ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ανδρεας Μ.

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από Ανδρεας Μ. »

Γεια σας. Θα ηθελα να ρωτισω πως γινεται να πας απο ΕΠΑΛ μεσω πανελληνιων αμα δεν ξερεις κλ αγΓλικα στο εμπορικο ναυτικο.(πολυτεκνος η θες κιαλα μορια;)
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

Ανδρεας Μ. έγραψε:Γεια σας. Θα ηθελα να ρωτισω πως γινεται να πας απο ΕΠΑΛ μεσω πανελληνιων αμα δεν ξερεις κλ αγΓλικα στο εμπορικο ναυτικο.(πολυτεκνος η θες κιαλα μορια;)


Γίνεται το πρώτο που ρωτάς. Αν δεν ξέρεις Αγγλικά, ξεχασέ το. Σαν δόκιμος δεν θα χεις πρόβλημα, μόλις πάρεις το πτυχίο θα χεις τεράστιο. Μόνο σαν μηχανικό στην Ακτοπλοΐα μπορώ να σε φανταστώ χωρίς Αγγλικά, κ εκεί μόνο μια εταιρεία έχει μείνει αξιόλογη να μπείς. Τρέχα φροντιστήριο. Προλαβαίνεις

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
Coco97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2015 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από Coco97 »

Καλησπέρα στην κοινότητα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν δεν καταφέρω και μπω με τις Πανελλήνιες στην σχολή Μηχανικών του Εμπορικού Ναυτικού μπορώ να κάνω αιτηση για εισαγωγή με τον βαθμό του απολυτηρίου; Να τονίσω οτι ο βαθμος απολυτηρίου θα είναι γυρω στο 16-17...1ο τετράμηνο έβγαλα 17,2! Επίσης δεν ξέρω αν παίρνω επιπλέων μόρια απο τα αγγλικά! Έχω και lower και Profficiency! Γίνετε να το κάνω αυτό σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω με τον βαθμό των Πανελληνίων;

Απαντήστε μου παρακαλώ... Ευχαριστω προκαταβολικά!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Coco97 έγραψε:Καλησπέρα στην κοινότητα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν δεν καταφέρω και μπω με τις Πανελλήνιες στην σχολή Μηχανικών του Εμπορικού Ναυτικού μπορώ να κάνω αιτηση για εισαγωγή με τον βαθμό του απολυτηρίου; Να τονίσω οτι ο βαθμος απολυτηρίου θα είναι γυρω στο 16-17...1ο τετράμηνο έβγαλα 17,2! Επίσης δεν ξέρω αν παίρνω επιπλέων μόρια απο τα αγγλικά! Έχω και lower και Profficiency! Γίνετε να το κάνω αυτό σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω με τον βαθμό των Πανελληνίων;

Απαντήστε μου παρακαλώ... Ευχαριστω προκαταβολικά!


Φυσικά και μπορείς αλλά να ξέρεις ότι οι βάσεις μέσω απολυτηρίου πλέον είναι αρκετά υψηλές οπότε προσπάθησε λίγο να περάσεις μέσω πανελληνίων που είναι και ο πιο σίγουρος τρόπος.

Διάβασε και την προκήρυξη του 2014 για να δεις τα κριτήρια και τις προϋποθέσεις

Τζαναμπετης

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από Τζαναμπετης »

Να ρωτισω για αν μπω στην σχολη κανονικα με πανελληνιες... Πρεπει να ετοιμασω τιποτα χαριτα απο τα μεσα της χρονιας. Η απλα παω δινω πανελληνιες βαζω την σχολη στο μηχανογραφικο και περανω. Δλδ κανονικα σαν τις υπολειπες σχολες;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν χρειάζεται να ετοιμάσεις χαρτιά από τα μέσα της χρονιάς. Εσύ θα δώσεις κανονικά πανελλήνιες και τα υπόλοιπα μπορείς να τα διαβάσεις στην προκήρυξη που θα βγει ή να ρωτήσεις στο σχολείο σου για το τι χρειάζεται.

xarhs

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από xarhs »

Καλημερα σε ολους! Ενδιαφερομαι για την ακαδημια εμπορικου ναυτικου! Ειμαι 22 χρονων και σκεφτομαι σοβαρα να κανω αυτο το μεγαλο βημα και να παω στη θαλασσα! Επειδη δεν θελω να χασω αυτη την ευκαιρια θα ηθελα να ρωησω οσους γνωριζουν αν ξερετε ποτε περιπου Βγαινει η προκηρυξη; Η προκηρυξη μεσω πανελληνιων βγαινει μαζι με αυτη του απολυτηριου; Ευχαρισω παρα πολυ ολους σας! Εικόνα
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

xarhs έγραψε:Καλημερα σε ολους! Ενδιαφερομαι για την ακαδημια εμπορικου ναυτικου! Ειμαι 22 χρονων και σκεφτομαι σοβαρα να κανω αυτο το μεγαλο βημα και να παω στη θαλασσα! Επειδη δεν θελω να χασω αυτη την ευκαιρια θα ηθελα να ρωησω οσους γνωριζουν αν ξερετε ποτε περιπου Βγαινει η προκηρυξη; Η προκηρυξη μεσω πανελληνιων βγαινει μαζι με αυτη του απολυτηριου; Ευχαρισω παρα πολυ ολους σας!Εικόνα


Αφού το θές τόσο να πας, στην επιλογή της καρδιάς σου ανάμεσα στην επιλογή ΜΗΧ-ΠΛ. Όχι προγενέστερα μαζί με τις πανελλήνιες εξετάσεις οι υποψήφιοι με αυτή τη μέθοδο εισαγωγής κάνουν τα χαρτιά τους. Οι υπόλοιποι τέλος αυτού του μήνα με αρχές του επόμενου θα έχουν μάθει για την προκήρυξη.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
xarhs

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από xarhs »

dn24 έγραψε:
xarhs έγραψε:Καλημερα σε ολους! Ενδιαφερομαι για την ακαδημια εμπορικου ναυτικου! Ειμαι 22 χρονων και σκεφτομαι σοβαρα να κανω αυτο το μεγαλο βημα και να παω στη θαλασσα! Επειδη δεν θελω να χασω αυτη την ευκαιρια θα ηθελα να ρωησω οσους γνωριζουν αν ξερετε ποτε περιπου Βγαινει η προκηρυξη; Η προκηρυξη μεσω πανελληνιων βγαινει μαζι με αυτη του απολυτηριου; Ευχαρισω παρα πολυ ολους σας!Εικόνα


Αφού το θές τόσο να πας, στην επιλογή της καρδιάς σου ανάμεσα στην επιλογή ΜΗΧ-ΠΛ. Όχι προγενέστερα μαζί με τις πανελλήνιες εξετάσεις οι υποψήφιοι με αυτή τη μέθοδο εισαγωγής κάνουν τα χαρτιά τους. Οι υπόλοιποι τέλος αυτού του μήνα με αρχές του επόμενου θα έχουν μάθει για την προκήρυξη.


σε ευχαριστω παρα πολυ! Απ'οτι καταλαβα πρεπει να εισαι στα καραβια! Σε ευχαριστω παρα πολυ και θελω να τα καταφερω! Για πλοιαρχος σκεφτομαι! Αρα περιμενω πολυ ακομα για τη προκηρυξη! Για να δω την προκηρυξη θα μπω στο υπουργειο ετσι;(υεν)
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από dn24 »

xarhs έγραψε:
σε ευχαριστω παρα πολυ! Απ'οτι καταλαβα πρεπει να εισαι στα καραβια! Σε ευχαριστω παρα πολυ και θελω να τα καταφερω! Για πλοιαρχος σκεφτομαι! Αρα περιμενω πολυ ακομα για τη προκηρυξη! Για να δω την προκηρυξη θα μπω στο υπουργειο ετσι;(υεν)


Κάτι παλεύω κι εγώ στο Ε. Ν χαχα! Τοιχοκολείται και στο υπουργείο, και αναρτάται κ στο ίντερνετ στο site του υπουργείου. Πλοίαρχος θες; Ε, Πλοίαρχος πήγαινε.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
akis

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από akis »

Μια ερωτηση εχω. Ειμαι γεννημενος Σεπτεμβριο του 87 και τελειοφοιτος πολυτεχνειου. Εκανα ενα μπαρκο σαν ηλεκτρολογος και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να λαβω μερος στις φετινες εξετασεις με προκυρηξη. Ευχαριστω εκ των προτερων
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

akis έγραψε:Μια ερωτηση εχω. Ειμαι γεννημενος Σεπτεμβριο του 87 και τελειοφοιτος πολυτεχνειου. Εκανα ενα μπαρκο σαν ηλεκτρολογος και θα ηθελα να ρωτησω μπορω να λαβω μερος στις φετινες εξετασεις με προκυρηξη. Ευχαριστω εκ των προτερων


Δυστυχώς δεν μπορείς να συμμετάσχεις φίλε μου όχι καθώς στην φετινή προκήρυξη μπορούν να λάβουν μέρος οι γεννημένοι από το 1988 και μεταγενέστερα (όριο ηλικίας τα 27).

el_eng

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από el_eng »

http://panelladikes24.blogspot.gr/2015/06/2015-2016.html
Μεγαλει μειωση στον αριθμο των σπουδαστων. Και συμφωνα με το αρθρο 'ερχεται' και η προκηρυξη.
el_eng

ΑΕΝ - Προκήρυξη για εισαγωγή (2015)

Δημοσίευση από el_eng »

Η προκυρηξη βγηκε στο ακολουθο λινκ :http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=37906
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες