Η γνώμη σας μετράει

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Κλειδωμένο

Που υστερεί περισσότερο το site;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τρί Δεκ 09, 2014 6:50 pm

Το περιεχόμενο δεν ανανεώνεται συχνά (site)
11
14%
Η μηχανή αναζήτησης δεν βρίσκει αυτά που θέλω (site)
1
1%
Η μηχανή αναζήτησης δεν βρίσκει αυτά που θέλω (forum)
15
19%
Η σχεδίαση/οργάνωση του site δεν είναι καλή
4
5%
Οι διαχειριστές του φόρουμ δεν κάνουν σωστή δουλειά
44
54%
Το φόρουμ δεν έχει πολλές συζητήσεις
6
7%
 
Σύνολο ψήφων: 81

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από yandr »

Δεν χρειάζεται απλά να ψηφίσετε.

Γράψτε ό, τι μπορεί να σας ενοχλεί και τα σχόλιά σας θα ληφθούν σοβαρά υπόψη.

Εάν έχετε και προτάσεις βελτίωσης, ακόμη καλύτερα!

Άβαταρ μέλους
AVgr
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 24, 2014 8:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από AVgr »

Η αληθεια ειναι οτι παιζει πολυ κρυφτο αλλα οκ δεκτο καποιες φορες...
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Μικρη μεριδα της διαχειριστικης ομαδας, κινειται μεροληπτικα σε καποια θεματα, και με τον τροπο της ενισχυει τη θεση και τις δημοσιευσεις των παροικουντων σε αυτη, φιμωνοντας παραλληλα τους εχοντες αλλη γνωμη. Ειναι μεν θεμιτο να εχει καποιος γνωμη και να την κοινοποιει, αλλα οταν εισαι η διαιτητουσα αρχη, οφειλεις να την βαζεις στην ακρη και να εισαι οσο πιο αμεροληπτος γινεται. Περαν αυτου υπαρχει θεμα ευπρεπειας. Σε οποια διαδικτυακη κοινοτητα και αν βρεθεις, ακομα και στις μεγαλυτερες (βλεπε watchuseek.com,webhostingtalk.com κλπ) οι διαχειριστες αποτελουν υποδειγμα αβροτητας και λεπτων τροπων και οχι φορεις του στυλ "αυτος ειμαι, οποιος γουσταρει, χαρη σας κανω, δε θα ασχολουμαι εγω με σας, εφυγες νυχτα κλπ κλπ). Τι ειμαστε εδω, κοινοτητα μπετατζιδων, υδραυλικων ή ενωση φραπεδοφορων παρταλιων; Αυτη η κοινοτητα ειναι κομβος συνακροασης για πολλα θεματα, μεταξυ των οποιων θεματα εργασιας και βιοπορισμου, οπερ σημαινει την επισκεπτονται ανθρωποι με αγωνια για το μελλον και σωρεια προβληματων, και κανενας δεν εχει τη διαθεση να ανοιγει τον υπολογιστη σε αναζητηση πληροφοριων, και να τρωει σκατο εξ αποστασεως. Κατα τα αλλα, η πλατφορμα ειναι ιδιαιτερα αξιολογη, και ανεκτιμητη για οσους ψαχνουν ενημερωση και καθοδηγηση σε θεματα οπλων, σωματων κλπ. Φιλικα
Teras
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 11:34 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Teras »

Συμφωνώ ότι ναι μεν οι διαχειριστές έχουν δικαίωμα να εκφέρουν γνώμη αλλά στο forum πρώτο τους μέλημα είναι να κάνουν σωστή διαχείριση, να μην μεροληπτούν κτλ. Και μετά να εκφέρουν γνώμη. Μπορεί να ακούγετε κάπως σε μερικούς αλλά ένας σωστός διαχειριστής έτσι είναι. Έτσι ήμουν και εγώ σε 2-3 forum που ήμουν admin και Mod. Όταν δέχτηκαν τη "δουλειά" σαν admin την δέχτηκαν ξέροντας τι σημαίνει.

Ένας admin θα πρέπει να ξέρει επίσης πως να μιλάει στο forum όπως είπε και ο ΔΕΑ. Δε μπορεί να μιλάει με βαριές/προσβλητικές κτλ εκφράσεις του τύπου "αποφασίζομεν και διατάσσομεν".

Διάβασα παράδειγμα αντιπαράθεση ενός παλαιότερου μέλους με ένα νεότερου και ενώ και οι δυο ήταν προσβλητικοί μεταξύ τους,admin πήρε ξεκάθαρα το μέρος του παλιού λέγοντας "είναι χρόνια στο forum και διορισμένος και δε θα ανεχτώ να του μιλάτε έτσι" ή κάτι σε αυτές τις γραμμές. Ανεπίτρεπτο.

Γενικά το forum το επισκέπτομαι γιατί έχει τις πληροφορίες που χρειάζομαι. Αλλά όταν βρίσκεσαι σε τέτοια ατμόσφαιρα πραγματικά συνήθως απλά διαβάζω τι γράφουν οι άλλοι και προτιμώ να μην γράφω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Greek_Army »

1.To φόρουμ έχει και κανόνες .
2. Δεν μπορεί ένας διαχειριστής να ασχολείται συνέχεια με 4-5 άτομα ενώ έχει κάνει αρκετές φορές συστάσεις για την σωστή λειτουργία ενός θέματος, από την στιγμή που δεν πιάνει η μέθοδος αυτή υπάρχει και ο άλλος δρόμος, τώρα αν χαλάει μερικούς τι να κάνουμε, η ζωή είναι άδικη και το ξύδι μπόλικο.
Όταν δεν σέβεσαι την δουλειά και τους κανόνες του φόρουμ μην περίμενεις να σε σέβεται ο άλλος, ότι δίνεις παίρνεις.
Ούτε που με ενδιαφέρει τι γίνεται στις υπόλοιπες κοινότητες, εκεί παίζει να πληρώνονται κιόλας, εγώ εθελοντικά το κάνω και όσο το κάνω εθελοντικά θα λειτουργώ όπως μου αρέσει ή να το πω και λαικά όπως μου γουστάρει.

Και σταματήστε τις μπιχτές, πείτε φταίει ο greek_army και τέλος μην γράφεται γενικά και αόριστα και εννοείται πως θα υποστηρίξω ένα μέλος που είναι τον ίδιο καιρό με εμένα στο φόρουμ και έχει προσφέρει τα ίδια ή και περισσότερα από εμένα και έχουμε πει και 3 λόγια παραπάνω από έναν που είναι 3 μήνες και δεν σέβεται τίποτα.

Προσωπικά μου αρέσει το συγκεκριμένο θέμα θα γίνει πανικός Εικόνα και εννοείται πως δεν θα με αγγίξει τίποτα από όσα λέτε ειδικά ορισμένοι που έχετε φάει ήδη παρατηρήσεις και με/μας έχετε γράψει στα άγραφα, συνεχίζουμε... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AVgr
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 24, 2014 8:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από AVgr »

Προβλεπω να γινει χαμος στο θεματακι που ανοιξατε αχααχαχ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από yandr »

Προσωπικά ελπίζω απλά να έχουμε συμμετοχή και από άλλους χρήστες και να αναφερθείτε σε όλα τα θέμα που θήγει η ψηφοφορία ή και σε ακόμη περισσότερα.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για να τοποθετηθώ και εγώ αν μου επιτρέπεται όντας χρήστης (αρχικά) του φόρουμ από το 2009 ενώ αποδέχθηκα πρόταση για να γίνω Στρατοπεδάρχης και να αναλάβω επιπλέον αρμοδιότητες αλλά και ευθύνες από τον yandr το 2010, πιστεύω πως θα πρέπει να τηρείται / υπάρχει μία ισορροπία και από τους μεν αλλά και από τους δεν για την ομαλότερη και αρμονικότερη λειτουργία όχι μόνο αυτής αλλά και οποιασδήποτε ιστοσελίδας στην οποία παρέχονται πληροφορίες ενώ παράλληλα διενεργούνται συζητήσεις μεταξύ επισκεπτών αλλά και χρηστών!ΥΓ1 : Σαφώς βέβαια και η γνώμη των επισκεπτών / χρηστών έχει ιδιαίτερη βαρύτητα για την περαιτέρω βελτίωση μίας ιστοσελίδας, αλλά επίσης για να υπάρχει οργάνωση, ηρεμία, ομαλότητα και σωστή διοχέτευση πληροφοριών θα πρέπει και οι χρήστες να ακολουθούν όσο το δυνατόν περισσότερο τους κανόνες του forum και αν μη τι άλλο να τους σέβονται! Το ίδιο ισχύει και για εμάς τους Διαχειριστές. Στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι!

Σεβασμός λοιπόν και από τις δύο πλευρές. Αυτή η σχέση θα πρέπει να είναι απόλυτη, αμερόληπτη και αμφίδρομη Εικόνα Εικόνα

Teras
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 11:34 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Teras »

Greek_Army έγραψε:εννοείται πως θα υποστηρίξω ένα μέλος που είναι τον ίδιο καιρό με εμένα στο φόρουμ και έχει προσφέρει τα ίδια ή και περισσότερα από εμένα και έχουμε πει και 3 λόγια παραπάνω από έναν που είναι 3 μήνες και δεν σέβεται τίποτα.


Τι να πώ. Αν νομίζεις ότι έχεις δίκαιο με το να είσαι μεροληπτικός μπράβο σου. Πολύ ωραία το θέτεις όμως "που δε σέβεται τίποτα". Δηλαδή ο μεν παλιός έχει το δικαίωμα να ειρωνεύεται και να την λέει στον άλλον τον "νέο" και όταν ο "νέος" του επιστρέφει τις προσβολές εσύ θα πάρεις το μέρος του παλιού γιατί το ξέρεις πιο πολύ καιρό... Είναι αυτή τώρα άποψη σωστού διαχειριστή;

Όχι φίλε μου και 100 άδικα να έχει αυτός ο νέος όταν δε φταίει στη περίπτωση τη συγκεκριμένη θα του δώσεις δίκαιο. Ή αν δεν έχει δίκαιο κανένας κάνεις delete τα μηνύματα ή απλός προειδοποιείς και τους δυο ή/και τους τιμωρείς.

Όλα αυτά είναι η άποψη μου και η πείρα μου πάνω στο θέμα.

Τώρα εσύ φυσικά μπορείς κάλλιστα να μου πεις "το κάνω γιατί έτσι γουστάρω" και φυσικά θα με αποστομώσεις και δε θα ασχοληθώ με το θέμα παραπάνω. Πως να κάνει συζήτηση με κάποιον που δε σηκώνει κουβέντα για τις πράξεις του και σου απαντάει έτσι.

Υ/Γ : Ναι ορισμένοι πληρώνονται για να είναι admin και εγώ είχα δουλέψει επί πληρωμή σε ξένο forum μια νύχτα. Τα λεφτά που παίρνεις από αυτή τη θέση συνήθως είναι πενταροδεκάρες όλοι συνήθως το κάνουν γιατί πολύ απλά θέλουν να προσφέρουν στη κοινότητα στην οποία βρίσκονται.
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από VALLGOX »

ΔΕΑ_2αμαλ έγραψε:Μικρη μεριδα της διαχειριστικης ομαδας, κινειται μεροληπτικα σε καποια θεματα, και με τον τροπο της ενισχυει τη θεση και τις δημοσιευσεις των παροικουντων σε αυτη, φιμωνοντας παραλληλα τους εχοντες αλλη γνωμη. Ειναι μεν θεμιτο να εχει καποιος γνωμη και να την κοινοποιει, αλλα οταν εισαι η διαιτητουσα αρχη, οφειλεις να την βαζεις στην ακρη και να εισαι οσο πιο αμεροληπτος γινεται. Περαν αυτου υπαρχει θεμα ευπρεπειας. Σε οποια διαδικτυακη κοινοτητα και αν βρεθεις, ακομα και στις μεγαλυτερες (βλεπε watchuseek.com,webhostingtalk.com κλπ) οι διαχειριστες αποτελουν υποδειγμα αβροτητας και λεπτων τροπων και οχι φορεις του στυλ "αυτος ειμαι, οποιος γουσταρει, χαρη σας κανω, δε θα ασχολουμαι εγω με σας, εφυγες νυχτα κλπ κλπ). Τι ειμαστε εδω, κοινοτητα μπετατζιδων, υδραυλικων ή ενωση φραπεδοφορων παρταλιων; Αυτη η κοινοτητα ειναι κομβος συνακροασης για πολλα θεματα, μεταξυ των οποιων θεματα εργασιας και βιοπορισμου, οπερ σημαινει την επισκεπτονται ανθρωποι με αγωνια για το μελλον και σωρεια προβληματων, και κανενας δεν εχει τη διαθεση να ανοιγει τον υπολογιστη σε αναζητηση πληροφοριων, και να τρωει σκατο εξ αποστασεως. Κατα τα αλλα, η πλατφορμα ειναι ιδιαιτερα αξιολογη, και ανεκτιμητη για οσους ψαχνουν ενημερωση και καθοδηγηση σε θεματα οπλων, σωματων κλπ. Φιλικα


Δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω ο ΔΕΑ_2αμαλ με καλυψε απολυτα με τα λεγομενα του, απλα εγω θα κανω ενα βημα επιπλεον (μιας και με τους αλλους διαχειριστες δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα) και θα προσωποποιησω ευθεως τον Greek Army σχετικα με τα λεγομενα αυτα (προσωπικη αποψη) η συμπεριφορα του γενικα προς τους αλλους χρηστες ειναι απαραδεκτη με ταπεινωτικη, προσβλητικη διαθεση και εχει αδικησει και ''αδειασει'' πολλους σε ρολο διαχειριστη, μπορει να ''βγαζει δουλεια'' αλλα νομιζω πιο πολυ κακο παρα καλο κανει με τετοιο τροπο.

Υ. Γ. Οι υδραυλικοι και οι μπετατζιδες τι σου εφτεξαν ρε ΔΕΑ_2αμαλ;Εικόνα Τιτλοι τιμης ειναι αυτοι, οπως και χασαπης νταλικερης κτλ Εικόνα Μαλλον νταβατζηδες, τραμπουκους ηθελες να πεις Εικόνα
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

VALLGOX έγραψε:
ΔΕΑ_2αμαλ έγραψε:Μικρη μεριδα της διαχειριστικης ομαδας, κινειται μεροληπτικα σε καποια θεματα, και με τον τροπο της ενισχυει τη θεση και τις δημοσιευσεις των παροικουντων σε αυτη, φιμωνοντας παραλληλα τους εχοντες αλλη γνωμη. Ειναι μεν θεμιτο να εχει καποιος γνωμη και να την κοινοποιει, αλλα οταν εισαι η διαιτητουσα αρχη, οφειλεις να την βαζεις στην ακρη και να εισαι οσο πιο αμεροληπτος γινεται. Περαν αυτου υπαρχει θεμα ευπρεπειας. Σε οποια διαδικτυακη κοινοτητα και αν βρεθεις, ακομα και στις μεγαλυτερες (βλεπε watchuseek.com,webhostingtalk.com κλπ) οι διαχειριστες αποτελουν υποδειγμα αβροτητας και λεπτων τροπων και οχι φορεις του στυλ "αυτος ειμαι, οποιος γουσταρει, χαρη σας κανω, δε θα ασχολουμαι εγω με σας, εφυγες νυχτα κλπ κλπ). Τι ειμαστε εδω, κοινοτητα μπετατζιδων, υδραυλικων ή ενωση φραπεδοφορων παρταλιων; Αυτη η κοινοτητα ειναι κομβος συνακροασης για πολλα θεματα, μεταξυ των οποιων θεματα εργασιας και βιοπορισμου, οπερ σημαινει την επισκεπτονται ανθρωποι με αγωνια για το μελλον και σωρεια προβληματων, και κανενας δεν εχει τη διαθεση να ανοιγει τον υπολογιστη σε αναζητηση πληροφοριων, και να τρωει σκατο εξ αποστασεως. Κατα τα αλλα, η πλατφορμα ειναι ιδιαιτερα αξιολογη, και ανεκτιμητη για οσους ψαχνουν ενημερωση και καθοδηγηση σε θεματα οπλων, σωματων κλπ. Φιλικα
Δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω ο ΔΕΑ_2αμαλ με καλυψε απολυτα με τα λεγομενα του, απλα εγω θα κανω ενα βημα παραπανω (μιας και με τους αλλους διαχειριστες δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα) και θα προσωποποιησω ευθεως τον Greek Army σχετικα με τα λεγομενα αυτα (προσωπικη αποψη) η συμπεριφορα του γενικα στο φορουμ ειναι απαραδεκτη, μπορει να ''βγαζει δουλεια'' αλλα νομιζω πιο πολυ κακο παρα καλο κανει με τετοιο υφος. Υ. Γ. Οι υδραυλικοι και οι μπετατζιδες τι σου εφτεξαν ρε ΔΕΑ_2αμαλ;Εικόνα Τιτλοι τιμης ειναι αυτοι, οπως και χασαπης νταλικερης κτλ Εικόνα Μαλλον νταβατζηδες, τραμπουκους ηθελες να πεις Εικόνα
Το ορθον, τους χρησιμοποιησα απλως επειδη στη λαικη μνημη ειναι γνωστοι για τον τραχυ και λιγο πιο αγοραιο τροπο με τον οποιο εκφραζονται (και καλα κανουν) Εικόνα. Πιο πιτσιρικας εκανα σαββατοκυριακα στην οικοδομη με το θειο μου, η πιο τιμια απασχοληση που ξερω. ΥΓ1: Να ξεκαθαρισω, επι προσωπικου δε νομιζω πως εχει κανεις θεμα με τον Greek, τωρα αν ο τροπος του ειναι ενα κλικ πιο δημωδης αποτι συνηθιζεται, αυτο ρυθμιζεται ευκολα και απ τον ιδιο πιστευω. ΥΓ2: Ασχετη απορια-DYK, το ψευδωνυμο ανταποκρινεται στην ιδιοτητα;
nikytheguy
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 31, 2013 12:31 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από nikytheguy »

Θεωρώ οτι οι διαχειριστές κάνουν πολύ σωστή δουλειά και αν κάποιες φορές ο λόγος τους φαίνεται κάπως καυστικός θεωρώ πως αυτό δεν ανταποκρίνεται τόσο στη πραγματικότητα και οτι μάλλον χιούμορ και σωστές ισορροπίες προσπαθούν να κρατήσουν, ειδικά ο Greek. Άλλωστε μην ξεχνάμε οτι ο βουβός γραπτός λόγος ενέχει παρεξηγήσεις. Όσον αφορά την αρνητική στάση των διαχειριστών για κάποια θέματα πιστεύω πως είναι καλύτερα στους καιρούς που ζούμε (αναφέρομαι στη δυσμενέστατη οικονομική συγκυρία) να κρατούν επιφυλακτική στάση όσο αναφορά την έκδοση προκυρήξεων, τον ακριβή χρόνο έκδοσής τους κλπ. Έτσι ώστε να μην υπάρξουν παρερμηνείες και κυρίως για να κρατάμε όλοι μικρό καλάθι παρά να πετούν όλοι στα σύννεφα και η προσγείωση να ναι απότομη.
Συνεχίστε έτσι παιδιά!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giorgospcline
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τετ Φεβ 12, 2014 11:24 am
Τοποθεσία: Megali
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Giorgospcline »

Το όνομα του φόρουμ λέγεται σκοπιά ή ελληνικός-στρατός?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από yandr »

Giorgospcline έγραψε:Το όνομα του φόρουμ λέγεται σκοπιά ή ελληνικός-στρατός;


Αν και δεν σχετίζεται με το παρόν θέμα, να σου απαντήσω ότι αρχικά το site λεγόταν skopia @ gr (σκοπιά στην Ελλάδα), αλλά επειδή το domain δεν ήταν ελεύθερο μπασταρδεύτηκε.

Άβαταρ μέλους
AVgr
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 24, 2014 8:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από AVgr »

Τι αυτο ηταν; Παει τελειωσε?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες