Σπουδές σε ξένες Στρατιωτικες Σχολες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιώργος

Σπουδές σε ξένες Στρατιωτικες Σχολες

Δημοσίευση από Γιώργος »

Σπουδάζω στην Νέα Υορκή για ενα χρόνο τώρα. Όταν τελειώσω το κολέγιο θέλω να μπώ στον στρατό εδώ στην Αμερική σε σχολή αξιωματικών εφόσον μπορώ γιατι έχω Αμερικάνικη υπηκοότητα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι, οταν τελειώσω τη σχολή αξιωματικών και γίνω αξιωματικός στο στρατό στις ΗΠΑ,υπάρχη η δυνατότητα να μπορέσω να εργαστώ στον Ελληνικό στρατό ως αξιωματικός; Δέχετε ο Ελληνικός στρατός αξιωματικούς απο άλλες χώρες;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Dimivim
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 11:54 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Σπουδές σε ξένες Στρατιωτικες Σχολες

Δημοσίευση από Dimivim »

Καλησπερα σε ολους σας.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.

Εχω ολοκληρωσει 5ετη Πανεπιστημιακη φοιτηση και την θητεια μου πριν ενα 6μηνο. Η ηλικια μου ειναι 25.

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να βγω στο εξωτερικο για να μεινω και να βρω δουλεια, αλλα αναρωτιεμαι επισης αν γινεται να μπω σε καποια στρατιωτική σχολή αξιωματικών.

Γνωρίζει κανεις εαν μπορω να μπω σε καποια αντιστοιχη σχολη; Θα με βοηθουσε πολυ αν μου απαντησετε.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Μαρία

Σπουδές σε ξένες Στρατιωτικες Σχολες

Δημοσίευση από Μαρία »

Μπορείς να σπουδάσεις αγγλια και μόλις τελειώσουν η σπουδές σου και εφοσον έχουν περάσει πέντε χρόνια να κάνεις αιτηση για αγγλική υπηκοότητα και μετά μπορείς να μπεις στη SAS
Φάνης

Σπουδές σε ξένες Στρατιωτικες Σχολες

Δημοσίευση από Φάνης »

Μαρία έγραψε:Μπορείς να σπουδάσεις αγγλια και μόλις τελειώσουν η σπουδές σου και εφοσον έχουν περάσει πέντε χρόνια να κάνεις αιτηση για αγγλική υπηκοότητα και μετά μπορείς να μπεις στη SAS


μπορώ εδώ στην Ελλάδα να κάνω μεταπτυχιακό σε κάποια στρατιωτική σχολή;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες