Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ανδρέας123

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Ανδρέας123 »

Γεια σας! Ζητώ συγνώμη εάν γράφω σε λάθος σημείο του φόρουμ αλλά είμαι καινούριος εδώ και δεν τα πάω πολύ καλά με την τεχνολογία... Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εισαχθώ στις στρατιωτικές σχολές ενώ έχω χρόνια αλλεργική εποχική ρινίτιδα που όμως την έχω αντιμετωπίσει και σχεδόν θεραπεύσει ολοκληρωτικά! Να το αναφέρω ή όχι; Δεν μ'αρέσει να λέω ψέματα αλλά δεν θέλω να με απορρίψουν λόγω αυτού μου του προβλήματος.
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Akis_7 »

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση που με απασχολεί πολύ τελευταία. Είμαι μαθητής της Γ' λυκείου και φέτος θα δώσω για στρατιωτικές σχολές. Ο πατέρας μου όμως στη δική του θητεία είχε βγάλει το γνωστό "τρελόχαρτο" επί πληρωμή. Μπορεί να το ψάξουν με κάποιο τρόπο και να με κόψουν; Παίζει ρόλο το Ι των πατεράδων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων (και συγνώμη για το πιθανόν λάθος ποστάρισμα).
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από greekgohan »

Πριν αρκετα χρονια οσοι δηλωναν για στρατιωτικες σχολες τους ελεγχαν καποια στοιχεια των γονιων τους, π. Χ αν ο πατερας σου ηταν αριστερος και ηταν καπου δηλωμενος ή τον ειχαν πιασει να κανει κατι δεν σε αφηναν να μπεις στην σχολη. Αυτο που λες δεν πιστευω οτι γινεται καθως οι ψυχομετρικες εξετασεις για αυτον τον λογο υπαρχουν. Εξαλλου δεν νομιζω να βλεπουν κατι τετοιο απο τα αρχεια τους, χιλιαδες παιδια πηγαινουν στις ΠΚΕ. Συνεπως μην αγχωνεσαι!
Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

Στον παραπανω φίλο με την ρινίτιδα. Προφανώς μιλάς για αυτο που παθαίνουμε όταν τρέχει η μύτη μας. Ενα σπρει θέλει λίγες μέρες όταν σ εμφανίζεται αυτό και πριν πας για τις υγειονομικές να βάλεις μην τυχόν και σε πιάσει δεν είναι τιποτα όλοι οι άνθρωποι το παθαίνουν μην αγχωνεσαι και γω έδωσα ΠΚΕ και ψεκάστηκα το πρωι πριν πάω ούτως ή άλλος στον ΩΡΛ που θα πας μόνος σου θα σ το εξηγήσει και ο ίδιος απλά φρόντισε να πας έγκαιρα.
'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Akis_7 »

greekgohan έγραψε: Πριν αρκετα χρονια οσοι δηλωναν για στρατιωτικες σχολες τους ελεγχαν καποια στοιχεια των γονιων τους, π. Χ αν ο πατερας σου ηταν αριστερος και ηταν καπου δηλωμενος ή τον ειχαν πιασει να κανει κατι δεν σε αφηναν να μπεις στην σχολη. Αυτο που λες δεν πιστευω οτι γινεται καθως οι ψυχομετρικες εξετασεις για αυτον τον λογο υπαρχουν. Εξαλλου δεν νομιζω να βλεπουν κατι τετοιο απο τα αρχεια τους, χιλιαδες παιδια πηγαινουν στις ΠΚΕ. Συνεπως μην αγχωνεσαι!
Μακάρι να είναι έτσι φίλε μου, ελπίζω να μην πληρώσω εγώ τις νεανικές βλακείες του πατέρα μου.
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Akis_7 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση που με απασχολεί πολύ τελευταία. Είμαι μαθητής της Γ' λυκείου και φέτος θα δώσω για στρατιωτικές σχολές. Ο πατέρας μου όμως στη δική του θητεία είχε βγάλει το γνωστό "τρελόχαρτο" επί πληρωμή. Μπορεί να το ψάξουν με κάποιο τρόπο και να με κόψουν; Παίζει ρόλο το Ι των πατεράδων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων (και συγνώμη για το πιθανόν λάθος ποστάρισμα).


Σοβαρέψου.
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Akis_7 »

Greek_Army έγραψε:
Akis_7 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση που με απασχολεί πολύ τελευταία. Είμαι μαθητής της Γ' λυκείου και φέτος θα δώσω για στρατιωτικές σχολές. Ο πατέρας μου όμως στη δική του θητεία είχε βγάλει το γνωστό "τρελόχαρτο" επί πληρωμή. Μπορεί να το ψάξουν με κάποιο τρόπο και να με κόψουν; Παίζει ρόλο το Ι των πατεράδων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων (και συγνώμη για το πιθανόν λάθος ποστάρισμα).
Σοβαρέψου.
Αυτό θα πει όχι ε; Ε τι να πω κι' εγώ εξετάζω όλα τα ενδεχόμενα Εικόνα
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα μπορούσες να διαβάσεις και την προκήρυξη.

Εννοείται πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από Akis_7 »

Greek_Army έγραψε: Θα μπορούσες να διαβάσεις και την προκήρυξη. Εννοείται πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Εννοείται πως έχω διαβάσει την προκήρυξη, αλλά έλεγα μήπως αυτά ισχύουν "off the record".
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

Akis_7 έγραψε:
Greek_Army έγραψε: Θα μπορούσες να διαβάσεις και την προκήρυξη. Εννοείται πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Εννοείται πως έχω διαβάσει την προκήρυξη, αλλά έλεγα μήπως αυτά ισχύουν "off the record".


Με την καμία. Απορώ πως είναι δυνατόν να σκέφτηκες ότι υπάρχει πραγματική και σοβαρή πιθανότητα να αποκλειστείς για τέτοιο λόγο...
Amat victoria curam
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες