Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Κολλησε το κινιτο μου.. οποτε σας το γραφω ως απαντηση...sorry!

Κολλαει η προσωπικη μας ζωη με την δουλεια μας?! ! !

Στην τελικη ειμαστε ανθρωποι... τι και αν εχουμε και καποιο παρελθον... τι και αν το χομπυ μας ειναι ο χορος... τι και αν λατρευουμε το twerk... Τι τους νοιαζει το τι κανουμε εκτος στρατου.. σημασια εχει να παιρναμε την πυλη και να ειμαστε ετσι οπως μας θελουν!

Απο τα 16 μου λοιπον ειμαι twerk girl φυσικα επειδη "ετσι γουσταρω" ερχομενη στην κω με μεταθεση τα βρηκα λιγο σκουρα... εκαναν φυλλο και φτερο την προσωπικη μου ζωη πρωτη φορα.. ουτε καν στην σχολη τετοια καφριλια

.. και μου πεταν ενα... "τα αρματα δν ειναι για προκλητικες φωτογραφιες ειναι για να βγαινουν στην μαχη) και αυτο επειδη ειχα ανεβασει μια φωτογραφια στο insta σχετικη! Εχω αρχισει και πιστευω οτι δεν μου ταιργιαζει η δουλεια μου πλεον... πρωτη φορα ενιωσα "καταπιεση" ! Πλεον σηκωνομαι το πρωι και λεω "θεε μου που παω?! Και γιατι ξανα παω?!"

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ανοίγεις ωραίο θέμα και δίνεις τροφή για συζήτηση!

Να ενημερώσω απλά ότι άλλαξα τον τίτλο του νήματος για να φαίνεται πιο ευανάγνωστος!

Ελπίζω να υπάρξει συμμετοχικότητα και να καταθέσουν όλοι την άποψή τους! Ίσως το κάνω και εγώ κάποια στιγμή, αλλά τώρα είναι πρωί και δεν έχω πιει έναν ρημαδοκαφέ ακόμη! Εικόνα

Καλημέρες και καλό μήνα σε όλους! Εικόνα

TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Καλημερα :) να σαι καλα που το εκανες :) Πιες τον ρημαδοκαφε και ριξε ενα φως...(οχι στον τουνελ)Εικόνα

Καλο μηνα!!! ΕικόναΕικόνα

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από gimitrop »

Έκανες twearking σε άρμα; Τι περίμενες να σου πουν;Bασικά, καταλήγω ς' αυτό που λες. Δεν είσαι για τον Στρατό. Και ίσως καταπιέζεσαι αρκετά.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από marsupilami »

Σιγουρα το επαγγελμα μας εχει σχεση με την πρωσωπικη μας ζωη και την επηρεαζει αμεσα θεωρω. Σε μεγαλο βαθμο το επαγγελμα μας καθοριζει τον ελευθερο χρονο μας την χρονο που θα αφιερωσουμε στην οικογενεια μας ακομη και τους φιλους μας. Μπορω να πω πως επηρεαζει τις αντιληψεις μας για τον κοσμο. Υπαρχουν οι ανθρωποι που ασκουν το επαγγελμα που επιθυμουν και αυτο τους επηρεαζει θετικα στις διαπροσωπικες τους θεσεις και γενικοτερα στην ζωη τους. Επειτα υπαρχουν υππαρχουν ανθρωποι ιδιαιτερα στις μερες μας που ασκουν ενα επαγγελμα που δεν το επιθυμουν και δεν συναδει με τις σπουδες τους. Αυτο ειτε επειδη ειχαν την αναγκη να το κανουν ειτε γτ τους πιεζαν οι γονεις τους σαυτες τις περιπτωσεις το ατομο διακατεχεται απο μια συγχυση και δυσανασχετει για την δουλεια τ δεν ειναι αποδοτικος και αυτο φυσικα εχει τον αναλογο αντικτυπο στην κοινωνικη του ζωη. Επισηε υπαρχουν ανθρωποι που ασκησαν το επαγγελμα που ηθελαν κια τελικα καταλαβαν πως δεν τους ταιριαζει αλλα και αλλοι που εκαναν μια δουλεια που δεν ηθελαν και στην συνεχεια βρηκαν πολλα ενδιαφεροντα.

συνοψιζοντας το επαγγελμα σ καθοριζει και την προσωπικη ζωη θεωρω ειτε θετικα ειτε αρνητικα εξαλλου το 1/3 της ημερας Και παραπανω το περναμε στην δουλεια μας οποτε ειναι αναποφευκτο να μην μας επηρεαζει

TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Οχι δν εκανα twerk σε αρμα, απλα καθως μας ειχαν παει στο λιτοχωρο για ασκησεις και αφου ειχαμε και το ελευθερο να βγαινουμε και να πηγαινουμε και παραλιες και απο εδω και απο εκει περα της καναπιτσας... εβαλα το ωραιο μου μαγιο, αθλητικο σορτσακι εβαλα και το σκουλαρικι μου ανεβηκα στο αρμα ξαπλωσα πανω του και τσουπ βγηκε η φωτο που ηθελα εγω να βγαλω... αλλα τσουπ βγηκαν και αλλες απο οσους ηταν εκει γυρω... οποτε δεν ανεβηκε μονο στο insta το δικο μου, διακοσμουσε και αβαταρ κινιτων για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα!

Μου αρεσε πολυ ο στρατος παντα μπορω να πω μιλουσα με θαυμασμο! Στην πορεια και ζωντας περισσοτερα, νιωθω οτι ισως να μην μου κανει πλεον... ας πουμε το ειχα στο μυαλο μου "οκ, μπαινω μεσα εχω την κλασσικη σοβαροφανεια μου", " βγαινω εξω τα αφηνω ολα πισω μου και απλα ζω οτι θελω να ζησω" ...

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Πλακωθηκαν οι αλλοι στο ξυλο στο λιτοχωρο... "αμαααννν αυτην φταιει" ! Ειχα γινει η συζητηση και των δυο σχολων για 1 χρονο και πανω..."Η πετρα του σκανδαλου" και αλλα

... και αλλα... και αλλα...

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Soap »

Καλησπερα στην κοινοτητα.

Παρα πολυ ωραιο το θεμα οντως...

Εσυ αγαπητη titou αν αντιληφθηκα εισαι στελεχος ή υπαξιωματικος ή αξιωματικος του Στρατου... Τι φωτογραφια ποτε την εβγαλες; Την ωρα της ασκησης; Ησουν σε υπηρεσια δηλαδη;Anyway...

Σχετικα με το ερωτημα που τιθεται, ειχα επιτρεψει σε μια παλιοτερη δουλεια που εκανα για κατι λιγοτερο απο 3 χρονια "να διαμορφωσει την προσωπηκοτητα μου" σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο και ειναι φυσικα απο τα πραματα που με κανουν να μετανιωνω παρα πολυ πλεον...

Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Ειχαμε τελειωσει την ασκηση... και ειχαμε το ελευθερο! Εεε οποτε με το τοτε "χαζο" μυαλο μου, λεω στα κοριτσια "ελατε, ελατε να τους δειξουμε τι εστι ΣΜΥ" ... χαζομαρες!
Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Εν παση περιπτωση αρκετοι τα παρατησαν και εδω που ειμαι εφυγαν πολλα ατομα... Στην τελικη τωρα τελευταια και εγω εχω κατα ξενερωσει με το ολο θεμα.

Μην μιλας καλα στον εναν, μην δινεις αερα στον αλλον...

Οχι θα τους αφησω ν κρεμαστουν και εγω θα παρακολουθω με ποπ κορν στο χερι... ελεος!

Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Soap »

Σαν πραξη δεν διαφερει καθολου με το παπατζιλικι που καναμε και που κανουνε κατα καιρους οι εφεδροι καταδρομεις με τις φωτογραφιες και το fb. Στο fb κυκλοφορουνε αβερτα φωτογραφιες καταδρομεων που το παιζονε και ζορικοι κιολας, σφιγμενοι, ανευ μπλουζας, με τα "κουμπουρια" ανα χειρας να παριστανουν τα κομαντα.

Προσωπικα δε θα σε κρινω για το οτι εβγαλες φωτο πανω στο αρμα. Δε θα σε κρινω γενικα. Δεν εχω τετοιο δικαιωμα. Δε θα σου πω ουτε αν κανεις για τον στρατο ή οχι. Δε μπορω να το γνωριζω. Σιγουρα ομως εγω δεν θα ανεβαζα μια τετοια φωτογραφια στο ινσταγκραμ. Θα την κρατουσα για παρτη μου, στον υπολογιστη και το κινητο μου. Δε θα τη δημοσιοποιουσα δηλαδη. Για να αποφυγω αυτο που δεν απεφυγες εσυ... Την κατακραυγη και τα μπινελικια...

Συνοψιζοντας συμβουλη δεν μπορω να σου δωσω, ειμαι μικρος ακομη, γνωμη ομως μπορω να σου πω... Για μενα εκανες εντελως καλα που εκανες το χαβαλε σου και ξαπλωσες με την μαγιουδαρα πανω στο αρμα. Επρεπε να παρεις και κανα φραπε βασικα και καμια ομπρελα να δεσει καλυτερα το σκηνικο.

Και Φευγατος στο μυαλο μπορεις να εισαι και καλος στρατιωτης ταυτοχρονα... Προσωπικα ημουνα και "οτι να ναι"αλλα και γαματος καταδρομεας και με πηγαινανε οι συφανταροι μου. Βασικα αμα εισαι "περα βρεχει" ειναι ακομη καλυτερα τωρα που το σκεφτομαι... Αντιμετωπιζεις τις δυσκολιες του επαγγελματος καλυτερα...

ΥΓ. Βεβαιως για μενα ο στρατος δεν ητανε επαγγελμα παρα μονο μια 9μηνη διαδικασια, ενα μικρουυυυυλι κομματι της ζωης μου. Ωστοσο δεν μου διαμορφωσε τον χαρακτηρα μου, οπως ειπα παραπανω αυτο μου συνεβη σε αλλο επαγγελμα αρκετα αργοτερα.

Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Η φωτο ηταν μπορω να πω βομβα μεγαλη αλλα το κερασακι στην τουρτα ηταν οταν εγινε ενα χοντρο σκηνικο με 4 ατομα στην λεγομενη καναπιτσα... που στα καλα του καθουμενου σηκωθηκαν ενα βραδυ και πλακωσε ο ενας τον αλλον στο ξυλο.. και μεσα σε αυτον τον καβγα ακουγες μονο το ονομα "Σοφια"... χωρις εσυ σαν Σοφια να ξερεις το γιατι γινεται αυτο που γινεται, αφου δεν ειχες καμια σχεση περα απο φιλικη με τους συγκεκριμενους... αυτο ειχε γινει μεγαλο θεμα και στους ευελπιδες που ξαφνικα λιγο πριν φυγουμε εμεις απο λιτοχωρο πεσαμε πανω σε αυτους... και εκει η μεγαλη κωμωδια σαν Σοφια δεν ηξερα καν αυτους που λεγανε οτι " τα εχω μ την Σοφια" ... και ερχομενη κω περα απο την φωτο και το "καρφι" εχω και την ταμπελα "η πετρα του σκανδαλου" μιας και ο στρατος ειναι η μεγαλυτερη κουτσομπολα... ! Αντε κρυψε αυτα που δεν ξερεις καν η ιδια... και ουτε καν εφταιξες!
Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η προσωπική ζωή του καθενός είναι αδιάφορη και έχει κάθε δικαίωμα να την διαχειρίζεται όπως αυτός ή αυτή νομίζει και επιθυμεί, αρκεί να μην συγχέεται με την επαγγελματική του ιδιότητα διότι μετά γίνεται περίγελος και το πράγμα μπορεί να ξεφύγει. Για ένα όνομα και για μια τιμή ζούμε ς'αυτή την ζωή έτσι κ αλλιώς.

Άλλωστε όπως έλεγε κάποτε και μια ψυχή χαρακτηριστικά "Στη δουλειά σου να είσαι σοβαρός και στην ζωή σου τρελός".

Θέλει προσοχή στο να αποφεύγουμε να δίνουμε αφορμές!

TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Δεν ειναι ομως μλκ και αδικια... να κουβαλας "ταμπελακια" που δεν σου αξιζουν?! ! ! ! Εικόνα
Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Έχει σχέση η προσωπική μας ζωή με τη δουλειά μας;

Δημοσίευση από Terminator »

Να σε ενημερώσω οτι για προκλητικές φωτογραφίες έχει διωχθεί παλιότερα (2010) γυναίκα αστυνομικός Η οποία τέθηκε σε διαθεσιμότητα και έγινε ΕΔΕ σε βάρος της

http://www.ethnos.gr/koinonia/arthro/se_diathesimotita_astynomikos_gia_proklitikes_pozes-9908854/

Απο την στιγμή που μπαίνεις στον στρατό ή την αστυνομία ή το λιμενικό ακόμα και εκτός υπηρεσίας επηρεάζεσαι απο την ιδιότητα σου. Εαν φώτος φτάσουν προς το ΓΕΣ αυτό μπορεί να σου στερήσει μελλοντικά ακόμα και προαγωγή ή να σε μπλέξει με ΕΔΕ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες