Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κώστας

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Κώστας »

ThanPan έγραψε:Επειδή υπάρχουν και τα κιχνε όπως 219,216 και 212 που δεν έχουν όλες τις ειδικότητες θα πρέπει κάποιος να πάει και στο 424 για να τελειώσει!


ας ελπίσουμε το 424 να έχει όλες τις ειδικότητες

Fanis K.
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Μαρ 26, 2019 6:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Fanis K. »

NAVY έγραψε:Καλησπερα σε ολους συμφωνα με το δημοσιευμα του Workcenter λεει οτι θα παρει 1200 ΟΒΑ. Ομως μονο στις Ε. Δ και στα στρατιωτικα νοσοκομεια. Δηλαδη στα αλλα οπλα και σωματα του στρατου ξηρας δεν θα παρει. Αυτο αφηνει να εννοηθει το δημοσιευμα ετσι οπως το γραφουν! Ελπιζω να μην ειναι ετσι τα πραγματα και να παρουν γενικα στον στρατο ξηρας! Και κατι αλλο που παρατηρησα δεν κανουν λογο για τα αλλα σωματα ΠΝ και ΠΑ.


400 ειδικές δυνάμεις,400 νοσοκομεία και άλλοι 400 για τις άλλες θέσεις μάλλον. ΠΒ, ΤΘ, ΠΖ κλπ.

Τώρα σχετικά με αεροπορία, ναυτικό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα πάρει.

Απλώς μπορεί να αναφέρουν μόνο Στρατό Ξηράς επειδή η μεγαλύτερη ανάγκη είναι εκεί.

Όσο πλησιάζει ο καιρός θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα και θα δούμε τι θα βγάλουν.

Αρκεί να βγάλουν κάτι.

stef

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από stef »

Αφου ελεγαν οτι θα παρουν 400 ναυτικο και αεροπορια
Άβαταρ μέλους
xelistas25
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Απρ 03, 2017 2:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από xelistas25 »

Ξιφίας έγραψε:ΟΒΑ 1η σειρά εδώ, ήρθε σήμα από το ΓΕΣ, ανανέωση για 1 χρόνο (που έτσι κι αλλιώς το περιμέναμε) μέχρι τον Μάιο του '20 και μετά... μπ... λο!!!
. Πότε ήρθε αυτό το σήμα?
Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από greenalexyo »

Μην διαδίδεις ανακρίβειες, κανείς δεν ξέρει αν μπουλο και πότε
Άβαταρ μέλους
Giorgossss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Απρ 23, 2019 8:08 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Giorgossss »

Καλημερα παιδιαΓια να εχω δικαιωμα να συμμετασχω σε προκυρηξη ΟΒΑ θα πρεπει να ζητανε την ειδικοτητα που ειχα οταν υπηρετουσα τη θητεια μου;

Fanis K.
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Μαρ 26, 2019 6:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Fanis K. »

Giorgossss έγραψε:Καλημερα παιδιαΓια να εχω δικαιωμα να συμμετασχω σε προκυρηξη ΟΒΑ θα πρεπει να ζητανε την ειδικοτητα που ειχα οταν υπηρετουσα τη θητεια μου;



Ναι φίλε.

Greek army

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Greek army »

Πότε βγαινει η προκήρυξη
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Xanthos »

https://www.armyvoice.gr/2019/12/prokiryxi-ova-2019-dikaiologitika-proypotheseis-gia-1200-proslipseis/
Ο. Π. Κ. Ε
nick1995paok
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 18, 2019 6:29 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από nick1995paok »

Καλησπερα και απο εμενα, ενδιαφερομαι για την προκηρυξη και εγω και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις:1) Μεχρι ποτε ειναι η προθεσμια για αιτηση;2) Τι εκπαιδευση κανουν οι ΟΒΑ; Εννοω για στρατο ξηρας (που, ποσο καιρο) εγω ειμουν ΔΒ θα ειμαστε αναμηκτα στην εκπεδευση; Και μετα το κεντρο θα πρεπει να ξανακανω την ειδικοτητα μου;3) Σε περιπτωση παραιτησης τι γινεται; Εννοω τελειωνει η εκπεδευση και βλεπω π. Χ. Θεσσαλονικη Γ Σς, εγω περιμενω απαντηση για καποιες δουλειες για να παραιτηθω αν τηχει και παρω απαντηση μολις εχω τελειωσει την εκπαιδευση πρεπει να παω Θεσσαλονικη;4) Ξερουμε χοντρικα απο την στιγμη της ληξης της προθεσμιας για τις αιτησεις ποτε βγαινουν αποτελεσματα και ποτε μπαινουμε για το κεντρο; Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
Mitsarasssss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Δεκ 18, 2019 9:03 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Mitsarasssss »

Μονο για τις ειδικες δυναμεις ζητανε?
Κώστας

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Κώστας »

το φεκ που είναι;
Γιώργος

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Το ΦΕΚ γράφει μέσα ότι για να κανείς τα χαρτιά σου για ειδικές δύναμης πρέπει να είσαι 25 χρόνων αυτό ισχύει και για αυτούς που υπηρέτησαν στης ειδικές δυνάμεις;
Κώστας17

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Δημοσίευση από Κώστας17 »

Ωραια βγήκε... γτ κ εγω τ γουσταρω κ μ αρέσει αλλα ειμαι σ μια ηλικια( 25)που δν παίρνει για πολλα, οπως κ πολλα αλλα άτομα φαντάζομαι.. Αν μπω θα ειμαι για 6χρονια εκει , δηλαδή αυτοματα παω 31ετών. Πως θα βγω παλι στην αγορά εργασίας για δουελια και που να μετρήσει αυτη η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα; πουθενα. τ θεμα ειναι να υπάρχει πιθανότητα για μονιμοποίησης.. εσεις γνωρίζετε κατι περεταίρω?;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες