Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΒΑΣΙΛΗΣ

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Καλησπέρα σας... Παρουσιάζομαι σε λίγες μέρες Αυλώνα και μετά θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις. Θα προτιμούσα να πάω στους Αλεξιπτωτιστές ή έστω στους αμφίβιους καταδρομείς. Επειδή δεν ξέρω καλό κολύμπι Και φαντάζομαι πως θα έχω πρόλημα για αυτά τα δύο σώματα, Θα μπορόυσε κάποιος να μου πει αν χρειάζεται να ξέρω 'οντως κολύμπι για να μπω σε κάποιο απο αυτα τα δύο σώματα η μήπως μπορω να μπω και μετά μέσα στην διάρκεια της εκπαίδευσης θα βελτιωθω γιατι μια ιδέα την έχω, επιπλέω... !
Άβαταρ μέλους
SaRoy
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιαν 06, 2014 8:12 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από SaRoy »

Μπες αμφίβιους θα κάνεις ζωάρα!
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DM90 »

Μην νομίζεις ότι θα φοράς σκουφάκι και γυαλιά και θα κολυμπάς. Αλεξίπτωτα άμα πας το πολύ πολύ σε τίποτα λάσπες να προσγειωθείς.

ότι και να γίνει όμως δεν θα σε αφήσουν έτσι στην τύχη σου γιατί θα έχεις αρβύλες κλπ. Μην μασάς για αυτό.
Άβαταρ μέλους
SaRoy
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιαν 06, 2014 8:12 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από SaRoy »

Καλά καμία σχέση αλεξίπτωτα με αμφίβιους! Οι αμφίβιοι για μένα είναι βόλτα στο πάρκο σε σχέση με τους αλεξιπτωτιστές!
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Dea_Lok »

Δε χρειάζεται φίλε. Στο μοναδικό που υπάρχει τεστ πλευστότητας και μπορεί ένας έφεδρος να απορριφθεί είναι στο ΚΕΑΠ το σχολείο που περνάνε οι ΔΕΑ το ΣΒΕΚ.
Θελω και μπορώ !
Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από greenalexyo »

στην ειδικοτητα Χ. Ε. Λ Αν δεν ξες κολυμπι. Την εβαψες... Σας ριχνουν στην θαλασσα και πρεπει για λιγα μετρα να κανετε ελευθερο κολυμπι. Αν δεν μπορεις. Θα κοπεις. Οπως κανα 2 παιδια που ξερω. Και μετα πας αλλη ειδικοτητα απλα.
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Soap »

Γεια χαρά φίλε!317 δ1 ΕΣΣΟ. Στη Χίο που υπηρέτησα ως Αμφίβιος, όταν φτάσαμε στη μονάδα και πριν ξεκινήσει το ΠΕΝ μας ρώτησε έναν έναν ο διοικητής λόχου αν ξέραμε κολύμπι. Στη πορεία της θητείας είδα ότι δεν υπήρχε ΤΕΣΤ στο οποίο να σε κόβανε αν δεν ήξερες να κολυμπάς αλλά κατά το μήνα Ιούνιο εως και Αύγουστο αντικαθιστούσαμε το πρωινό τρέξιμο με κολύμπια μπροστά στη προβλήτα της μονάδας μας στη Λαγκάδα. Οπότε μην ανησυχείς δε πρόκειται να ''κοπείς'' στους αμφίβιους άμα δε ξέρεις κολύμπι ίσα ίσα κιόλας που θα σου δωθεί κι η ευκαιρία να μάθεις να κολυμπάς σε ένα σεβαστό επίπεδο
Άβαταρ μέλους
nickthegreek1319
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 10, 2015 1:11 am
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nickthegreek1319 »

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να μπω Λ. Ο. Κ. Και τις ασκήσεις τύπου κάμψεις, τρέξιμο και τέτοια τις έχω για πλάκα αλλά δεν τα πάω τόσο καλά με το κολύμπι. Θα χρειαστεί;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

nickthegreek1319 έγραψε:Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να μπω Λ. Ο. Κ. Και τις ασκήσεις τύπου κάμψεις, τρέξιμο και τέτοια τις έχω για πλάκα αλλά δεν τα πάω τόσο καλά με το κολύμπι. Θα χρειαστεί;
οχι Εικόνα

Άβαταρ μέλους
DelsinRowe
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιουν 06, 2016 6:36 pm
Τοποθεσία: Νεοσύλλεκτος
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DelsinRowe »



Γεια σας είμαι καινούργιος στο forum και σε 1 μηνά παρουσιάζομαι στο ΚΕΕΔ (κέντρο εκπαίδευσης ειδικών δυνάμεων) επέλεξα ο ίδιος να πάω εκεί επειδή μου αρέσει, άλλα με αγχώνει μονό ένα πράμα, δεν ξέρω να κολυμπάω πολύ καλά και δεν ξέρω αν όντος χρειάζεται και σε ποιες ειδικότητες. Επίσης θα με διώξουν αν δεν ξέρω π. Χ αν επιλέξω να πάω (ΣΧΑΛ"αλεξιπτωτιστής",ΥΕΑ, ΔΕΑ κ. Λ. Π) ακόμα και από τις ίδιες τις ειδικές δυνάμεις; Και κάτι τελευταίο μπορώ να δηλώσω για ελεύθερος σκοπευτής και αν μπω θέλει και εκεί να ξέρω κολύμπι;

(Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη αν έκανα κάποιο λάθοςΕικόνα)

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν χρειάζεται να ξέρεις κολύμπι και κανένας δεν θα σε διώξει γι'αυτό τον λόγο. Μην αγχώνεσαι.
Houdini
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 8:00 pm
Επικοινωνία:

Κολύμπι στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Houdini »

Καλησπέρα στο αγαπημένο forum Υπάρχουν ασκήσεις στην θητεία των ΛΟΚ που πρέπει να ξέρουμε καλό κολύμπι;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες