Όριο ηλικίας για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
MIKEEE
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 17, 2014 3:05 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από MIKEEE »

Γεια σας. εμαι γεννημενος 16-6-93 και ενδιαφερομε για την σμυν. ειναι το ονειρο μου να μπω σε αυτην την σχολη... θα ηθελα να μαθω αν μπορω να μπω λογο ηλικιας γτ τον ιουνιο γινομε 21 χρονων...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι υποψήφιοι -ες των ΑΣΣΥ πρέπει να μην έχουν υπερβεί το 21ο έτος της ηλικίας τους κατά την 31 Δεκεμβρίου του έτους συμμετοχής τους στις εξετάσεις. Οι υποψήφιοι-ες θα πρέπει να έχουν γεννηθεί την 31η Δεκεμβρίου 1993 και μεταγενέστερα.

cuervo

Όριο ηλικίας για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από cuervo »

Greek_Army έγραψε:Οι υποψήφιοι -ες των ΑΣΣΥ πρέπει να μην έχουν υπερβεί το 21ο έτος της ηλικίας τους κατά την 31 Δεκεμβρίου του έτους συμμετοχής τους στις εξετάσεις. Οι υποψήφιοι-ες θα πρέπει να έχουν γεννηθεί την 31η Δεκεμβρίου 1993 και μεταγενέστερα.



Οι στρατιωτικές σχολές έχουν και όριο ηλικίας.

Οι υποψήφιοι -ες των ΑΣΣΥ πρέπει να μην έχουν υπερβεί το 21ο έτος της ηλικίας τους Κατά την 31 Δεκεμβρίου του έτους συμμετοχής τους στις εξετάσεις. Οι υποψήφιοι-ες θα πρέπει να έχουν γεννηθεί την 31η Δεκεμβρίου 1993 και μεταγενέστερα.

Όσο αφορά τους ΕΠΟΠ δεν υπάρχει ούτε μέλλον αλλά ούτε και παρόν, δεν πρόκειται να ξανά βγει προκήρυξη, ο θεσμός ουσιαστικά έχει καταργηθεί.

Schlacht
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2015 10:49 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2014)

Δημοσίευση από Schlacht »

Δηλαδή εγώ που έχω γεννηθεί 2/12/94 μπορώ να δώσω μέχρι του χρόνου;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες