Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Στράτος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2014 3:35 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στράτος »

Μια χαρά ακολουθώ τις οδηγίες του φόρουμ! Δεν είπα καμιά ιστορία για αγρίους!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στράτο εάν έχεις την καλοσύνη και ψάξεις το φόρουμ θα βρεις απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα! Μπορεί να σου πάρει λίγο χρόνο μέχρι να το ξεψαχνίσεις αλλά πίστεψε με θα καλυφθείς σίγουρα Εικόνα
γιωργος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιωργος »

Εχω κανει λειζερ στα ματια μου ειχα μυοπια μπορουν να με παρουν ειδικες δυναμεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η συγκεκριμένη ερώτηση έχει ξαναγίνει σε προηγούμενη σελίδα, δεν θα απαντάμε στα ίδια και στα ίδια.
Γιωργος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλημερα σας. Εχω διαβασει την ενοτητα κ το οριο 4,5 δεν υφισταται. Πηρα τηλεφωνο στο ΓΕΣ κ μου ειπαν 2,5 ειναι το οριο. Ηταν πειστικος. Οποτε πως προκυπτει το οριο 4,5; Ειλικρινα αναρωτιεμαι !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

4,5 σε κάθε μάτι είναι το όριο για ΜΑΚ-ΛΟΚ και Πεζοναύτες, στους αλεξιπτωτιστές είναι 2,5 συνολικά και στα δύο μάτια, τα όρια προκύπτουν από το Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ) και θα το βρεις αν διαβάσεις προηγούμενες σελίδες, εσύ τώρα από την στιγμή που πήρες τηλέφωνο στο ΓΕΣ και σου φάνηκε πειστικός ο άνθρωπος που σου μίλησε μπορείς να μην δώσεις σημασία σε όλα αυτά, εσύ δεν θα υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις όχι εγώ Εικόνα
zizou

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από zizou »

γεια σε ολους, θελω να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις αλλα εχω δυσχρωματοψια, υπαρχει πιθανοτητα να το κρυψω;
Άβαταρ μέλους
ηλεκτρα15
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Σεπ 02, 2013 8:31 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ηλεκτρα15 »

zizou έγραψε: γεια σε ολους, θελω να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις αλλα εχω δυσχρωματοψια, υπαρχει πιθανοτητα να το κρυψω;


δεν γινεται να κρυφτει η δυσχρωματοψια. Στα ταμπελακια που σου βαζουν δεν μπορεις να μαντεψεις το νουμερο και να το κρυψεις... Και αν δεν μπορεις να ξεχωρισεις πολλα χρωματα καλο θα ηταν να μην πηγαινες ειδικες δυναμεις.
and so will the world end,I think,a victim of love rather than hate.For love's ever been the more destructive weapon
δημητρης234

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από δημητρης234 »

Θα κανω διακοπη αναβολης, θελω να ρωτησω τι επιλογες θα εχω για ειδικες δυναμεις να δηλωσω στο στρατολογικο; , και που ειναι καλυτερα να παω γενικα λοκ η αμφιβιους γιατι εχω και μυοπια;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

δημητρης234 έγραψε:Θα κανω διακοπη αναβολης, θελω να ρωτησω τι επιλογες θα εχω για ειδικες δυναμεις να δηλωσω στο στρατολογικο; Και που ειναι καλυτερα να παω γενικα λοκ η αμφιβιους γιατι εχω και μυοπια;


Οπουδήποτε και να πας θα πρέπει να έχεις υπόψην σου ότι τα μάτια σου σε αρκετές περιπτώσεις θα πρέπει να εκτίθενται σε χώματα, σκόνες κλπ κατά την εκπαίδευση ή κάποια άσκηση, συνεπώς μπορεί και να ταλαιπωρηθούν. Αξίζει τον κόπο;

Εσύ αποφασίζεις.

Φυσικά απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μην σε κρίνουν από Ι2 και κάτω για να μπορέσεις να υπηρετήσεις στις ΕΔ.

Διάβασε και το Σωματική ικανότητα και προβλήματα οράσεως για να πάρεις μία ιδέα Εικόνα

γιαννης

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιαννης »

Παιδια εχω μυωπια 2,75 και στα δυο ματια θα με παρουν στους καταδρομεις ή υπαρχει περιπτωση να κοπω;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

γιαννης έγραψε:Παιδια εχω μυωπια 2,75 και στα δυο ματια θα με παρουν στους καταδρομεις ή υπαρχει περιπτωση να κοπω;



Greek_Army έγραψε:4,5 σε κάθε μάτι είναι το όριο για ΜΑΚ-ΛΟΚ και Πεζοναύτες, στους αλεξιπτωτιστές είναι 2,5 συνολικά και στα δύο μάτια, τα όρια προκύπτουν από το Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ) και θα το βρεις αν διαβάσεις προηγούμενες σελίδες, εσύ τώρα από την στιγμή που πήρες τηλέφωνο στο ΓΕΣ και σου φάνηκε πειστικός ο άνθρωπος που σου μίλησε μπορείς να μην δώσεις σημασία σε όλα αυτά, εσύ δεν θα υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις όχι εγώ Εικόνα


mpelogiannhs

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από mpelogiannhs »

Παιδια εχω μυοπια 0,25 και στα δυο ματια εχω καποιο θεμα?
Άβαταρ μέλους
biox
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2015 6:32 pm
Τοποθεσία: Ποδοσφαιρο
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από biox »

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα ερωτημα επειδη εχω προβλημα στραβισμου στο 1 ματι και εχω δηλωσει πεζικο ξερετε μηπως το 401 μπορει να κανει κανενα λειζερ ωστε να παω ΛΟΚ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 53 επισκέπτες