32 ΛΜΧ - Βόλος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gpelvin
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 02, 2013 3:23 am
Επικοινωνία:

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από gpelvin »

Ξέρει κανένας να μας πει για τον 32 ΛΜΧ στο στρατόπεδο πεζοναυτών στο Βόλο πως είναι τα πράγματα αυτή την περίοδο; ΣΠΕΝ αυτοί του ΛΜΧ κάνουν μαζί με τους πεζοναύτες?
mixanikos

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από mixanikos »

Φιλε μου εισαι μηχανικο ή κατι αλλο; θα παρεις μεταθεση στον 32 λμχ?
32λμχ

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από 32λμχ »

Υπηρετώ στον 32 ΛΜΧ αυτή την περίοδο... είσαι πεζοναύτης κ ανήκεις στο μηχανικό... οπότε για να παραμείνεις σε αυτόν τον λόχο μηχανικού πρεπει να πάρεις πράσινο μπερε, δλδ να περάσεις ΤΠΕΝ...
mixanikos

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από mixanikos »

Μαλιστα!! Εγω ειμαι μηχανικο και απλα εψαχνα μηπως μπορουσα να παρω μεταθεση στο λοχο μηχανικου εκει γιατι ειναι κοντα στο τοπο διαμονης μου... γινεται; Γνωριζεις; εχετε μεσα μηχανικαριους που περασανε πεν?
engineer88
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2014 2:36 pm
Επικοινωνία:

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από engineer88 »

Καλημέρα,Είμαι Τοπογράφος και λογικά παρουσιάζομαι στο ΚΕΜΧ (Ναυπλιο). Έχω μυωπία 5.5 (Ι2). Μπορώ να πάω στο λόχο Μηχανικού υποστήριξης πεζοναυτών στο Βόλο;

Ευχαριστώ

Καβ

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από Καβ »

Παίδες μόλις πήρα μετάθεση για 32 λμχ μετά την ειδικότητα και θα πάω αρχές Φλεβάρη. Επειδή κανείς δε ξέρει και ο καθένας λέει διαφορετικά αν μπορεί κάποιος να επιβεβαίωσει , πως είναι εκεί τα πραματα αν περνάμε ΤΠΕΝ και αν παίρνουμε πράσινο (από τη στιγμή που δεν είμαι κοντά στο σπίτι μου θα το θελα και ας ζοριστουμε λίγο). Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Gpel

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από Gpel »

Ναι θα περάσεις ΤΠΕΝ μαζί με το 505τπν κ θα πάρεις πράσινο μπερε... το μονο ζόρι βασικά ειναι αυτή η περίοδος του ΤΠΕΝ... κατα τ'αλλα ειναι παρα πολυ καλα, μάλλον οτι καλυτερο μπορει να σου κάτσει απο μετάθεση για καπου μεςα στην 32 ΤΑΞ...

Κ επίσης θα πρεπει να κανεις μια πορεία-βολή 35 χλμ με μπεργκεν 15-20 κιλά περιπου... καθώς κ τις αποβασεισ π κανει η ταξιαρχια θα πρεπει να πας, καθώς κ στις υπόλοιπες ασκήσεις π κανει ο λόχος καθώς έχει σχετικά συχνό προγραμμα με ασκήσεις (πχ θαλάσσια-τακτικό αγώνα κτλ)... γενικά αν ειςαι απο βολο η κοντά για τν διανυκτέρευση π θα παρεις, αξίζει τν κόπο αρκετά... Η πλειοψηφία απο Τα στελέχη επίσης τ λοχου ειναι φοβερά, τουλαχιςτον εως ότου ήμουν εγω εκει (δλδ 2014)...

Καβ

32 ΛΜΧ - Βόλος

Δημοσίευση από Καβ »

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Πάμε Τέντα χαχαχα!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης