ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι, θα πρέπει να πας υποχρεωτικά στην Σχολή που αιτήθηκες για μεταγραφή αν στην εγκρίνουν.
alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από alex1996 »

D.Y.K έγραψε:Όχι, θα πρέπει να πας υποχρεωτικά στην Σχολή που αιτήθηκες για μεταγραφή αν στην εγκρίνουν.


αεν πρεβεζας θελω να παω γιατι μενω γιαννενα... Ελπιζω να μου την εγκρινουν αφου ειναι λιγο ελαστικη στις μεταγραφες φετος...
GTSlipknot
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 24, 2014 2:03 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από GTSlipknot »

Παιδια ήθελα να ρωτήσω εαν τελικα πάρω μεταγραφή τα χαρτιά (πρωτοτυπο απολυτηριο, φωτοτυπια ταυτοτητας, φωτογραφιες κτλ.) θα μεταφερθουν αυτοματα στην σχολη που θα περασω με την μεταγραφη; Ή θα πρεπει να απευθυνθω στην γραμματεια για να μου τα δωσουν και να τα παω εγω ο ίδιος;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

GTSlipknot έγραψε:Παιδια ήθελα να ρωτήσω εαν τελικα πάρω μεταγραφή τα χαρτιά (πρωτοτυπο απολυτηριο, φωτοτυπια ταυτοτητας, φωτογραφιες κτλ.) θα μεταφερθουν αυτοματα στην σχολη που θα περασω με την μεταγραφη; Ή θα πρεπει να απευθυνθω στην γραμματεια για να μου τα δωσουν και να τα παω εγω ο ίδιος;


Θα τα στείλουν αυτοί.

Καλού κακού κάνε εσύ και μία ερώτηση στην γραμματεία της Σχολής σου μήπως έχει αλλάξει κάτι (αν και δεν νομίζω).

alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από alex1996 »

Για τη μεταγραφη δεν χρειαζεται να κανουμε και ηλεκτρονικη αιτηση σωστα;(εχω δωσει με 2 κατηγορια)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σας είπαν από την γραμματεία ότι απαιτείται και ηλεκτρονική αίτηση; Γιατί αυτό πρώτη φορά το ακούω εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι.

alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από alex1996 »

Τελικα ειναι μονο για τα ΑΕΙ...
oldpsy

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από oldpsy »

Τι ακριβώς σημαίνει το Διετών που γράφει σε παρένθεση σε αυτούς του Α εξαμήνου;
alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από alex1996 »

Στις μεταφφραφες α εξαμηνου λεει διετης, για τους πρωτοετης βγαινει αργοτερα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ναι, συνήθως για τους πρωτοετείς βγαίνει αρχές Νοέμβρη. Όταν βγουν θα επανέρθω με νεότερη ανακοίνωση.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

oldpsy έγραψε:Τι ακριβώς σημαίνει το Διετών που γράφει σε παρένθεση σε αυτούς του Α εξαμήνου;


2ου έτους Εικόνα

oldpsy

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από oldpsy »

Σε ευχαριστώ πολύ :)
Δεν νομίζεις πως αφού και αυτές βγήκαν σχετικά νωρίς και αυτές του Α' εξαμήνου δεν θα βγουν νωρίτερα φέτος;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

oldpsy έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ :)
Δεν νομίζεις πως αφού και αυτές βγήκαν σχετικά νωρίς και αυτές του Α' εξαμήνου δεν θα βγουν νωρίτερα φέτος;


Αυτό μόνο το Υπουργείο μπορεί να το γνωρίζει.

Δυστυχώς εγώ κάποια περαιτέρω πληροφορία δεν έχω για το πότε θα βγουν και οι υπόλοιπες μεταγραφές.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εγκρίθηκαν 169 αιτήματα μεταγραφής σπουδαστών των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού


Εγκρίθηκαν, με απόφαση του υπουργού Ναυτιλίας και Αιγαίου Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη και τα 169 αιτήματα μετεγγραφής που υποβλήθηκαν εμπρόθεσμα και αφορούν σπουδαστές Α, Β και Ε εξαμήνου των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού (Α. Ε. Ν.) για το εκπαιδευτικό έτος 2014-15.

'Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, η πλειοψηφία των συγκεκριμένων αιτημάτων αφορούσε οικονομικούς ή οικογενειακούς λόγους, ενώ στο σκεπτικό της απόφασης λαμβάνεται υπόψη η δύσκολη οικονομική συγκυρία που διέρχεται η χώρα, καθώς και η οικονομία πόρων του Κεφαλαίου Ναυτικής Εκπαίδευσης, λόγω μεταφοράς σπουδαστών στην εξωτερική φοίτηση.

Με την απόφαση του υπουργού, όπως τονίζεται, δίνεται στους σπουδαστές η δυνατότητα να συνεχίσουν τις σπουδές τους και να διεκδικήσουν την επαγγελματική τους αποκατάσταση ως Αξιωματικοί Ε. Ν.



ΠΗΓΗ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες