ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Coco97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2015 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από Coco97 »

Καλησπέρα στην υπέροχη κοινότητα του Forum... Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω! Επειδή έχω ψάξει τα πάντα για το Εμπορικό ναυτικό (μηχανικός) και καλώς εχόντων των πραγμάτων απο Οκτώβριο θα βρίσκομαι σε κάποια σχολή του Εμπορικού Ναυτικού... Θα ήθελα μια διευκρίνηση! Κοίταζα να δώ που περίπου κυμαίνονται οι βάσεις για την συγκεκριμένη σχολή! Το 2013 είχε 9955 και το 2014 9337... Αυτό που παρατήρησα όμως είναι οτι το έτος 2014 στα είδη των βάσεων (90% γενική σειρά,90% εσπερινά,90% Πολύτεκνοι,90% Τρίτεκνοι) έχει προστεθεί και άλλο ένα είδος " 90% ΑΕΝ ΕΙΔ. ΚΑΤ. ΚΟΙΝ. ΚΡΙΤΗΡΙΑ "

Έψαξα και είδα οτι ανήκω σε αυτά τα κριτήρια καθώς ανήκω σε μονογονεική οικογένεια (ορφανός απο πατέρα) ! Η βάση σε αυτο το ειδος ήταν πολύ χαμηλότερη 8603 μόρια! Θα υπάρχει και φετος αυτό; Και αν ναί να δηλώσω αυτό ή να δηλώσω το 90% γενική σειρά; Εγώ υπολογίζω οτι θα γράψω γύρω στα 11.000+ μόρια καθώς όχι κακός μαθητής αλλά μέτριος μαθητής!1ο τετράμηνο 17.5 ΜΟ και έχω και Profficiency στα Αγγλικά που ξέρω οτι χρειάζεται για τον συγκεκριμένο κλάδο!

Αν μπορούσατε να μου απαντήσετε ειλικρινά θα με βοηθούσατε πάρα πολύ! Ευχαριστώ προκαταβολικά.

MStavros

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από MStavros »

Ξερει κανενας τι παιζει με αυτες τις κατηγοριες;Την ιδια απορια εχω και εγω αρκετο καιρο αφου ηξερα οτι ακυρωθηκαν οι κατηγοριες αυτες.

marinos 8603

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από marinos 8603 »

Εφοσον θα δωσεις πανελληνιες αυτοματως μπαινεις στην κατηγορια 90%. Το γεγονος οτι ανηκεις σε ειδικη κατηγορια δεν σε εξαιρει απο το 90%, αντιθετως σου δινει την ευκαιρια να μπεις στη σχολη με λιγοτερα μορια. Γνωμη μου να δηλωσεις τη σχολη και με τους δυο τροπους δηλ. Πανελληνιες και απολυτηριο (πανω απο 17.5 + 2500 απο το πτυχιο αγγλικων εισαι σιγουρα μεσα). Καλη επιτυχια !
Ναυτακι

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από Ναυτακι »

Γεια σας μια ερωτηση θ ηθελα να κανω... Λοιπον γ να εισαχθω σε μια ειδικη κατηγορια στις πανελλαδικες κ οχι μεσω απολυτηριου πιο συγκεκριμενα στους πολυτεκνους τι ακριβως πρεπει ν κανω... Πηγα στο σχολειο ρωτησα κ μου ειπαν οτι εχουν καταργηθει απο το 2015. Το. Εψαξα λιγο κ οντως ναι εχουν καταργηθει αλλα οχι γ ολες τις σχολες... Μπαινω ν δω τις βασεις κ βλεπω οτι υπαρχουν αυτες οι κατηγοριες στις οποιες οι βασεις Ειναι αρκετα χαμηλοτερες... Πραγματικα ας μ απαντησει καποιος το δηλωνω στο μηχανογραφικο η στην σχολη που ακριβως;
Δημήτρης

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Γεια σας παιδια. Εχω δηλωσει για αεν με απολυτηριο και συγκεντρωνω 19300 μορια απο ειδικη κατηγορια.(συμεριλαμβανομενου και proficiency). Γενικα φετος πως το βλεπετε εχω πιθανοτητες για πλοιαρχων; Εγω το ελπιζω αλλα και μια εκτιμηση απο τριτο θα βοηθουσε. Ευχαριστω πολυ.
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από death4glory »

Για το εμπορικο ναυτικο ισχυουν οι ειδικες κατηγοριες. Μπορεις να το δεις και απο την προκήρυξη
Βασιλης

ΑΕΝ - Ειδικές Κατηγορίες (κοινωνικά κριτήρια)

Δημοσίευση από Βασιλης »

Ποια ειναι τα κοινωνικα κριτηρια αναπηρων [αναλυτικα αν ξερει καποιος ]?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες