυτό, ποιος ο λόγος πολύωρης καθημερινής εκπαίδευσης, κατανάλωσης οικονομικών πόρων για την κάλυψη των παρόντων αναγκών εάν στην τελική οι πλειοψηφία αυτών αποχωρεί έπειτα της λήξης 3 ετών. Το μόνο ένστολο σώμα που δεν αποκλείει τις γυναίκες άμεσα με τα σωματικά του κριτήρια και παρόλο την επιτακτική ανάγκη μόνιμου προσωπικού σφυρίζουν αδιάφορα στις αναφορές προσλήψεων ΕΠΌΠ. Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω.
Οπως τα λες Δωρα. Εχω την αδελφη μου στις Ε. Δ απτη τελευταια προκηρυξη ΕΠΟΠ κι αυτο μου λεει ακριβως το ιδιο. Ποιος ο λογος να παρεις ΟΒΑ να ξοδεψεις λεφτα εξοπλισμο χρονο κτλπ για 3 χρονια ( γιατι το +2 ειναι αμα εχεις καλη αξιολογηση και σε χρειαζεται η μοναδα σου + ειδικοτητα) και μετα ενω μαθανε κατι απλα σπαει η συμβαση και γεια σας ; Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο. Απλα το μονο που ισως μπορω να καταλαβω ειναι οτι το κανουν λογω οικονομικου , σου λεει δεν δινον ιδιο μισθο με εποπ λοχια αρχικοχια δεν εχουν εξτρα εισοδημα απο Ε. Δ ( αλεξιπτωτα + υποβρυχιες πορειες κτλπ ) οποτε δωστου ΟΒΑ. Εγω τα λεγα απτην αρχη πως με Παναγιωτοπουλο δεν θα δουμε κατι !
jimis

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από jimis »

για υπουργό άμυνας δεν έγινε και καλή επιλογήας έβαζε τον Στεφανή η τον μανωλακο

!

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από ! »

Κρίμα πραγματικά να μη βγει τίποτα για εποπ έστω και την επόμενη χρονια... Μακάρι αν βγει για οβα να μην πάει κανένας μπας και γίνει τίποτα γιατί αλλιώς δε βλέπω να λύνεται αυτό το πρόβλημα με τους οβα...

Είναι κρίμα και για όποιον πάει ως οβα δλδ για να καλύψει τις ανάγκες του στρατού και δεν κοιτάζει στην ουσία το δικό του μέλλον.

Όσο ανάγκη και να έχει κάνεις, περισσότερα χρήματα θα βρει κάτι έξω στον τόπο του και για περισσότερο καιρό ακόμη, παρά να πάει ως οβα...

Μακριά απ αυτό το έκτρωμα των οβα

!

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από ! »

Προτείνω να γίνει μια διαμαρτυρία επίσημη προς το αρμόδιο υπουργείο γραπτώς για τον θεσμό αυτόν... Μπας και αλλάξει κάτι... Καλό είναι να οργανωθούμε εμεις οι ίδιοι παιδιά και μη περιμένουμε σε κάνα θαύμα... Ότι θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να κάνουμε να το κάνουμε για το καλό όλων μας..

Ειναι κριμα και άδικο να κοροϊδεύουν έτσι τον κόσμο..

Είπαμε.. Το ελλαδισταν φροντίζει να περνάνε καλά οι μετανάστες και στην υγεία του κορόιδου φορολογούμενου Έλληνα.

Αυτά..

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

! έγραψε: Κρίμα πραγματικά να μη βγει τίποτα για εποπ έστω και την επόμενη χρονια... Μακάρι αν βγει για οβα να μην πάει κανένας μπας και γίνει τίποτα γιατί αλλιώς δε βλέπω να λύνεται αυτό το πρόβλημα με τους οβα...

Είναι κρίμα και για όποιον πάει ως οβα δλδ για να καλύψει τις ανάγκες του στρατού και δεν κοιτάζει στην ουσία το δικό του μέλλον.

Όσο ανάγκη και να έχει κάνεις, περισσότερα χρήματα θα βρει κάτι έξω στον τόπο του και για περισσότερο καιρό ακόμη, παρά να πάει ως οβα...

Μακριά απ αυτό το έκτρωμα των οβα

Οπως ακριβως τα λες φιλε/η μου !! Δεν εχω τιποτα με τα παλικαρακια που ειναι μεσα ΟΒΑ , μακαρι να ειναι για παντα μεσα , αλλα εχω με τους υπουργους που κοροιδευουν τον κοσμακη με αυτον τον θεσμο !! Δεν ξερω πως μπορουμε να στειλουμε καποια επιστολη , ισως αν οργανωθουμε μεσω φεισμπουκ για αρχη να δουμε τι μπορει να γινει.
1η Σειρά Οβα

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από 1η Σειρά Οβα »

Πλέον διανύω τους τελευταίους μήνες της τριετίας. Δεν ξέρω ακόμα αν θα ρθει ποτέ το χαρτί του +3 που είχαν πει πριν λίγο καιρό... Αλλά πραγματικά αν δεν ανανεωθουμε η αν δεν μπουνε νέοι ΕΠΟΠ τότε οι μονάδες θα λυγίσουν... Δεν υπάρχει κοσμος, ήδη τα καθήκοντα που έχουμε αναλάβει είναι πολύ μεγαλύτερα από αυτά που προβλέπει η θέση μας κ ο βαθμός μας... Από απλός αρχηφυλακας φυλακίου μέχρι αρχιλοχίας λόχου κ αξιωματικός οπλισμου... Και παρόλα αυτά σχεδόν όλοι οι Οβα στην μονάδα μου που ήμαστε αρκετοί βάζουμε πλάτη και τραβάμε το κουπί και ας μην έχουμε την ανάλογη εμπειρία με στελέχη που είναι 10 χρόνια μίνιμουμ στ στράτευμα... Αλλά και οι ΕΠΟΠ σαν αποτυχία φένεται πως βγήκε καθώς πλέον είναι όλοι πλην τελευταίας σειράς γερασμένοι και βαρίουντε οι περισσότεροι να κάνουν ακόμα και τα βασικά... Για εκπαίδευση και όρεξη να. πανε σε ασκήσεις δεν. το συζητάω... Τέλος πάντων αυτήν την στιγμή αν μας διωχναν οι μονάδες. θα χανε τρομερό θέμα... Οπότε αναγκαστικά πρέπει να μας κρατήσουν...
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

1η Σειρά Οβα έγραψε: Πλέον διανύω τους τελευταίους μήνες της τριετίας. Δεν ξέρω ακόμα αν θα ρθει ποτέ το χαρτί του +3 που είχαν πει πριν λίγο καιρό... Αλλά πραγματικά αν δεν ανανεωθουμε η αν δεν μπουνε νέοι ΕΠΟΠ τότε οι μονάδες θα λυγίσουν... Δεν υπάρχει κοσμος, ήδη τα καθήκοντα που έχουμε αναλάβει είναι πολύ μεγαλύτερα από αυτά που προβλέπει η θέση μας κ ο βαθμός μας... Από απλός αρχηφυλακας φυλακίου μέχρι αρχιλοχίας λόχου κ αξιωματικός οπλισμου... Και παρόλα αυτά σχεδόν όλοι οι Οβα στην μονάδα μου που ήμαστε αρκετοί βάζουμε πλάτη και τραβάμε το κουπί και ας μην έχουμε την ανάλογη εμπειρία με στελέχη που είναι 10 χρόνια μίνιμουμ στ στράτευμα... Αλλά και οι ΕΠΟΠ σαν αποτυχία φένεται πως βγήκε καθώς πλέον είναι όλοι πλην τελευταίας σειράς γερασμένοι και βαρίουντε οι περισσότεροι να κάνουν ακόμα και τα βασικά... Για εκπαίδευση και όρεξη να. πανε σε ασκήσεις δεν. το συζητάω... Τέλος πάντων αυτήν την στιγμή αν μας διωχναν οι μονάδες. θα χανε τρομερό θέμα... Οπότε αναγκαστικά πρέπει να μας κρατήσουν...
Σαφως και δεν θα χουν ορεξη οταν ακομη κι τελευταια σειρα πριν 11 χρονια αν καποιος μπηκε στα 28 του τωρα θα ειναι 40αρης !! Οι ΕΠΟΠ οπως βγαζουν το φιδι που λενε ιδιως σε μαχιμες μοναδες , γιατι για αξιωματικους δεν θα μιλησω καν. Αλλα καταλαβαινω τι λες γιατι τα βλεπω απτη αδερφη μου σαν τελευταια σειρα ΕΠΟΠ που μπηκε σε μαχιμη μοναδα. Δεν υπαρχει κοσμος και ο Σ. Ξ ποναει Αλλα η Κυβερνηση πως θα βαλει δικα της παιδια μεσα που ηδη κανουν την θητεια τους ; Βγαλε ΟΒΑ σου λεει για να μπουν γιατι με ΕΠΟΠ δεν μπροουν να δηλωσουν αν δεν απολυθουν. Σκατα κι αποσκατα με λιγα λογια. Οπως και να χει παλικαρι μου σου ευχομαι τα καλυτερα σαν ΟΒΑ και μη μας αποπερνεις εμας εδω μεσα , δεν εχουμε κατι με εσας , αλλα με την εκμεταλευση του θεσμου απτους χαλβαδες Πολιτικους !!
!

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από ! »

https://staratalogia.blogspot.com/2019/09/blog-post_42.html?fbclid=IwAR3UZDo5pK4_e7MczY5BqGCypjmqpcCmFSj96dWn7sdocTTeQFmCW9owpZ4

Αυτό πρέπει να φτάσει στο ίδιο το υπουργείο μπας και ακουστεί η φωνη μας.

Δημήτρης98

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Δημήτρης98 »

lefteri θέλεις να τα πούμε απο fb?
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

! έγραψε: https://staratalogia.blogspot.com/2019/09/blog-post_42.html?fbclid=IwAR3UZDo5pK4_e7MczY5BqGCypjmqpcCmFSj96dWn7sdocTTeQFmCW9owpZ4

Αυτό πρέπει να φτάσει στο ίδιο το υπουργείο μπας και ακουστεί η φωνη μας.

Δεν εχω ιδεα πως μπορει να φτασει εκει. Οπως ειπα κι χθες μπορουμε μεσω μιας ομαδας στο φεισμπουκ οσοι ενδιαφερομαστε να το ψαξουμε και να μιλαμε απο εκει κι οχι απο δω που θες 100 refresh μπες και δεις το μηνυμα.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Δημήτρης98 έγραψε: lefteri θέλεις να τα πούμε απο fb?
Μητσο με τσακωσες στο φεισμπουκ , δεν μπορω να σου ξεφυγω !😛
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

! έγραψε: https://staratalogia.blogspot.com/2019/09/blog-post_42.html?fbclid=IwAR3UZDo5pK4_e7MczY5BqGCypjmqpcCmFSj96dWn7sdocTTeQFmCW9owpZ4

Αυτό πρέπει να φτάσει στο ίδιο το υπουργείο μπας και ακουστεί η φωνη μας.

Πολυ σωστη τοποθετηση ομως. Τα ειπε πολυ ωραια !!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες