Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
...

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από ... »

Μόνο μέσω εσωτερικής διαταγής από το ΓΕΣ.

Κοινώς, από μόνος σου δεν μπορείς απλά να καταθέσεις το πτυχίο και να ζητήσεις μετάταξη. Θα πρέπει να ζητήσουν άτομα.

ΓΙΩΡΓΟΣ

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Σε ευχαριστω πολυ.

gior92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2016 1:27 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από gior92 »

Καλημερα, ειμαι γεννηθεις το 92 μεχρι ποιά χρονια εχω δικαιωμα να κανω αιτηση για εποπ σε περιπτωση, λεμε τωρα, που βγει προκηρυξη στο μελλον;
user09081991
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2016 4:14 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από user09081991 »

Μέχρι το 27ο έτος ηλικίας σε παίρνει να κάνεις τα χαρτιά σου.
gior92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2016 1:27 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από gior92 »

Εαν βγει πχ το 2019 με παιρνει;
Νικη

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Νικη »

Να μην εχει ξεπερασει το 28 ετος. Να ενημερωνουμε σωστα!
Νικη

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Νικη »

Να μην εχεις ξεπερασει τα 28! Μπορεις να το δεις σε ολες τις παλιοτερες προκυρηξεις, ολων των σωματων!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από D.Y.K »

gior92 έγραψε:Εαν βγει πχ το 2019 με παιρνει;


Σε παίρνει ναι.

Μέχρι το τέλος του 2020 έχεις δικαίωμα να συμμετάσχεις εάν είσαι του '92.

gior92

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από gior92 »

Αυτο ισχυει και για τα τρια σωματα;
gior92

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από gior92 »

Ευχαριστώ πολύ.
IOANNIS MEGA

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από IOANNIS MEGA »

καλησπερα απολυθηκα προσφατα στην πολεμικη αεροπορια και πηρα λευκο απολυτηριο... :- (ηθελα να με ξανα καλεσουνε...

τελος παντων σκεφτομαι αμα βγει προκυρηξη να κανω τα χαρτια μου. Παντως ειχα ακουσει οτι η αλλαγη γιωτα γινεται και μετα την απολυση ισχυει κατι τετοιο; Ρωτησα στα ιατρεια και μου ειπανε οτι πρωτη φορα ακουνε οτι μπορεις να αλλαξεις το γιωτα εφοσον εχεις απολυθει και μου εδωσαν γυρω στα 8 τηλεφωνα να παρω να ρωτησω την υγειονομικη επιτροπη.

Αληθευει οτι μπορω να αλλαξω το γιωτα εφοσον εχω απολυθει; Επισης υπαρχει καποιο φεκ που μπορω να το κατεβασω που το γραφει;

Ηθελα να μεινω στην μοναδα μου αφου μου κακοφανηκε που εφυγα οταν αποληθηκα. Ειμαι το 1989 γεννημενος αρα μεχρι και 2018 θα μπορω να μπω; Αμα βγει καποια προκυρηξη; Περιμενα οτι ειναι μεχρι και τα 27 οποτε αρχισα να απογοητευομαι διοτι ακουω οτι μπορει να μην βγει και εχω και το οριο ηλικιας που με πεταει. Τωρα που διαβασα οτι ειναι μεχρι και τα 28 χαρηκα.

Επισης χρειαζεται και πτυχιο ξενης γλωσσας; Απο ειδα στην προκυρηξη για το ναυτικο που ειχε βγει θελει πτυχιο β2, εγω εχω μια βεβαιωση παρακολουθησης Αγγλικων στον χωρο εργασιας επιπεδο α1/β1. Αυτην δεν πιανεται πουθενα ετσι δεν ειναι; Επισης το πτυχιο β2 ειναι το pro lower ; Ή το lower ;

Τι αλλο θα πρεπει να μαζεψω; Περα απο πτυχιο τει και πτυχιο pc βασικων γνωσεων ;

Επισης αμα εχω μητερα με αναπηρια 85% κατω ακρα βοηθαει καπου; Πχ να ερθω πιο κοντα; Στο σπιτι μου; Ή οχι;

jimm23

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από jimm23 »

γνωριζει κανεις αν για να μπεις εποπ στο ναυτικο πρεπει να εισαι οπωςσδηποτε αποφοιτος σε μια απο τις ειδικοτητες που αναφερονται στην ιστοσελιδα του Π. Ν ή υπάρχουν ειδικοτητες που μπαινεις κ με απολυτηριο λυκειου; Ακομα, εχω τελειωσει τεφαα, υπαρχει σχετικη ειδικοτητα ή εστω βοηθάει πουθενα αυτο; Σας ευχαριστω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κύριοι, τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν στο παρακάτω νέο νήμα,

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2016)

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τους ΕΠΟΠ.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από D.Y.K »

jimm23 έγραψε:γνωριζει κανεις αν για να μπεις εποπ στο ναυτικο πρεπει να εισαι οπωςσδηποτε αποφοιτος σε μια απο τις ειδικοτητες που αναφερονται στην ιστοσελιδα του Π. Ν ή υπάρχουν ειδικοτητες που μπαινεις κ με απολυτηριο λυκειου; Ακομα, εχω τελειωσει τεφαα, υπαρχει σχετικη ειδικοτητα ή εστω βοηθάει πουθενα αυτο; Σας ευχαριστω


Εάν διαβάσεις την προκήρυξη του 2009 για το Πολεμικό Ναυτικό (μιλάμε για ΕΠΟΠ πάντα) περιγράφει αναλυτικά όλες τις ειδικότητες, τις προϋποθέσεις και φυσικά τα προσόντα που ζητούσε η κάθε μία. Κάνε κλικ στο link που σου δίνω με τα έντονα μπλε γράμματα και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες