Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
g90
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2013 12:45 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από g90 »

Μια ερώτηση, βλέπω σε αυτήν την ιστοσελίδα http://www.33333.gr/louketa_stratou.html Ότι δίνει δύο επιλογές. Η πρώτη είναι με το ίδιο κλειδί και η δεύτερη με ξεχωριστά. Στην δεύτερη επιλογή τα λουκέτα είναι διαφορετικού μεγέθους απ ότι στην πρώτη. Εγώ επειδή θέλω με το ίδιο κλειδί λουκέτα, το μέγεθος που έχουν μου κάνει; Και θα φτάσουν αυτά τα 5;
Άβαταρ μέλους
Gladiatore
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 12:17 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Gladiatore »

g90 έγραψε:Μια ερώτηση, βλέπω σε αυτήν την ιστοσελίδα http://www.33333.gr/louketa_stratou.html Ότι δίνει δύο επιλογές. Η πρώτη είναι με το ίδιο κλειδί και η δεύτερη με ξεχωριστά. Στην δεύτερη επιλογή τα λουκέτα είναι διαφορετικού μεγέθους απ ότι στην πρώτη. Εγώ επειδή θέλω με το ίδιο κλειδί λουκέτα, το μέγεθος που έχουν μου κάνει; Και θα φτάσουν αυτά τα 5;


Λοιπόν το ξαναγράφω άνευ κεφαλαίων. Τα λουκέτα φίλε είναι μια χαρά, θα σου πρότεινα όμως να έχεις και ένα "καβάτζα" και γενικότερα να έχεις εφεδρείες σε είδη ανάγκης (λουκέτα, φανελάκια, κάλτσες κλπ) καθ'όλη την διάρκεια της θητείας σου.

Σημαντική υποσημείωση για όλους τους νεοσύλλεκτους :Μην λυπάστε τα χρήματα για τα λουκέτα! Αγοράστε καλά και ας κοστίζουν λίγο παραπάνω. Είδα πολλά λουκέτα στην θητεία μου να ανοίγουν με ένα απλό τράβηγμα ή και με διαφορετικά κλειδιά!

Καλή θητεία!

«Γεννιόμαστε μέσα στην υποκρισία, μεγαλώνουμε μαζί της, την σπουδάζουμε με ζήλο, την διδάσκουμε με φανατισμό. Και όταν πεθαίνουμε, την αφήνουμε τρίτη Διαθήκη στα παιδιά μας.» Δημήτρης Λιαντίνης
george1985
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μαρ 05, 2013 12:50 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από george1985 »

Να ρωτήσω, το πολιτικό σάκκο με τα είδη που θα έχουμε μέσα Μαζί μας Απο το σπίτι μας κατά την κατάταξη στο ΚΕΝ, θα τον έχουμε μέχρι την ορκωμοσία ή θα μας δώσουν στρατιωτικό και θα τα μεταφέρουμε όλα εκει και το πολιτικό θα το παραδώσουν στους δικούς μας στο πρώτο επισκεπτήριο;
Άβαταρ μέλους
Gladiatore
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 12:17 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Gladiatore »

george1985 έγραψε:Να ρωτήσω, το πολιτικό σάκκο με τα είδη που θα έχουμε μέσα Μαζί μας Απο το σπίτι μας κατά την κατάταξη στο ΚΕΝ, θα τον έχουμε μέχρι την ορκωμοσία ή θα μας δώσουν στρατιωτικό και θα τα μεταφέρουμε όλα εκει και το πολιτικό θα το παραδώσουν στους δικούς μας στο πρώτο επισκεπτήριο;


Θα τον έχετε κανονικά μέχρι την ορκωμοσία κάτω απο το κρεβάτι σας και θα τον αφήσετε σπίτι σας όταν πάρετε την άδεια ορκωμοσίας. Αργότερα στην μετάθεση στην μονάδα, ενδέχεται να σας αφήσουν αντ'αυτού να φέρεται έναν πολιτικό σάκο αν επιθυμείτε. Εξαρτάται την διοίκηση πάντοτε αλλά συνήθως αφήνουν.

Σε άλλες γραμμές τώρα αλλά πάντα επι του θέματος, μαθαίνω ότι εσχάτως πολλές ΕΣΣΟ δεν προμηθεύτηκαν τον εν λόγω σάκο για λόγους οικονομικής πολιτικής του ΕΣ.

«Γεννιόμαστε μέσα στην υποκρισία, μεγαλώνουμε μαζί της, την σπουδάζουμε με ζήλο, την διδάσκουμε με φανατισμό. Και όταν πεθαίνουμε, την αφήνουμε τρίτη Διαθήκη στα παιδιά μας.» Δημήτρης Λιαντίνης
george1985
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μαρ 05, 2013 12:50 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από george1985 »

Γεια σας παιδια, οταν γυρισω απο την ορκωμοσια παλι μεσα, για τη μεταθεση πρεπει να εχω μαζι μου και το λουκανικο με ολα τα στρατιωτικα η να Μεταφερω σε ενα στρατιωτικο σακο τα ρουχα που μου ειναι απαραιτητα και τα αλλα να τα αφησω σπιτι, τωρα ανοιγει ο καιρος να κουβαλαω μαζι και το τζακετ και το πουλοβερ, σκελεα; Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
g90
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2013 12:45 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από g90 »

Υπάρχουν μέρη (φτου φτου μακριά από μας) που έχει ακόμα κρύο. Καλύτερα να τα άφηνες στο ντουλαπάκι σου.
apostolos_gt
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Απρ 19, 2013 7:09 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από apostolos_gt »

Παιδια τετοια μπλουζακια επιτρεπεται να αγορασουμε και να φοραμε μεσα τωρα που θα παρουσιαστουμε;/forum/forum_posts.asp?TID=7625&PID=320121#320121
fotis89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 09, 2013 2:48 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από fotis89 »

Παιδιά διάβασα την προτεινόμενη λίστα με αυτά που πρέπει να πάρουμε μαζί μας, αλλά απ' ότι είδα το post είναι του 2011 και νομίζω από τότε έχουν αυξηθεί αρκετά οι μέρες παραμονής στο ΚΕΝ.

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε πόσες μέρες μένουμε στο ΚΕΝ (ακούω από 20-25. Δεν είναι standard ο αριθμός ;)

Πόσες μπλούζες παραλλαγής προτείνετε να πάρω; Πόσα εσώρουχα; Πόσα ζευγάρια κάλτσες; Σκέφτομαι ότι τώρα που καλοκαιριάζει θα χρειαστώ μεγάλο αριθμό. Διάβασα σε προηγούμενα post παλικάρια που πήραν 5 μπλούζες και μου φάνηκαν λίγες. Απ' ότι την άλλη δεν θέλω να κάνω και υπερβολές.

Περιμένω λοιπόν την γνώμη σας.

Άβαταρ μέλους
Johnny_Lawrence
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2012 3:43 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Johnny_Lawrence »

Πάρε 10 ζευγάρια από το καθένα για να σαι καλυμμένος με τη ζέστη που θα χει μπορει να αλλάζεις και 2 φορές τη μέρα.
Κάνα μήνα θα κάτσεις στο ΚΕΝ.
fotis89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 09, 2013 2:48 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από fotis89 »

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Αν πάρω 10 από το καθένα και αλλάζω 2 φορές την ημέρα πώς θα μου φτάσουν για 30 μέρες;Κάπου σε χάνω μάλλονΕικόνα

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Signaller »

Τρόπος του λέγειν ρε παιδί μου Πάρε πολλά

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Johnny_Lawrence

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Johnny_Lawrence »

Αναγκαστικά θα πλύνεις ρούχα κάποια στιγμή ρε φίλε. είτε σε κάποιο επισκεπτήριο αν έχεις τη δυνατότητα να σε επισκέπτονται οι δικοί σου θα σου φέρουν καθαρά

είτε στα πλυντήρια που ενδεχομένως να υπάρχουν στο στρατόπεδο

είτε σε κάποια έξοδο, λογικά μια στις 15 μέρες

δεν θα πάρεις 30 φανελάκια για κάθε μια μέρα στο ΚΕΝ

Άβαταρ μέλους
wrccc
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από wrccc »

fotis89 έγραψε:Παιδιά διάβασα την προτεινόμενη λίστα με αυτά που πρέπει να πάρουμε μαζί μας, αλλά απ' ότι είδα το post είναι του 2011 και νομίζω από τότε έχουν αυξηθεί αρκετά οι μέρες παραμονής στο ΚΕΝ.

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε πόσες μέρες μένουμε στο ΚΕΝ (ακούω από 20-25. Δεν είναι standard ο αριθμός ;)

Πόσες μπλούζες παραλλαγής προτείνετε να πάρω; Πόσα εσώρουχα; Πόσα ζευγάρια κάλτσες; Σκέφτομαι ότι τώρα που καλοκαιριάζει θα χρειαστώ μεγάλο αριθμό. Διάβασα σε προηγούμενα post παλικάρια που πήραν 5 μπλούζες και μου φάνηκαν λίγες. Απ' ότι την άλλη δεν θέλω να κάνω και υπερβολές.

Περιμένω λοιπόν την γνώμη σας.



10 απο το καθενα παρε και εγω καλοκαιρι πηγα και με εφτασαν για 2 βδομαδες που εκατσα το 2011 που πηγα. Τωρα αν εγιναν παραπανω οι μερες στο κεν απο τοτε μπορεις να τα πλενεις στο χερι ή στα επισκεπτιρια τις κυριακες να δινεις τα απλητα στους γονεις σου
fotis89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 09, 2013 2:48 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από fotis89 »

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Τελικά πήρα 12 T-shirts παραλλαγής και 15 ζευγάρια κάλτσες.

Αν δεν μου φτάσουν θα τα δώσω στους δικούς μου στο επισκεπτήριο για να μου τα πλύνουν.

guest

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από guest »

Τα T-shirt πρεπει να ναι οπωσδηποτε παραλλαγης ή μπορουμε να εχουμε και λαδι οπως ειναι οι χειμερινες που δινει ο στρατος;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης