Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
BlueNavy

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από BlueNavy »

Busterakos έγραψε: Τετ Σεπ 13, 2023 3:56 pm Θίασος που κάνει περιοδείες είμαστε ανά της Ευρώπη…. Προσωπικά έκανα αίτηση για το χαβαλέ, ξέροντας ότι είμαι εκτός ηλικιακού όριου σύμφωνα με την απόφαση παράβολο που έκλεισα τα 28 πρόσφατα.
Και πολύ καλά έκανες! Γιατί πραγματικά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει. Πιθανότατα λόγω κενών, ελάχιστων ατόμων και δικαιολογητικών, να δεις το όνομα σου μέσα! Κι εγώ τα έκανα και είμαι του '95. Δεν θεωρώ ότι έχουμε πιθανότητες, αλλά σκέφτηκα να τα κάνω γτ ποτέ δεν ξέρεις!
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Busterakos »

Φάγαμε το πρώτο πακέτο από το ναυτικό, πάμε για το 2ο τώρα…εκτός λέω εγώ τώρα εάν μπορεί να γίνει κάτι μέσο βύσματος : |
Επισκέπτης

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ωραια μυαλα να βαλεις βυσμα σε κατι που παει κοντρα σε οτι αναγραφει η προκυρηξη... Θα προκοψετε με τετοια μυαλα :D
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Busterakos »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Σεπ 14, 2023 1:39 pm Ωραια μυαλα να βαλεις βυσμα σε κατι που παει κοντρα σε οτι αναγραφει η προκυρηξη... Θα προκοψετε με τετοια μυαλα :D
Απλά πλέον το θεωρώ ως καθαρά θέμα επιβίωσης μέσα στη κοινωνία που ζούμε.
Επισκέπτης

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Busterakos έγραψε: Πέμ Σεπ 14, 2023 1:46 pm
Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Σεπ 14, 2023 1:39 pm Ωραια μυαλα να βαλεις βυσμα σε κατι που παει κοντρα σε οτι αναγραφει η προκυρηξη... Θα προκοψετε με τετοια μυαλα :D
Απλά πλέον το θεωρώ ως καθαρά θέμα επιβίωσης μέσα στη κοινωνία που ζούμε.
Ξερεις ομως με τετοια μυαλα μπροστα δεν πας. Επιβιωση ναι αλλα οχι να σκεφτεστε βυσματα για τα αθληματα, για τις μεταθεσεις η για οτιδηποτε προσον αφορα την προκυρηξη. Εισαι πανω απο 28 δηλαδη οκ δεν εκατσε υπαρχουν και προκυρηξεις εκτος στρατου δεν ειναι αναγκη να γινουμε ολοι στρατιωτικοι υπηρξαν και προηγουμενες προκυρηξεις. Το να επικαλειστε βυσματα ειναι ντροπη για εσας πρωτα απο ολα. Και να θυμαστε το να παταμε επι πτωματων δεν ειναι παντα υπερ μας. Τουλαχιστον μην γινεσε προκλητικος να το αναφερεις εδω γιατι κατι βυσματα που βγαλαν το μιλι σε 14 λεπτα περσυ ενω εμεις ειχαμε πεθανει στην προετοιμασια μπηκαν και κοκορευοντουσαν (και πολλοι παραιτηθηκαν κιολας) κι εμεις εκτος. Ωραιος τροπος σκεψης.
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Busterakos »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Σεπ 14, 2023 2:03 pm
Busterakos έγραψε: Πέμ Σεπ 14, 2023 1:46 pm
Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Σεπ 14, 2023 1:39 pm Ωραια μυαλα να βαλεις βυσμα σε κατι που παει κοντρα σε οτι αναγραφει η προκυρηξη... Θα προκοψετε με τετοια μυαλα :D
Απλά πλέον το θεωρώ ως καθαρά θέμα επιβίωσης μέσα στη κοινωνία που ζούμε.
Ξερεις ομως με τετοια μυαλα μπροστα δεν πας. Επιβιωση ναι αλλα οχι να σκεφτεστε βυσματα για τα αθληματα, για τις μεταθεσεις η για οτιδηποτε προσον αφορα την προκυρηξη. Εισαι πανω απο 28 δηλαδη οκ δεν εκατσε υπαρχουν και προκυρηξεις εκτος στρατου δεν ειναι αναγκη να γινουμε ολοι στρατιωτικοι υπηρξαν και προηγουμενες προκυρηξεις. Το να επικαλειστε βυσματα ειναι ντροπη για εσας πρωτα απο ολα. Και να θυμαστε το να παταμε επι πτωματων δεν ειναι παντα υπερ μας. Τουλαχιστον μην γινεσε προκλητικος να το αναφερεις εδω γιατι κατι βυσματα που βγαλαν το μιλι σε 14 λεπτα περσυ ενω εμεις ειχαμε πεθανει στην προετοιμασια μπηκαν και κοκορευοντουσαν (και πολλοι παραιτηθηκαν κιολας) κι εμεις εκτος. Ωραιος τροπος σκεψης.
Θα το δεχόμουν αν είχα υπερβεί τα 29, όταν όμως η προκήρυξη λέει μέχρι 28, είσαι 28 αλλά ταυτόχρονα είναι και εκτός εκεί υπάρχει θέμα. Άλλωστε όσοι είναι του 95 θεωρούνται 29 βαση νόμου από 1η Ιανουαρίου 2024, όχι νωρίτερα.
Επισκέπτης

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η προκυρηξη ομως λεει του 96 και μετα τι να κανουμε να την αλλαξουμε για σενα; Ας εκανες περσυ και προπερσυ αλλιως δεν ειναι γραφτο τι να κανουμε οτι για ολο τον κοσμο το ιδιο και για σενα ισχυει τι εισαι ο εξυπνος; Υπαρχουν τοσες αλλες προξυρηξεις εαν αποζητας την εξασφαληση. Ολοι εξυπνοι πατε να το παιξετε μοναχα να πατατε επι πτωματων μαθατε. Ωραιες σκεψεις ειλικρινα λυπαμαι να συζητω με τετοια ατομα.
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Busterakos »

Okay….
btw αν ηθελα εξασφάλιση δεν θα πήγαινα στο στρατό για δουλειά όντας πτυχιούχος και εν δύναμη μεταπτυχιακός.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από niasimas »

Πρώτον, βύσματα υπάρχουν παντού! Και στον ιδιωτικό τομέα, στον οποίο βρισκόμαστε οι περισσότεροι. Για το δημόσιο, όλοι τα ξέρουμε. Δεύτερον, δεν είναι ντροπή να βάζεις βύσμα. Αν έτσι λειτουργεί το σύστημα, έτσι θα παίξεις και εσύ. Δεν σκότωσες κανέναν. Υπάρχουν πολύ χειρότερες περιπτώσεις βύσματος, οι οποίες είναι για τους λίγους και δεν γίνονται γνωστές!
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Odyseas »

Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 3:35 pm Τι εννοεί εδώ ο ποιητής ;https://www.staratalogia.gr/2023/09/blog-post_64.html
Ότι οι οβα δικαιούνται να είναι μέχρι 31 σε αντίθεση με τους υπόλοιπους είναι μέχρι 28 για να συμμετέχουν στην προκήρυξη. Τίποτα καινούργιο. Επίσης σε άρθρα που αναφέρουν διαλόγους από την βουλή μην περιμένετε να βρείτε απαντήσεις. Ότι έχω διαβάσει είναι τα τυπικά που ξέρουμε ήδη
Busterakos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Busterakos »

Odyseas έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 3:52 pm
Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 3:35 pm Τι εννοεί εδώ ο ποιητής ;https://www.staratalogia.gr/2023/09/blog-post_64.html
Ότι οι οβα δικαιούνται να είναι μέχρι 31 σε αντίθεση με τους υπόλοιπους είναι μέχρι 28 για να συμμετέχουν στην προκήρυξη. Τίποτα καινούργιο. Επίσης σε άρθρα που αναφέρουν διαλόγους από την βουλή μην περιμένετε να βρείτε απαντήσεις. Ότι έχω διαβάσει είναι τα τυπικά που ξέρουμε ήδη
Έχουν κυριολεκτικά λυσσάξει με τους οβα, ούτε βυσματικοι φαντάροι να ήταν.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από niasimas »

Πολύ δύσκολα θα αλλάξει το ηλικακό, στους ΕΠΟΠ. Έτσι και αλλιώς, δύο χρόνια έμειναν ακόμα, για προσλήψεις, αν τητρηθεί η δέσμευση του Μητσοτάκη, για να παίρνει άτομα μέχρι το 25.
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Odyseas »

Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 4:07 pm
Odyseas έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 3:52 pm
Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 3:35 pm Τι εννοεί εδώ ο ποιητής ;https://www.staratalogia.gr/2023/09/blog-post_64.html
Ότι οι οβα δικαιούνται να είναι μέχρι 31 σε αντίθεση με τους υπόλοιπους είναι μέχρι 28 για να συμμετέχουν στην προκήρυξη. Τίποτα καινούργιο. Επίσης σε άρθρα που αναφέρουν διαλόγους από την βουλή μην περιμένετε να βρείτε απαντήσεις. Ότι έχω διαβάσει είναι τα τυπικά που ξέρουμε ήδη
Έχουν κυριολεκτικά λυσσάξει με τους οβα, ούτε βυσματικοι φαντάροι να ήταν.
Για βυσματικοι δεν ξέρω αλλά είναι ήδη εκπαιδευμένοι φαντάροι οπότε λογικό μου φαίνεται. Ξέρεις πολλές εταιρίες να προτιμούν καινούργιους από αυτούς που έχουν ήδη ξοδέψει χρόνο και χρήμα να εκπαιδεύσουν;
BlueNavy

Re: Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από BlueNavy »

Odyseas έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 11:33 pm
Busterakos έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 4:07 pm
Odyseas έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 3:52 pm

Ότι οι οβα δικαιούνται να είναι μέχρι 31 σε αντίθεση με τους υπόλοιπους είναι μέχρι 28 για να συμμετέχουν στην προκήρυξη. Τίποτα καινούργιο. Επίσης σε άρθρα που αναφέρουν διαλόγους από την βουλή μην περιμένετε να βρείτε απαντήσεις. Ότι έχω διαβάσει είναι τα τυπικά που ξέρουμε ήδη
Έχουν κυριολεκτικά λυσσάξει με τους οβα, ούτε βυσματικοι φαντάροι να ήταν.
Για βυσματικοι δεν ξέρω αλλά είναι ήδη εκπαιδευμένοι φαντάροι οπότε λογικό μου φαίνεται. Ξέρεις πολλές εταιρίες να προτιμούν καινούργιους από αυτούς που έχουν ήδη ξοδέψει χρόνο και χρήμα να εκπαιδεύσουν;
Ας τους πάθουν πρώτα να κολυμπάνε για να μη κόβονται σε ελεύθερο 50 μέτρα κολύμπι σε πισίνα. Δεν σημαίνει ότι ένας εκπαιδευμένος είναι καλύτερος από έναν νέο που θα εκπαιδευτεί από την αρχή. Όλα είναι σχετικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες