Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
arnold13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 19, 2015 1:24 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από arnold13 »

Βρηκα αυτα εδω λες δε να μη παρω ε;

http://www.tool-market.gr/tool.php?&id=4529
http://www.survival.gr/katharistika_oplou_16171-p-1283.html
http://www.survival.gr/katharistika_oplou_16170-p-1282.html
http://must-dive.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&products_id=23183
http://must-dive.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&products_id=23367
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Soap »

Εσυ τωρα μου εστειλες καποια ειδη καθαρισμου οπλων για τα οποια δε μπορω να σου απαντησω αντικειμενικα γιατι ειμαι ασχετος σε θεματα καθαριστων οπλων. Αυτο που μπορω να σου πω ομως απο προσωπικη εμπειρια ειναι οτι η συλλογη καθαρσεως που σου παρεχει ο στρατος ειναι 1) περιορισμενη σε αριθμο,2) για το πεος ποιοτικα. Ενας συφανταρος μου ειχε φερει μες τη μοναδα ενα πολυ φημισμενο αντισκουριακο το WD-40. Γενικα οταν πιανανε κατι βροχες και γυνοτανε μπουρδ3λο το οπλο το wd-40 στο εκανε τζαμι σε χρονο μηδεν. Ηταν πολυ καλο και το δανειζομουνα γενικα καθε φορα που ηθελα να κθαρισω το οπλο μου (γενικα δε το καθαριζα οσο επρεπε και κακως).οποτε η συμβουλη μου ειναι η εξης. Μη πετας τα λεφτα σου για την ωρα. Κατσε με το καλο να πας τη μοναδα να δεις αν θα σε χρεωσουν συλλογη καθαρσεως και βλεπεις μετα τι θα κανεις.

Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Καθαριστικά όπλου για G3 ή M16 θα σας δώσουν όταν παραδώσετε οπλισμό στο Λόχο. Δεν χρειάζεται να αγοράσεις.
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Soap »

Συμφωνω στο οτι δε χρειαζεται να αγορασει.

οσο για τον αν σου δινουν συλλογη καθαρσεως στον λοχο μαζι με τον οπλισμο, στο 3ο ετεθ που ημουν πριν κανα 3αρι χρονια τα 3/5 των στρατιωτων ειχαμε συλλογες, οι αλλοι οχι. Κι απο αυτα τα 3/5 αρκετοι ειχανε ορισμενα parts απο τη συλλογη. Οχι ολα. Αυτο ειναι το χαλι μας δυστυχως. Οποτε σε αυτη τη περιπτωση παλευουν τα δυο στοιχεια του ελληνα. Δηλαδη η συνεργασια και η ομαδικοτητα ωστε να μοιραζονται οι συλλογες απο χερι σε χερι και να καθαριζουμε ολοι τα οπλα μας, αλλα απο την αλλη η απατεωνια του ελληνα, δηλαδη να κλεψω την συλλογη του νεου επειδη ειμαι παλιος και κανω οτι θελω.Εικόνα Ομορφα πραγματα στην τραγελλαδα του σημερα. Αλλα συμφωνω και επισημαινω ξανα και ξανα οτι σε πρωτη φαση δε χρειαζεται να Αγορασει οτιδηποτε αξεσουαρ εχει να κανει με καθαρισμο οπλου

Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
AtomicYeti
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2015 5:34 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από AtomicYeti »

Soap έγραψε:

οσο για τον αν σου δινουν συλλογη καθαρσεως στον λοχο μαζι με τον οπλισμο, στο 3ο ετεθ που ημουν πριν κανα 3αρι χρονια τα 3/5 των στρατιωτων ειχαμε συλλογες, οι αλλοι οχι. Κι απο αυτα τα 3/5 αρκετοι ειχανε ορισμενα parts απο τη συλλογη. Οχι ολα. Αυτο ειναι το χαλι μας δυστυχως.



Αν είναι όπως τα λες Soap, καλύτερα να πάρετε ένα τέτοιο. Έτσι δεν θα χρειάζεται το όπλο συνέχεια καθάρισμα Εικόνα. Σούπερ πιστόνι για Μ4, και τέλος οι συλλογές καθαριστικών. Απορώ πως δεν έχουν βάλει πιστόνια ακόμα. Θα μπορούσε να το φτιάξει η ΕΑΣ/ΕΒΟ με πενιχρό κόστος. Ποιό πολύ θα κοστίσει μια νέα συλλογή καθαριστικών Εικόνα

Εικόνα
Destiny comes to those who listen,the rest will meet their fate!
Άβαταρ μέλους
blood
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2015 11:40 pm
Τοποθεσία: Νοσοκομειο
Ενδιαφέροντα: Να πεθανω
Επάγγελμα: Αχρηστος
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από blood »

arnold13 έγραψε:Παστα camel ή βερνικι;
οποια απο τα δυο και να εχεις κανουν εγω προσωπικα ειχα και τα δυο
Δεν υπαρχει μυικα ποιο δυνατος απο εμενα στο κοσμο
arnold13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 19, 2015 1:24 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από arnold13 »

Αλοιφες για τσιμπηματα τι εννοουμε;fenistil?
Άβαταρ μέλους
blood
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2015 11:40 pm
Τοποθεσία: Νοσοκομειο
Ενδιαφέροντα: Να πεθανω
Επάγγελμα: Αχρηστος
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από blood »

arnold13 έγραψε:Αλοιφες για τσιμπηματα τι εννοουμε;fenistil;
ναι
Δεν υπαρχει μυικα ποιο δυνατος απο εμενα στο κοσμο
arnold13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 19, 2015 1:24 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από arnold13 »

Ποσες εξοδους και αδειες θα εχουμε σε ολη τη θητεια; Για να ξερω ποσα πολιτικα ρουχα να παρω... Επισης αμα παμε κυπρο να παρουμε και μαγιο ε?
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από ziaba »

Στη αδεια πας στο σπιτι σου ειναι ενας μηνας με ταπ + αλλες τιμητικες αναλογα τον διοικητη... Και σενα (ποσο σωστος και μαγκας εισαι) ειχα πετυχει φανταρους οι οποιο εχουν παρει 70 μερες αδεια + προαναχωρησεις σε 9 μηνες... Εξοδους θα χεις Τουλαχιστον μια φορα στις 3 μερες εστω και με υπηρεσιακο... Στην κυπρο συμφερει να πας και να παρεις ολες τις αδιες εκει μην τις κρατισεις για το τελος γιατι τον τελευταιο μηνα κανεις κοντα στο σπιτι
Πολίτης !!!336 !!!
PetrosV

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από PetrosV »

Καλησπέρα καλή θητεία να έχουμε παίδες! Στο χαρτί κατάταξης λέει Φ/Α απο βιβλιάριο στο οποίο να Είναι 1ο όνομα δικαιούχου το δικό μου. Στον μόνο λογαριασμό που έχω είμαι συνδικαιούχος μαζί με τον αδερφό μου και δεν είναι το δικό μου το πρώτο όνομα. Υπάρχει πρόβλημα; Επίσης όταν έβγαλα Α. Μ. Α. Στο ΙΚΑ μου έδωσαν ένα χαρτί που φαίνεται ΑΦΜ και ΑΜΚΑ. Φωτοτυπία απο αυτό μου για το ΑΦΜ που ζητάνε ή πρέπει να πάρω βεβαίωση απο ΚΕΠ?
Μένελ

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Μένελ »

Ισχύει ότι στα μεγάλα κέντρα μπορεί κάποιος να βρει στρατιωτικά είδη στο ΚΨΜ σε καλύτερες τιμές από τα μαγαζιά με στρατιωτικά; Αν ναι να το ξέρω ώστε μερικά στρατιωτικά (όπως tshirt) να τα αγοράσω από εκεί.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ανάλογα.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι μπορείς να ψάξεις περισσότερο στην ελεύθερα αγορά, να συγκρίνεις τιμές και να αγοράσεις αυτά που θες.
Άβαταρ μέλους
SleepLesS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 10, 2016 9:05 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από SleepLesS »

Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιάζομαι 8/11/2016 στο ΚΕΕΔ και θέλω να κάνω μία ερώτηση προς τους παλιούς εκτός από ρουχισμό τι άλλο θα ήταν καλό και χρήσιμο Να έχουμε μαζί μας πριν και καθ`όλη την διάρκεια της θητείας μας?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες