595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
FinoFantaraki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 25, 2020 12:22 am
Επικοινωνία:

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από FinoFantaraki »

spirosbax3 έγραψε:Καλησπέρα,παρουσιάζομαι και εγώ 11/11/2020 Έρευνα πληροφορικής Νέα Σάντα στο 595. Μπορείς να μου πεις πώς ήταν; Σε στείλανε αλλού; Τι έκανες στο σώμα ;

Ευχαριστώ



Γειά σου Σπύρο,

Και εγώ τώρα μπαίνω. Από ότι κατάλαβα, σε αυτό το topic μπαίνουνε όλοι οι νέοι να μάθουν καμία πληροφορία για το στρατόπεδο πριν μπουν που είναι φρικαρισμένοι, αλλά δεν παίρνουν απάντηση και όταν πλέον Βλέπουν πώς είναι, ξεχνάνε τελείως την ύπαρξή του forum και δεν μπαίνουν να απαντήσουν στην ίδια τους την ερώτηση για να μάθει και κανένας άλλος.

Η μόνη απάντηση είναι του "ΤιΝαΛεμεΤωρα" ο οποίος όμως υπηρέτησε το 2015 από ότι λέει και μάλλον δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα. Καλό είναι εμείς να μπούμε αργότερα όταν θα ξέρουμε, να αφήσουμε καμιά πληροφορία για τους επόμενους!
Εικόνα

A ESSO

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από A ESSO »

Γεια σας παιδια! Γνώμη για νέα Σάντα;
Army12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 18, 2020 5:23 am
Επικοινωνία:

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από Army12345 »

Χαρτί κατάταξης στρατόπεδο ζωγκου Κιλκίς (μηχανικό) καμία πληροφορία αξίζουν διαβηβασεις.
στρατόπεδο ζωγκου

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από στρατόπεδο ζωγκου »

Έχω χαρτί Κατάξης στρατόπεδο ζωγκου νέα Σάντα Κιλκίς με ειδικότητα Μηχανικό. Το μηχανικο είναι νέα Σάντα και πείτε αν αξίζει να δω για διαβηβασεις
Gdim
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2021 11:54 pm
Επικοινωνία:

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από Gdim »

Κανα κινητο περναμε εκει ρε παιδια η θα εχουμε προβλημα;

Iasonas

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από Iasonas »

'Ερευνας πληροφορικής τον Μάρτιο 2021. Θα μείνουμε νέα σάντα ή θα πάμε αλλου?
Fantaros

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από Fantaros »

Το κινητό παιδιά στη τσέπη σας... Αν ρωτήσουν θα πειτε ναι έχω για επικοινωνία. Δεν το παίρνουν. Νέα Σάντα δε παίζει να μείνεις. Εκεί θα παρουσιαστείς, θα σε ντύσουν, Θα κάνεις ολα τα διαδικαστικα και την ιδια μερα ή το πολυ την επομενη θα σε πανε στη μονάδα τοποθέτησης... Συνήθως Ασσηρο ή Χορτιάτη ή Πολυκάστρο... ! Ως έρευνας πληροφορικής νομίζω Ασσηρο. Καλή θητεία!
Γιώργος98

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από Γιώργος98 »

Καλημέρα, αυτό ισχύει για όλα τα σώματα; Εμένα γράφει πεζικό νέα σαντα, παίζει να με πάνε άλλου για την εκπαίδευση;

Άβαταρ μέλους
Andreas Koub
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2021 12:14 am
Τοποθεσία: Φαντάρος
Επικοινωνία:

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από Andreas Koub »

Μπαινω 17/11/21 νεα σαντα διαβιβασεις ξερουμε πως ειναι τα πραγματα τωρα;
EPOMOU

595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από EPOMOU »

Μάγκες καλησπεραΚαι εγώ νέα σαντα παρουσιάστηκα Σεπτέμβρη 2021

Απλά έχω να πω ν μην ανησυχείτε για τίποτα ! Είναι πολύ χαλαρά τα πράγματα εκεί πάνω.ειδικά άμα σας στείλουν σε κανένα χωριό όπως το πολυκαστρο που πήγα εγω (το πιο πιθανο αυτό είναι ή το ασσηρο!)

Πραγματικά πολυκαστρο στα σβεν (πρώτες 17 ημέρες) ηταν λες και ότι είχα πάει κατασκήνωση δεν κάναμε απολύτως τίποτα και αραζαμε όλη μέρα με καλή παρέα!

Για κινητό μην αγχώνεστε δεν θα σας ελέγχουν ούτε θα ρωτήσουν. Ούτε την τσάντα δεν μ άνοιξαν !

στα σπεν επίσης χαλαρά θα είναι θα έχετε υπηρεσίες λίγο πιο ζόρικα θα Ειναη άμα είστε τεθωρακισμένα που δεν έχουν άτομα και κάνουνε πιο πολλές από τα αλλά σώματα

Γενικά μην ακούτε κανέναν κάθε μονάδα κάθε στρατόπεδο είναι διαφορετικό θα πάτε και μέσα σε 1 εβδομάδα θα τα έχετε μάθει όλα

Όμως άμα έχετε κάποιον άνθρωπο να σας πάρει από κιλκις κάντε το! Δεν παλεύεται εκεί ολόκληρη θητεία και είναι και 12μηνο!

6 μήνες είμαι μέσα αυτό που έμαθα ότι χρειάζεται είναι πολύ υπομονή ! Και είναι παρά πολύ βαρετά!

Πάρτε τα απαραίτητα πράγματα να είστε έτοιμοι και πάρτε το χαλαρά μην αγχώνεστε

jacktheriper

Re: 595 Α/Μ Τάγμα Πεζικού - Κιλκίς

Δημοσίευση από jacktheriper »

Θέλει πολύ υπομονή γιατι ειναι χωριο και δεν εχει τιποτα ακομα και στο κιλκις ειναι θλιψη. Οι εγκαταστασεις ειναι γενικα καλες και η εκπαιδευση στα σπεν ειναι λιγο πιο ευκολη απο τις ΕΔ. Το φαγητο τις πρωτες μερες καλό μετά χαλάει αν και έχει πολύ κρέας. Τα στελέχη είναι κάτι παραπάνω απο εξαιρετικά, με εξαίρεση 2-3 που νομίζουν οτι ψαρώνοντας μας θα πετύχουν κάτι. Προσοχή στους ρουφιάνους και γενικά σε ότι έχει να κάνει με επίσκεψη στον γιατρό και τις άδειες σας, αν δεν προσέξετε θα δείτε τους ρουφιάνους-φαντάρους να ξεπετάγονται σαν τα μανιτάρια που βγαίνουν στην αυλή του στρατοπέδου και σας κάνουν την ψυχική ηρεμία δύσκολη. Το νερό για μπάνιο φτιάχτηκε μετά απο 7 μέρες που ξεκίνησε το σπεν αλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι κάθε φορά που ανοίγει ο θερμοσίφωνας θα έχει νερό. Εν κατακλείδι κάντε το σβεν-σπεν σας και φύγετε με μετάθεση όπου φύγει φύγει
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες