Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιαννης

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Γιαννης »

Καλα ρε σεις πηγατε για δυο μηνες συμβολαιο στη Σομαλια και βγαλατε 1,000 ευρω; ΕικόναΕικόνα και χωρίς ασφάλεια?; Πατε καλα; Και πληρωσατε και αλλα 1.000 απο την τσεπη σας εξοδα για χαρτια!
Μάριος Β

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Μάριος Β »

Προφανώς η παγκόσμια οικονομικηκριση έχει πλήξει πολύ κοσμο, προ 15 ημερων ανεβηκε αγγελία από διακεκριμενη εταιρεία maritime security και είχε 68 αίτησης αποστολής βιογραφικού σε 15 μερες.. πιθανόν να ειναι 18-19 χρονων που μόλις αποστρατεύτηκαν και αναζητούν περαιτέρω δράση και δεν θα ταξιδέψουν παραπάνω από μια φορά. το μονο σίγουρο είναι ότι μέσα σε αυτούς υπάρχουν απελπισμένοι οι οποιοι ψάχνουν διεξοδο σε αυτά τα μεροκάματα πενίας (σε σχέση με το έργο που παράγουν και με τις ώρες που απασχολούνται)Προσωπικα πιστεύω ότι το μηνιαίο εισόδημα ενός μέλους θα έπρεπε να κυμαίνεται από 2500 και πανω..

Και κάτι τελευταίο, κάποιοι λέτε ότι επειδή εχετε υπηρετησει Ε. Δ ανεβαίνετε καραβι κτλ.

Ακόμα και να ήταν το μοναδικό κριτήριο θα εμπιστευωσασταν κάποιον τρελό να αντιμετωπίσει ενοπλους πειρατές στο πλευρο σας μονο κ μόνο επειδή τυχαινει να είναι ειδικοδυναμιτης(οι οποίοι έχουν πλημελεστατη εεπεδευση).. τότε μάλλον φίλε είσαι κ εσύ τρελός

Pro

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Pro »

Αντε ρε βλακα με τα βησματα , αμα εισαι εσυ ι5 δεν σ φταιει κανεις, να σε προλαβω ασχετε την κανω την δουλεια απο το 14
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από hazardous »

Καλησπέρα. Ένα φιλαράκι μου αν δεν περάσει στη στρατιωτική σχολή που θέλει, επόμενη του επιλογή είναι φρουρός σε πλοία. Με είχε ρώτησει αν ξέρω τίποτα αλλά δεν ήξερα για την κατάσταση που επικρατεί τώρα αλλά για πριν χρόνια. Οποιαδήποτε πληροφορία πάνω στο επάγγελμα είναι ευπρόσδεκτη.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
BlackNorth
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2023 11:30 am
Επάγγελμα: Ship Security Officer/ Security Consultant
Επικοινωνία:

Re: Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από BlackNorth »

hazardous έγραψε: Τρί Ιούλ 18, 2023 5:33 pm Καλησπέρα. Ένα φιλαράκι μου αν δεν περάσει στη στρατιωτική σχολή που θέλει, επόμενη του επιλογή είναι φρουρός σε πλοία. Με είχε ρώτησει αν ξέρω τίποτα αλλά δεν ήξερα για την κατάσταση που επικρατεί τώρα αλλά για πριν χρόνια. Οποιαδήποτε πληροφορία πάνω στο επάγγελμα είναι ευπρόσδεκτη.
Καλησπέρα,

Ο φίλος σου θα χρειαστεί τα παρακάτω:
  • Λευκό ποινικό μητρώο
  • Διαβατήριο
  • Εμβόλιο κίτρινου πυρετου
  • Καλή - Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Καλα φτιαγμένο Βιογραφικό
Θα εκτιμηθούν:
  • Προϋπηρεσία σε σώματα ασφαλείας δημοσίου & ιδιωτικού τομέα.
  • Στρατιωτική θητεία - Ειδικές Δυνάμεις
  • Γνώση πολεμικών τεχνών
  • Γνώση υπολογιστή
Τι να προσέξει:
  • Εάν κάνει καταχρήσεις. Να σοβαρευτεί, θα περάσει απο Drug Test
  • Το τονιζω! ΜΑΚΡΙΆ από εταιρείες με Ελληνική διαχείριση, δεν πληρώνουν.
Πως να κινηθεί Στέλνει Βιογραφικό και εντός μήνα θα έχει πάρει απάντηση. Η MS προσφέρει Ένοπλη (στον Ινδικό) και άοπλη (Ατλαντικό & Ειρηνικό)
Συμβουλή μου, καλό θα ήταν να αιτηθεί για άοπλο συμβόλαιο, εάν θέλει την λαμβάνει υπόψιν του.
Ο μισθός είναι στο εύρος των 2500 με 4000 ανα μήνα και τα συμβόλαια 3 μήνες + -.
Η εταιρεία σου πληρώνει αεροπορικά & ξενοδοχείο. Επίσης σε περιμένει ατζέντης στο αεροδρόμιο τελικού προορισμού όπου σε πηγαίνει για εξετάσεις
και έπειτα στο ξενοδοχείο μέχρι να έρθει το καράβι στο λιμάνι.

Εάν τον δεχτούν
Θα περάσει από 3 στάδια συνεντεύξεων μετά έχει Εκπαίδευση & Εξετάσεις και στο τέλος έκδοση Ναυτικού Φυλλαδίου.
Επίσης, εάν με το καλό... Θα χρειαστεί μετρητά για το μπαρκο του, από $300 με $500 δολάρια.

Απο εμένα, του εύχομαι ότι καλύτερο!
Ελπίζω να βοήθησα.
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από hazardous »

BlackNorth έγραψε: Τετ Ιούλ 19, 2023 12:37 pm
hazardous έγραψε: Τρί Ιούλ 18, 2023 5:33 pm Καλησπέρα. Ένα φιλαράκι μου αν δεν περάσει στη στρατιωτική σχολή που θέλει, επόμενη του επιλογή είναι φρουρός σε πλοία. Με είχε ρώτησει αν ξέρω τίποτα αλλά δεν ήξερα για την κατάσταση που επικρατεί τώρα αλλά για πριν χρόνια. Οποιαδήποτε πληροφορία πάνω στο επάγγελμα είναι ευπρόσδεκτη.
Καλησπέρα,

Ο φίλος σου θα χρειαστεί τα παρακάτω:
  • Λευκό ποινικό μητρώο
  • Διαβατήριο
  • Εμβόλιο κίτρινου πυρετου
  • Καλή - Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Καλα φτιαγμένο Βιογραφικό
Θα εκτιμηθούν:
  • Προϋπηρεσία σε σώματα ασφαλείας δημοσίου & ιδιωτικού τομέα.
  • Στρατιωτική θητεία - Ειδικές Δυνάμεις
  • Γνώση πολεμικών τεχνών
  • Γνώση υπολογιστή
Τι να προσέξει:
  • Εάν κάνει καταχρήσεις. Να σοβαρευτεί, θα περάσει απο Drug Test
  • Το τονιζω! ΜΑΚΡΙΆ από εταιρείες με Ελληνική διαχείριση, δεν πληρώνουν.
Πως να κινηθεί Στέλνει Βιογραφικό και εντός μήνα θα έχει πάρει απάντηση. Η MS προσφέρει Ένοπλη (στον Ινδικό) και άοπλη (Ατλαντικό & Ειρηνικό)
Συμβουλή μου, καλό θα ήταν να αιτηθεί για άοπλο συμβόλαιο, εάν θέλει την λαμβάνει υπόψιν του.
Ο μισθός είναι στο εύρος των 2500 με 4000 ανα μήνα και τα συμβόλαια 3 μήνες + -.
Η εταιρεία σου πληρώνει αεροπορικά & ξενοδοχείο. Επίσης σε περιμένει ατζέντης στο αεροδρόμιο τελικού προορισμού όπου σε πηγαίνει για εξετάσεις
και έπειτα στο ξενοδοχείο μέχρι να έρθει το καράβι στο λιμάνι.

Εάν τον δεχτούν
Θα περάσει από 3 στάδια συνεντεύξεων μετά έχει Εκπαίδευση & Εξετάσεις και στο τέλος έκδοση Ναυτικού Φυλλαδίου.
Επίσης, εάν με το καλό... Θα χρειαστεί μετρητά για το μπαρκο του, από $300 με $500 δολάρια.

Απο εμένα, του εύχομαι ότι καλύτερο!
Ελπίζω να βοήθησα.
Καλησπέρα, ακριβώς ότι ζήτησα και οργανομένα. Να είσαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες