Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από Signaller »

H ΧΑ δεν υπάρχει περίπτωση να κυβερνήσει. Κακά τα ψέματαΟ κίνδυνος είναι ο ΣΥΡΙΖΑ που καταφέρνει και πείθει μεγάλες μερίδες νεοελλήνων που ψάχνουν να πιαστούν από το οτιδήποτε, αρκεί να μην δουν την κατάσταση της χώρας κατάματα

Στην τελευταία δημοσκόπηση πέρασε μπροστά η ΝΔ

Μακάρι...

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από dn24 »

Signaller έγραψε:H ΧΑ δεν υπάρχει περίπτωση να κυβερνήσει. Κακά τα ψέματαΟ κίνδυνος είναι ο ΣΥΡΙΖΑ που καταφέρνει και πείθει μεγάλες μερίδες νεοελλήνων που ψάχνουν να πιαστούν από το οτιδήποτε, αρκεί να μην δουν την κατάσταση της χώρας κατάματα

Στην τελευταία δημοσκόπηση πέρασε μπροστά η ΝΔ

Μακάρι...



Συμφωνώ μαζί σου για το ότι δεν πρόκειται να κυβερνήσει η Χ. Α, όμως ως προς αυτό που λες για τον ΣΥΡΙΖΑ, τι θα γίνει με τα συνήθη Λαϊκά υποζύγια; Δεν αντέχει άλλο ο κόσμος να πληρώνει τα άδικα, Δυσβάστακτα Μέτρα του μνημονίου, τι προτείνεις εσύ δηλαδή;

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από Avatar »

Θεωρώ δύσκολο να κυβερνήσει η ΧΑ αλλά είναι το μόνο κόμμα που έχει τόσο πολύ ανωδικές τάσεις.
Ο ΣΥΡΙΖΑ ανεβαίνει πολύ πιο αργά πλέον.
Το θέμα με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι (σύμφωνα με τις δικές μου απορίες) ότι δεν έχει άποψη για όλα τα ζητήματα. Πέρα ότι αν είναι το νέο ΠΑΣΟΚ ή να είναι ένα ακραίο κουμουνιστικό κόμμα δεν έχω καταλάβει τελικά...
1) τι πιστεύει για το μνημόνιο ;(διαπραγμάτευση που δεν γίνεται με την παρούσα κατάσταση ή καταγγελία)
2) επιστροφή στη δραχμή λέει. Κάτι το όποιο είναι σωστό αλλά αν γίνει τώρα αυτό το νόμισμά μας οι δραχμούλες δεν θα έχουν καμία αξία και θα είμαστε χειρότερα
3) εθνικά θέματα δεν έχω ακούσει να λέει κάτι ποτέ... Το μόνο που ακούω από ανακοινώσεις του είναι να υπερασπίζεται συνέχεια του λαθρομετανάστες
4) ποια είναι η γνώμη του για το στρατό (θητεία-επενδύσεις-σχολές)
5) για τα πετρέλαιά μας
6) ποια είναι η γνώμη του για το δίπολο ΝΑΤΟ-Ρωσσία

Δεν τα λέω ειρωνικά απλώς ρωτάω μήπως και έχετε καμιά πηγή να δώσετε γιατί εγώ καθαρή απάντηση δεν βρίσκω
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από dn24 »

Avatar έγραψε:Θεωρώ δύσκολο να κυβερνήσει η ΧΑ αλλά είναι το μόνο κόμμα που έχει τόσο πολύ ανωδικές τάσεις.
Ο ΣΥΡΙΖΑ ανεβαίνει πολύ πιο αργά πλέον.
Το θέμα με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι (σύμφωνα με τις δικές μου απορίες) ότι δεν έχει άποψη για όλα τα ζητήματα. Πέρα ότι αν είναι το νέο ΠΑΣΟΚ ή να είναι ένα ακραίο κουμουνιστικό κόμμα δεν έχω καταλάβει τελικά...
1) τι πιστεύει για το μνημόνιο ;(διαπραγμάτευση που δεν γίνεται με την παρούσα κατάσταση ή καταγγελία)
2) επιστροφή στη δραχμή λέει. Κάτι το όποιο είναι σωστό αλλά αν γίνει τώρα αυτό το νόμισμά μας οι δραχμούλες δεν θα έχουν καμία αξία και θα είμαστε χειρότερα
3) εθνικά θέματα δεν έχω ακούσει να λέει κάτι ποτέ... Το μόνο που ακούω από ανακοινώσεις του είναι να υπερασπίζεται συνέχεια του λαθρομετανάστες
4) ποια είναι η γνώμη του για το στρατό (θητεία-επενδύσεις-σχολές)
5) για τα πετρέλαιά μας
6) ποια είναι η γνώμη του για το δίπολο ΝΑΤΟ-Ρωσσία

Δεν τα λέω ειρωνικά απλώς ρωτάω μήπως και έχετε καμιά πηγή να δώσετε γιατί εγώ καθαρή απάντηση δεν βρίσκω


Προσωπικά καταλαβαίνω πως το εννοείς, μην νομίζεις, ούτε κι εγώ, κ ούτε κανείς μπορεί να σου δώσει σαφείς απαντήσεις σε αυτά που ρωτάς. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως εάν τελικά κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ, πως αυτές τις απορίες που έχεις τελικά δεν θα απαντηθούν ποτέ, θα μας γυρίσουν μπούμερανγκ και θα τραβάμε τα μαλλιά μας.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από Signaller »

dn24 έγραψε:Συμφωνώ μαζί σου για το ότι δεν πρόκειται να κυβερνήσει η Χ. Α, όμως ως προς αυτό που λες για τον ΣΥΡΙΖΑ, τι θα γίνει με τα συνήθη Λαϊκά υποζύγια; Δεν αντέχει άλλο ο κόσμος να πληρώνει τα άδικα, Δυσβάστακτα Μέτρα του μνημονίου, τι προτείνεις εσύ δηλαδή;



Και με τον ΣΥΡΙΖΑ δηλαδή, δεν θα πληρώσουν αυτοί ;

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από dn24 »

Signaller έγραψε:
dn24 έγραψε:Συμφωνώ μαζί σου για το ότι δεν πρόκειται να κυβερνήσει η Χ. Α, όμως ως προς αυτό που λες για τον ΣΥΡΙΖΑ, τι θα γίνει με τα συνήθη Λαϊκά υποζύγια; Δεν αντέχει άλλο ο κόσμος να πληρώνει τα άδικα, Δυσβάστακτα Μέτρα του μνημονίου, τι προτείνεις εσύ δηλαδή;



Και με τον ΣΥΡΙΖΑ δηλαδή, δεν θα πληρώσουν αυτοί ;



Με το μόνο που συμφωνώ με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι το να πάει. Μην πω πού το μνημόνιο. Μπορούμε να τα καταφέρουμε κ μόνοι μας αν ήμασταν άξιοι στην πολιτική με την Εκμετάλλευση του φυσικού μας πλούτου. Μπορούν; Ας το κάνουν. Δεν μπορούν; Ας πληρώσουν κ αυτοί.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από Signaller »

dn24 έγραψε:Με το μόνο που συμφωνώ με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι το να πάει. Μην πω πού το μνημόνιο. Μπορούμε να τα καταφέρουμε κ μόνοι μας αν ήμασταν άξιοι στην πολιτική με την Εκμετάλλευση του φυσικού μας πλούτου. Μπορούν; Ας το κάνουν. Δεν μπορούν; Ας πληρώσουν κ αυτοί.

Πάλι τα ίδια για τον αμύθητο πλούτο μας ;

Μην τα πιστεύετε. Καινα ισχύουν τα περί κοιτάσματος στην Κρήτη, θες τουλάχιστον 15 χρόνια μέχρι να μπουν τα πρώτα λεφτά

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από dn24 »

Signaller έγραψε:Πάλι τα ίδια για τον αμύθητο πλούτο μας ;

Μην τα πιστεύετε. Καινα ισχύουν τα περί κοιτάσματος στην Κρήτη, θες τουλάχιστον 15 χρόνια μέχρι να μπουν τα πρώτα λεφτά



Εγώ είμαι μαζί σου. Άλλωστε αυτά είναι πράγματα που πιστεύω κι εγώ. Εγω πιστεύω ότι έχουμε δυνατότητες, υπάρχουν περιθώρια ανάπτυξης κ αξιοποίησης, τι να πούμε για το όσμιο στα Ίμια ; Όποιος ξέρει, καταλαβαίνει. Αλλά είμαστε ανίκανοι πολιτικά και υποχείρια των Σιωνιστών-του διεθνούς καπιταλιστικού συστήματος. Τα ξέρουμε. Αυτά ο ΣΥΡΙΖΑ και ο κάθε ΣΥΡΙΖΑ να κατάφερνε (που δεν το βλέπω), και θα ήταν πολύ καλύτερα χωρίς το μνημόνιο.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Το δίπολο των άκρων ΣΥΡΙΖΑ - ΧΑ

Δημοσίευση από aris 1943 »

Συμφωνω αλλα ειδαμε και τη ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ και με τους διαβασμενους μεγαλο βλουλευτες πους μας φερανε! Παντως ΟΠΟΙΟΣ και να βγει τωρα δεν γινεται απολυτως τιποτα. Συληπητηρια μας!
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες