Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Ελαχιστες ειναι αυτες που θα ξεκινησουν τωρα οι περισσοτερες που εχουν τα προσοντα ειναι κατασταλαγμενες στις αποφασεις τους και το δουλευουν αυτο απο καιρο γιατι αν μπουν τελειωσαν δεσαν την γαιδουρα τους που λενε και στα χωρια θα βρουν και εναν αξιωματικο να παντρευτουν θα αρχισουν και τις αδειες κυησεως και για καποια χρονια μονο στην τραπεζα θα παταν να βγαζουν καθε μηνα απο το ατμ τον μισθο τους και αντε γεια.
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από Terminator »

TZITZIKAKOS έγραψε:Ελαχιστες ειναι αυτες που θα ξεκινησουν τωρα οι περισσοτερες που εχουν τα προσοντα ειναι κατασταλαγμενες στις αποφασεις τους και το δουλευουν αυτο απο καιρο γιατι αν μπουν τελειωσαν δεσαν την γαιδουρα τους που λενε και στα χωρια θα βρουν και εναν αξιωματικο να παντρευτουν θα αρχισουν και τις αδειες κυησεως και για καποια χρονια μονο στην τραπεζα θα παταν να βγαζουν καθε μηνα απο το ατμ τον μισθο τους και αντε γεια.


Ντάξει ρε τζιτζικάκο τι είναι για να γεννάνε κάθε λίγο και λιγάκι και να παίρνουν άδειες. Οποιος προσπαθήσει με μισθό αστυφύλακα να κανει οικογένεια προκειμένου να πάρει άδειες απλά θα τα βρεί σκούρα αργότερα όταν μεγαλώσουν τα παιδιά λίγο. Ο μισθός αστυνομικών τι νομίζεις οτι είναι 680 και θα κοπέί κι άλλο οσο πάει. Το εφάπαξ ενος αστυνομικού παλιότερα με 35 περίπου χρόνια υπηρεσίας άγγιζε τις 50.000.000 δραχμές πολλά χρήματα για την τότε εποχή

TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Terminator απο γνωστους μου που εχουν τελειωσει την σχολη αστυφυλακων και ειναι τελευταιες σειρες Ο μισθος που καθαριζουν τον μηνα ειναι 950 ευρω εσυ γραφεις για αλλο ποσο μικροτερο γνωριζεις γιατι να μας ενημερωσεις να ξερουμε;
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

leo1414 έγραψε:Παιδιά το ΑΕΠΠ δυσκολάκι σήμερα. Πόσο λέτε να γράψατε.
με το καινουργιο η το παλαιο συστημα;
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

user09081991 έγραψε:Ο τζιτζικάκος μιλάει -εμμέσως- για το πόσα μόρια πρέπει να συγκεντρώσει κάποιος, ώστε τελικά να έχει καλές πιθανότητες να εισαχθεί στα αντίστοιχα σώματα. Με τα μόρια αυτά, θεωρώ, ότι κάποιος μπορεί να ελπίζει με σχετική ασφάλεια στην εισαγωγή του. Γι' αυτό χαρακτήρισα την προσέγγιση ρεαλιστική και πιθανή.
Ετσι ακριβως !
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από Terminator »

Ανάλογα την υπηρεσία που βρίσκεσαι π. χ ΕΚΑΜ, ΟΠΚΕ και ΜΑΤ παίρνουν γύρω στα 150 ευρώ ειδικό επίδομα. Εαν έχεις θέση ευθύνης παίρνεις επίσης επίδομα τέλος είναι τα νυχτερινά που κάνουν υπηρεσίες συγκεκριμένες υπηρεσίες όπως η άμεση δράση που ανεβάζουν μισθό αλλιώς ο βασικός μισθός δεν είναι μεγαλύτερος από τον βασικό. Μια γυναίκα που μπαίνει τώρα και θα αρχίσει να γεννάει το βασικό θα πάρει. Οπως επίσης οι άντρες έχουν προνόμια στο ότι δεν μπαίνουν γυναίκες στα ΜΑΤ τα ΕΚΑΜ και την ΟΠΚΕ οπότε το ειδικό επίδομα είναι καθαρά αντρικό προνόμιο.
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Terminator έγραψε:Ανάλογα την υπηρεσία που βρίσκεσαι π. Χ ΕΚΑΜ, ΟΠΚΕ και ΜΑΤ παίρνουν γύρω στα 150 ευρώ ειδικό επίδομα. Εαν έχεις θέση ευθύνης παίρνεις επίσης επίδομα τέλος είναι τα νυχτερινά που κάνουν υπηρεσίες συγκεκριμένες υπηρεσίες όπως η άμεση δράση που ανεβάζουν μισθό αλλιώς ο βασικός μισθός δεν είναι μεγαλύτερος από τον βασικό. Μια γυναίκα που μπαίνει τώρα και θα αρχίσει να γεννάει το βασικό θα πάρει. Οπως επίσης οι άντρες έχουν προνόμια στο ότι δεν μπαίνουν γυναίκες στα ΜΑΤ τα ΕΚΑΜ και την ΟΠΚΕ οπότε το ειδικό επίδομα είναι καθαρά αντρικό προνόμιο.
Ευχαριστω για την ενημερωση τα λογια σου απολυτα κατανοητα
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Παιδια τωρα που σχεδον τελειωσαμε με τις εξετασεις ας αρχισουμε να συζηταμε για τις βαθμολογιες μας που πιστευουμε οτι εχουμε γραψει μπας και βγαλουμε με τις συγκρισεις που θα κανουμε καμια ακρη για τις σχολες και τις βασεις τους. Πως Νομιζετε οτι τα εχετε παει καλα και που οχι;
Άβαταρ μέλους
George911
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2016 3:25 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από George911 »

Εγω πιστευω οτι συνολικα η εικονα μου ειναι λιγο πιο κατω απο αυτο που περιμενα. Βεβαια, δεν μπορω να ξερω, γιατι υπαρχει και ο υποκειμενικος παραγοντας, εφοσον ειμαι στην Ο. Π. Ανθρωπ. Σπουδων. Περα ομως απο αυτο, θα ηθελα να μου επιβεβαιωσει καποιος οτι τα θεματα στα Μαθηματικα δεν ηταν βατα, οπως ισχυριζονται φροντιστες και site. Οι βαθμοι μου στα μαθηματα θεωρω πως εχουν ως εξης:Αρχαια:14-15

Ιστορια:19

Εκθεση:15.5-16

Λατινικα:19,5

To Serve and Protect
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

αφου δεν εχεις μαθηματικα μιας και εισαι ανθρωπιστικων τι ζοριζεσε με αυτα;
Άβαταρ μέλους
GiorgosGlock19
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 09, 2016 12:14 am
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από GiorgosGlock19 »

Γεια σας παιδιά... θελω να πάω στην ΣΜΥ από τα 14 μου... σε δυο χρόνια θα δώσω πανελλήνιες και θα ήθελα να ξέρω τι μαθήματα θα δώσω... Ευχαριστώ!!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από Terminator »

Μεγάλε είναι πολύ νωρίς για να ξέρουμε τι θα έχει συμβεί σε 2 χρόνια απο τώρα για να σου πούμε για τις πανελλήνιες άλλωστε η Β λυκείου είναι τάξη "προετοιμασίας" για τις πανελλήνιες και μπορείς μετέπειτα στην Γ λυκείου να αλλάξεις κατεύθυνση. Το ξέρω οτι νιώθεις το άγχος των πανελληνίων απο τώρα αλλά μας προβληματίζεται πολύ εσείς που έρχεστε και ρωτάτε εδώ σχετικά με τις πανελλήνιες ενώ δίνεται 2-3 χρόνια μετά περιμένοντας απάντηση σε κάτι που ούτε οι ίδιοι οι υπουργοί παιδείας αμα τους ρωτήσεις δεν μπορούν να σου απαντήσουν.
Γιώργος

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από Γιώργος »

Φίλε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλα δεν ξέρω σε ποιον να απευθυνθώ για να μάθω περισσότερα για την σμυ... στην θετικη κατεύθυνση ανήκει η σμυ σωστά;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από Terminator »

Ναι μέχρι στιγμής θετική κατεύθυνση είναι και είναι 3ετής η φοίτηση στην σχολή.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες