Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΕΦΕΔΡΟΣ

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ΕΦΕΔΡΟΣ »

Θέλω να ρωτήσω αν θα συνεχίσω να ανήκω στην εφεδρεία της ΠΑ ως ψυχολόγος που είναι το πολιτικό μου επάγγελμα ή αν θα πάω στην εφεδρεία του ΣΞ. Εχω ακούσει πως πλέον στην εφεδρεία της ΠΑ παραμένουν μόνο όσοι πολίτες ασχολούνται με τον τομέα της υγείας. Ισχύει κάτι τέτοιο και από ποιόν θα μάθω που είμαι πια έφεδρος; Πριν 1.5 χρόνο μου είχαν στείλει χαρτί από την μονάδα για επικαιροποίηση των στοιχείων μου (παραλλαγή, άρβυλα, στοιχεία επικοινωνίας, επάγγελμα κτλ) και από τότε δεν με έχει ενοχλήσει ξανά κανείς.
cuervo

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από cuervo »

Τι εφεδρείες και ιστορίες τούμπανες, τι σημασία έχει που ανήκεις; Λες και θα σε καλέσουν.
ΕΦΕΔΡΟΣ

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ΕΦΕΔΡΟΣ »

Ξέρει κανείς να απαντήσει;
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Σε στρατολογικο γραφειο, και αν μπορεις εχε μαζι σου καμερα
αλεξης

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από αλεξης »

Παιδια καλησπερα σας. Καταρχην δεν ξερω αν ειναι αυτη η σωστη ενοτητα για την ερωτηση που θα κανω οποτε αν ειναι ευκολο παρακαλω να διορθωθει. Υπηρετησα στην αεροπορια και απολυθηκα τον φεβρουαριο του 2014 με ειδικοτητα μπατζης και πρασινο απολυτηριο. Τον γεναρη του 2015 μου εστειλαν απο την στρατολογια χαρτι για να επιβεβαιωσω καποια στοιχεια. Υπαρχει περιπτωση να με ξανακαλεσουν σαν εφεδρο; Εγω τι μπορω να κανω για να με ξανακαλεσουν?(μη βριζετε). Παρακαλω να απαντησει καποιος που ξερει
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Nassos »

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τη Μονάδα στην οποία αναφέρεται μέσα στο ΕΦΠ.

Αν δεν αναγράφεται λόγω απορρήτου, τότε ή με την αντίστοιχη ΜΕ (Μονάδα Επιστράτων), αν έχει η Αεροπορία, ή με το ΓΕΑ.
αλεξης

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από αλεξης »

Αν ζητησω να με παρουν σαν εφεδρο θα με παρουν; και κατι αλλο.. αν ζητησω να με πανε σε αλλη μοναδα απο αυτη που γραφει το εφπ γινεται να με πανε?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν ξέρω.

Γενικά για οποιεσδήποτε απορίες επικοινώνησε είτε με τη Μονάδα που αναφέρει το ΕΦΠ είτε με το ΓΕΑ.
ΕΦΕΔΡΟΣ

Εφεδρεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ΕΦΕΔΡΟΣ »

NΑ ενημερώσω πως μου έστειλαν πλέον από την ΠΑ εκ νέου χαρτί για την επικαιροποίηση των στοιχείων μου. Αυτό έγινε πριν λίγες μέρες. Το θέμα είναι οτι ρωτούσαν και το χρώμα απολυτηρίου και εγώ έχω ΠΡΑΣΙΝΟ από το 2007.Yπάρχει λόγος που καθυστερεί τόσα χρόνια να μου έρθει νέο χρώμα απολυτηρίου;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες