Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΓειαΖαζ έγραψε:Οχι φιλε μου, δε καταλαβες,18.500 μαζι με το proficiency και την ναυτικη μου υπηρεσια (4 μηνες).
13.6 απολυτηριο + 2.500 prof + 2.400 ναυτικη υπηρεσια = 18.500.


Όπως και να έχει θα φοιτήσεις στην ΑΕΝ.

Παναγιώτης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα. Είμαι υποψήφιος για ΑΕΝ και έχω δώσει ΜΟΝΟ με τη δεύτερη γενική κατηγορία δηλαδή με απολυτήριο γενικού λυκείου, έχω 14,5 απολυτήριο με καλή γνώση αγγλικών lower (+2000) και έχω θαλάσσια υπηρεσία 4 μηνών (+2520) σύνολο 19,020 αλλά στην ηλεκτρονική αίτηση μου έκοψε 3 μέρες από την υπηρεσία και μου το κατέβασε στο 18960 επειδή το σύστημα μετράει μέχρι και της 30 του μηνός και όχι 31. Πιστεύετε περνάω; Και αν γνωρίζει κάποιος πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για τη δική μου κατηγορία; Αν θυμάμαι καλά πέρσι είχαν βγει τις πρώτες 9 μέρες του Σεπτέμβρη
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Παναγιώτης έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα. Είμαι υποψήφιος για ΑΕΝ και έχω δώσει ΜΟΝΟ με τη δεύτερη γενική κατηγορία δηλαδή με απολυτήριο γενικού λυκείου, έχω 14,5 απολυτήριο με καλή γνώση αγγλικών lower (+2000) και έχω θαλάσσια υπηρεσία 4 μηνών (+2520) σύνολο 19,020 αλλά στην ηλεκτρονική αίτηση μου έκοψε 3 μέρες από την υπηρεσία και μου το κατέβασε στο 18960 επειδή το σύστημα μετράει μέχρι και της 30 του μηνός και όχι 31. Πιστεύετε περνάω; Και αν γνωρίζει κάποιος πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για τη δική μου κατηγορία; Αν θυμάμαι καλά πέρσι είχαν βγει τις πρώτες 9 μέρες του Σεπτέμβρη


- Ναι περνάς.

- Η δεύτερη ερώτηση σου έχει απαντηθεί ουκ ολίγες φορές και μάλιστα πρόσφατα. Είπαμε θα βγουν αρχές σεπτέμβρη.

ΣΠΥΡΟΣ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΣ »

Γεια σας! θελω να μπω μηχανικος με το συστημα του απολυτηριου και εχω μαζι με το lower και ενa ταξιδι που εκανα 22600.eimai mεσα λετε?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΣΠΥΡΟΣ έγραψε:Γεια σας! Θελω να μπω μηχανικος με το συστημα του απολυτηριου και εχω μαζι με το lower και ενa ταξιδι που εκανα 22600.eimai mεσα λετε;


Ναι.

Θανασης89
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2014 2:15 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Θανασης89 »

Καλησπερα φιλε μου! Δηλωσα δευτερη κατηγορια σχολη μηχανικων μονο απολυτηριο λυκειου που βγαζει 16300 μορια συν οτι ειμαστε πενταμελης οικογενεια με ανεργο πατερα! Δηλωσα σε τρεις ΑΕΝ ΧΑΝΙΑ, ΜΑΚΕΔΩΝΙΑς, ΚΑΙ ΧΙΟΥ πιστευεις οτι Εχω ελπιδες σε αυτες της ΑΕΝ; Και δευτερη ερωτηση που μπορω να δω της βασεις με απολυτηριο και τα αποτελεσματα; Ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θανασης89 έγραψε:Καλησπερα φιλε μου! Δηλωσα δευτερη κατηγορια σχολη μηχανικων μονο απολυτηριο λυκειου που βγαζει 16300 μορια συν οτι ειμαστε πενταμελης οικογενεια με ανεργο πατερα! Δηλωσα σε τρεις ΑΕΝ ΧΑΝΙΑ, ΜΑΚΕΔΩΝΙΑς, ΚΑΙ ΧΙΟΥ πιστευεις οτι Εχω ελπιδες σε αυτες της ΑΕΝ; Και δευτερη ερωτηση που μπορω να δω της βασεις με απολυτηριο και τα αποτελεσματα; Ευχαριστω!


Μπορείς να δεις τις περσινές βάσεις ΕΔΩ

Άβαταρ μέλους
antonismix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2014 10:49 pm
Τοποθεσία: ά
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από antonismix »

Καλησπέρα φίλοι μου !

Έχω απελπιστεί με τα αποτελέσματα απολυτηριου γιατί δεν υπάρχει standar ημ/νια !
Ρώτησα στο Υπ. Ναυτιλίας και μου είπαν στις 22/9 θα βγουν !

Το άλλο θέμα είναι ότι έχω 11.7 απολυτήριο,2 από lower, και 5,4 από θαλάσσια (10 μήνες - οι 9 πιανονται)
19,100 έχω πιθανότητες?
Παναγιώτης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Τα αποτελέσματα για απολυτήριο βγαίνουν τις πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη, βγαίνουν 3 πίνακες από το ΥΕΝ ένας από αυτούς λέγετε Πίνακας Καλουμένων, αν δεν είσαι ς'αυτόν πολύ δύσκολα να περάσεις μετά, δε γίνεται να βγουν 22/9 αφού 15/9 ξεκινάνε οι εγγραφές στις σχολές. Τώρα για τα μόρια σου, εγώ έχω 18,960 με lower+θαλάσσια αν εσύ κι εγώ δε περάσουμε τι να πουν οι άλλοι. Είτε δώσεις για Πλοίαρχος είτε Μηχανικός περνάς, οπότε ήρεμα και αναμονή...
Άβαταρ μέλους
petros1996
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 14, 2014 6:31 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από petros1996 »

Πιστευω εισαι ανετα μεσα. Μπηκαν λιγοτερα ατομα με πανελλαδικες οποτε εχουν μεινει περισσοτερες θεσεις με απολυτηριο και πιστευω οτι θα πεσουν καπως οι βασεις εστω και ελαχιστα. Παντως αφου εισαι πανς απο 19000 δεν το συζηταω καν. Καλη σταδιοδρομια
Θανασης89
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2014 2:15 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Θανασης89 »

Πιστευεται οτι εχω πιθανοτητες να περασω; Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zoupis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2013 5:15 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από zoupis »

Παιδιά τα αποτελέσματα από παννελληνιες πότε βγαίνουν; Γιατί έχω περάσει και δεν ξέρω την πόλη ακόμη.

Και κάτι άλλο. Αν είσαι και από παννελληνιες και με απολυτήριο. Για να περάσεις σε μια πόλη που έχω βάλει πρώτη επιλογή, που έχω βάλει Ασπρόπυργο. Εκεί περνά ω; Από μόρια είμαι 20400
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από VALLGOX »

petros1996 έγραψε:Πιστευω εισαι ανετα μεσα. Μπηκαν λιγοτερα ατομα με πανελλαδικες οποτε εχουν μεινει περισσοτερες θεσεις με απολυτηριο και πιστευω οτι θα πεσουν καπως οι βασεις εστω και ελαχιστα. Παντως αφου εισαι πανς απο 19000 δεν το συζηταω καν. Καλη σταδιοδρομια


Τι εννοεις οταν λες ''μπηκαν λιγοτερα ατομα με πανελλαδικες οποτε εχουν μεινει περισσοτερες θεσεις με απολυτηριο'';

zoupis έγραψε:Παιδιά τα αποτελέσματα από παννελληνιες πότε βγαίνουν; Γιατί έχω περάσει και δεν ξέρω την πόλη ακόμη.

Και κάτι άλλο. Αν είσαι και από παννελληνιες και με απολυτήριο. Για να περάσεις σε μια πόλη που έχω βάλει πρώτη επιλογή, που έχω βάλει Ασπρόπυργο. Εκεί περνά ω; Από μόρια είμαι 20400


Μεσα εισαι, ιδια μορια εχουμε, μπορεις να κανεις μεταγραφη σχετικα ευκολα αν περασεις αλλου.
spiros

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από spiros »

Πήρα και εγώ τηλέφωνο για τα αποτελέσματα με απολυτήριο και μου είπαν Ότι θα βγουν μετά τις 20/9... Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω ελπίδα με 18200 με απολυτήριο και lower συνολικά για πλοιάρχους ή μηχανικούς... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

spiros έγραψε:Πήρα και εγώ τηλέφωνο για τα αποτελέσματα με απολυτήριο και μου είπαν Ότι θα βγουν μετά τις 20/9... Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω ελπίδα με 18200 με απολυτήριο και lower συνολικά για πλοιάρχους ή μηχανικούς... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Οι ελπίδες με 18200 συγκεντρώνονται με το μέρος σου Εικόνα

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης