Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Nassos »

Μετά από τουλάχιστον διμηνο θα δεις αποτελέσματα. Μη περιμένεις θαύματα και οπωσδήποτε μη πιέζεις το σώμα σου.

Πρέπει να χάνεις ένα κιλό την εβδομάδα για να μπορεί ο οργανισμός σου να αναπροσαρμοστεί στην απώλεια βάρους.
akyro

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από akyro »

Nassos έγραψε:Μετά από τουλάχιστον διμηνο θα δεις αποτελέσματα. Μη περιμένεις θαύματα και οπωσδήποτε μη πιέζεις το σώμα σου.

Πρέπει να χάνεις ένα κιλό την εβδομάδα για να μπορεί ο οργανισμός σου να αναπροσαρμοστεί στην απώλεια βάρους.


Τώρα τον πλήγωσες, δεν θα βγει στην παραλία "τούμπανο" και θα μείνει και αυτό το καλοκαίρι με το πουλί στο χέρι Εικόνα

Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από lokatzis »

Τα 30 κιλα ειναι ενα καλο βαρος για να ξεκινησω?
Άβαταρ μέλους
Freddo Espresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2016 5:33 pm
Τοποθεσία: Μπαρίστα
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Freddo Espresso »

lokatzis έγραψε:Τα 30 κιλα ειναι ενα καλο βαρος για να ξεκινησω;


Όπως σου είπαμε, μην μπαίνεις με ελέυθερα βάρη απευθείας. Πέσε κάνε κάμψεις και παίρνε έλξεις στο μονόζυγο. Πόσες επαναλήψεις μπορείς σε κάθε σετ; Ε κοίτα ανα δύο βδομάδες να αυξάνεις τις επαναλήψεις ανα 1-2-3-4-5 αντίστοιχα. Επειδή βλέπω πως δεν ξέρεις πολλά από γυμναστικά και επειδή επίσης βλέπω πως περιμένεις τα ελέυθερα βάρη να κάνουν θαύματα, θα σου πω πως πιθανότερο είναι να σε τραυματίσουν παρά να σε γυμνάσουν (για αρχή μιλάω πάντα).

Πέσε και παίρνε, αργά και σταθερά (κάτω - πάνω) με σωστή τεχνική και σωστά τοποθετημένα τα χέρια. Είναι σαν να παίρνεις σε πάγκο το 75% του βάρους σου. Επίσης κάμψεις, έλξεις, κοιλιακοί και τρέξιμο είναι η βασική γυμναστική στις ειδικές δυνάμεις που θέλεις να υπηρετήσεις. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν αυτοί έτσι;

2α ΜΑΛ 2012 ΣΤ' ΕΣΣΟ
Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από lokatzis »

3 καμψεις κανω και δεν αντεχω
και λεω να κανω βαρη για να δυναμωσω τα χερια
εχω πααρατηρησει πως το ενα χερι ειναι ειναι ποιο φουσκωτο απο το αλλο ειναι φυσιολογικο;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Nassos »

Αδελφέ, και εγώ με 5 κάμψεις ξεκίνησα και μετά από ένα 3μηνο εντατικής γυμναστικής κατάφερα να φτάσω τις 20 κάμψεις.

Δεν καταλαβαίνω την απαισιοδοξία σου. Νομίζεις ότι κτίζεις σώμα Καταδρομέα με ένα κλικ;

Τα βάρη άστα για άλλη ώρα. Κάνε αυτά που σου προτείνουμε και θα δεις δραματική βελτίωση στο τρίμηνο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Nassos »

akyro έγραψε:Τώρα τον πλήγωσες, δεν θα βγει στην παραλία "τούμπανο" και θα μείνει και αυτό το καλοκαίρι με το πουλί στο χέρι Εικόνα


Χαχαχα, αν θέλει τέτοιο σώμα 8ωρο καθημερινο στο γυμναστήριο, όπως τα μοντέλα. Και στο καπάκι κολύμβηση.Εικόνα
akyro

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από akyro »

Nassos έγραψε:Χαχαχα, αν θέλει τέτοιο σώμα 8ωρο καθημερινο στο γυμναστήριο, όπως τα μοντέλα. Και στο καπάκι κολύμβηση.Εικόνα
Το γράφει σε προηγούμενο μήνυμα, δεν έχει λεφτά για γυμναστήριο και ψάχνει εναλλακτικές, ας του πει κάποιος πως ούτε μόνο με το σώμα θα πηδήξει... Χωρίς λεφτά. Γιοκ!Εικόνα

Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από lokatzis »

Η αλλοι πως φτιαχνουν σωμα χωρις γυμναστηριο και να μην φτιαξω και εγω
Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από lokatzis »

Τα κοτόπουλα λόγω ορμονών δεν παχαίνουν και δημιουργούν γυναικομαστια; Έτσι έχω μάθει

Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από lokatzis »

Nassos έγραψε:Αδελφέ, και εγώ με 5 κάμψεις ξεκίνησα και μετά από ένα 3μηνο εντατικής γυμναστικής κατάφερα να φτάσω τις 20 κάμψεις.

Δεν καταλαβαίνω την απαισιοδοξία σου. Νομίζεις ότι κτίζεις σώμα Καταδρομέα με ένα κλικ;

Τα βάρη άστα για άλλη ώρα. Κάνε αυτά που σου προτείνουμε και θα δεις δραματική βελτίωση στο τρίμηνο.


ειναι και Τα κιλα που εχω
παιδια γιατι το ενα μπραστο ειναι φουσκωτο και το αλλο δεν ειναι πολλοι;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Nassos »

Και εγώ είχα +2ο κιλά παραπάνω και κοιλιά-σωσίβιο, παρ'αυτά ξεκίνησα κάμψεις και βυθίσεις. Όταν μετά από καιρό χάσεις κιλά θα νιώθεις και ελαφρύτερος.
Άβαταρ μέλους
lokatzis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 11:12 pm
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από lokatzis »

Και ήθελα να ρωτήσω αλλά ξεχνουσα από τις καμψεις χάνεις κιλά; Είμαι 84 κιλά και κάνω καμψεις είναι σαν να σηκώνω 84 κιλά βάρη

Αυτό με τα μπράτσα που είναι το ένα φουσκωτό και το άλλο ποιο λίγο τη να κάνω;

Κοτόπουλο αρχίζω και τρώω το στήθος κάνω καλά;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Nassos »

Αν συνδυάσεις περιορισμό ποσότητας φαγητού και τρέξιμο ναι θα χάσεις κιλά.

Για το μπράτσο ή πάρε βαράκι των 5 κιλών ή kettlebell

Ναι στήθος κατόπουλου.
Άβαταρ μέλους
Freddo Espresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2016 5:33 pm
Τοποθεσία: Μπαρίστα
Επικοινωνία:

Αδυνάτισμα και αύξηση όγκου

Δημοσίευση από Freddo Espresso »

Βασικά δεν είναι σαν να κάνεις 84 κιλά πάγκο αλλά 63, επειδή είναι τα 3/4 του βάρους σου και είναι πολύ καλά για έναν άπειρο σχετικά με τη γυμναστική. Μη ξεχνάς το ζέσταμα γιατί οι ώμοι σου θα παραπονιούνται.

Ποιο μπράτσο είναι ποιο φουσκωτό; Αν είναι το δεξί, λογικό μου ακούγεται (και όχι για τους λόγους που φαντάζεσαι), απλά γενικότερα υπάρχει σε κάθε ανθρώπινο σώμα μια πολύ μικρή δυσαναλογία της αριστερής και της δεξιάς πλευράς.

2α ΜΑΛ 2012 ΣΤ' ΕΣΣΟ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες