Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Κλειδωμένο

Αν γίνονταν εκλογές πιο κόμμα θα ψηφίζατε

Το δημοψήφισμα λήγει την Τρί Ιουν 05, 2012 1:09 am

ΠΑΣΟΚ
49
14%
ΝΔ
70
20%
ΛΑΟΣ
26
8%
ΣΥΡΙΖΑ
24
7%
ΚΚΕ
10
3%
ΔΗ.ΣΥ
4
1%
ΔΗ.ΑΡ
21
6%
Οικολόγοι Πράσινοι
2
1%
ΑΝΤΑΡΣΥΑ
7
2%
Χρυση Αυγή
132
38%
 
Σύνολο ψήφων: 345

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από cristina »

KYNIGOSDK έγραψε:
cristina έγραψε:
KYNIGOSDK έγραψε:Για πες μας και εμας τι εκφραζει Ο ΜΙΛΑΛΟΛΙΑΚΟΣ γιατι δεν ξερουμεΕικόνα


παραθετω κομματι απο το wikipedia και βασισμενο σε εφημεριδα του 1979: "Στις 31 Ιουλίου του 1978 ανακοινώθηκε η σύλληψή του μαζί με άλλους για σειρά βομβιστικών ενεργειών στην Αθήνα. Αρχικά παραπέμφθηκε στον ανακριτή για παράβαση του νόμου 774/78 "περί καταστολής της τρομοκρατίας" σε βαθμό κακουργήματος. Με βούλευμα του δικαστικού συμβουλίου παραπέμφθηκε στο πενταμελές εφετείο για παράβαση του νόμου 495/76 "περί όπλων και εκρηκτικών υλών". Μετά από μετατροπή της κατηγορίας σε πλημμέλημα καταδικάστηκε σε φυλάκιση 13 μήνών" https://el.Wikipedia.org/wiki/Νίκος_Μιχαλολιάκος Και το αρχικο αρθρο:http://www.nlg.gr/digitalnewspapers/ns/pdfwin_ftr.asp?c=124

Ωραια αυτα τα ξερω που μου λες αλλα αυτος ομως δικαστηκε και απο οτι ξερω αθωωθηκε κιολαςΕικόναΑυτο ομως που μου γραφεις που κολανε στο τι εκφραζει;ΕικόναΑληθεια ολοι αυτοι που σε κυβερνησαν απο το 1974 εως τωρα 38 χρονια μετα ειδες κανενας να δικαστει για ξεπουλημα τις πατριδας μας -κλεψημο του δημοσιου χρηματος-πλουτισμο κτλΕικόναΚαι μην μου πεις οτι ηταν αμολυντοι και δεν φαγανε Εικόνα


ε αφού τα ξέρεις τι ρωτάς; Καταρχήν εγώ εγραψα "όλοι ξέρουμε τι εστί μιχαλολιάκος" και όχι τι εκφράζει. Το τι εκφράζει το ξέρουμε όλοι. Και για να σε προλάβω ρώτα τους χρυσαυγίτες να σου πουν. Ο κόσμος κρίνει. Όσο για το ερώτημα σου τείνει να γίνει πλεον ατακα. Αλλά βαρετή ατάκα. Χιλιογραμμένη. Και βεβαια δεν ε'ιδα κανεναν να δικαστε'ι. Γιατί εσύ περίμενες να δεις;

Rafale!!!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από Greek_Army »

http://www.helpmevote.gr/

50% ανεξάρτητο με έβγαλε και 40% Χρυσή Αυγή, επιτέλους ένα σωστό αποτέλεσμα Εικόνα

στα μείον ανταρσύα, πασοκ-συριζα και οικολόγοι Εικόνα

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από greko_27 »

Eνω τα κομματα της αριστερας και ειδικα το ΚΚΕ που εχουν διαπραξει εγκληματα κατα των ελληνων παλαιοτερα και προσφατα ειναι ηδη ΝΟΜΙΜΑ στην βουλη. Καλα για το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ δεν προκειτε καν να το σχολιασω~ καινε δαση, οι πασπιτες και νδ πλακωνουν οσους εχουν αντιθετες πολιτικες αποψεις εντος του πανεπιστημιου. Ολα αυτα βεβαια ειναι νομιμες αντιδρασεις κατω απο το φασμα της δηθεν δημοκρατιας τους. ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ και μισθος στα 568 ευρω! Να τους χαιρεστε! Οριστε και ενα βιντεο με τον αγωνιστη και πατριωτη ΜΑΝΩΛΗ ΓΛΕΖΟ που συνδραμει στην κηδεια του ΚΕΜΑΛ ΤΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΗΠΕΙΡΟΥ. (αυτοι ειναι οι αγωνιστες σας να τους χαιρεστε)

Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

Greek_Army έγραψε:

50% ανεξάρτητο με έβγαλε και 40% Χρυσή Αυγή, επιτέλους ένα σωστό αποτέλεσμα Εικόνα

στα μείον ανταρσύα, πασοκ-συριζα και οικολόγοι Εικόνα

Εγώ 62% ανεξαρτητοι Έλληνες,48 % χρυσή αυγή κλπ κλπ Στα μείον η ανταρσυα και ο συριζα
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από asimike »

yandr έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Και η Χρυσή Αυγή μικρό κόμμα είναι, μια χαρά τα λέει ο πρόεδρος, τώρα όποιος πιστεύει ότι είναι φασιστές ας κάτσει να κάνει ένα rewind από το 2008 μέχρι σήμερα και να μου πει αν το πασοκ το νδ και το λαος φέρθηκαν στον Ελληνικό Λαό δημοκρατικά κτλπ...


Μια χαρά και δυο τρομάρες είναι. Θέλουμε και εθνικιστές τρομάρα μας.

Δε μαθαίνουμε να πληρώνουμε κανά φόρο λέω εγώ καλύτερα; Και ας αφήσουμε τον εθνικισμό για αργότερα.

μια χαρα Πληρωνουμε και τους φορους μας, μια χαρα δεχτηκαμε και τις μειωσεις μας και ολα (βλεπε μαι μερα εξω απο ΔΕΗ) Αλλα φως δεν βλεπουμε ουτε σε 10.000 χρονια! Οποτε αφου εχουμε μαθει να πληρωνουμε (οι πιο πολλοι τουλαχιστον γτ εξειαρεσει υπαρχουν) ας κοιταξουμε και λιγο το εθνος μας... Δεν βλαπτει!
ΕΛΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

cristina έγραψε: ε αφού τα ξέρεις τι ρωτάς; Καταρχήν εγώ εγραψα "όλοι ξέρουμε τι εστί μιχαλολιάκος" και όχι τι εκφράζει. Το τι εκφράζει το ξέρουμε όλοι. Και για να σε προλάβω ρώτα τους χρυσαυγίτες να σου πουν. Ο κόσμος κρίνει. Όσο για το ερώτημα σου τείνει να γίνει πλεον ατακα. Αλλά βαρετή ατάκα. Χιλιογραμμένη. Και βεβαια δεν ε'ιδα κανεναν να δικαστε'ι. Γιατί εσύ περίμενες να δεις;

ΕικόναΕικόναΚατσε να μπει ο Μιχαλολιακος στην βουλη και τοτε θα δεις ποιοι θα δικαστουνΕικόναΥπομονηΕικόνα
Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

KYNIGOSDK έγραψε:
cristina έγραψε: ε αφού τα ξέρεις τι ρωτάς; Καταρχήν εγώ εγραψα "όλοι ξέρουμε τι εστί μιχαλολιάκος" και όχι τι εκφράζει. Το τι εκφράζει το ξέρουμε όλοι. Και για να σε προλάβω ρώτα τους χρυσαυγίτες να σου πουν. Ο κόσμος κρίνει. Όσο για το ερώτημα σου τείνει να γίνει πλεον ατακα. Αλλά βαρετή ατάκα. Χιλιογραμμένη. Και βεβαια δεν ε'ιδα κανεναν να δικαστε'ι. Γιατί εσύ περίμενες να δεις;

ΕικόναΕικόναΚατσε να μπει ο Μιχαλολιακος στην βουλη και τοτε θα δεις ποιοι θα δικαστουνΕικόναΥπομονηΕικόνα
Σωστός. Και εγώ αυτό περιμένω!Εικόνα
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από cristina »

Θα το μετανιώσει πικρά ο λαός αν μπει η χ. Α στη βουλή. Έλληνες θέλουμε και όχι γερμανούς.
Rafale!!!
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

cristina έγραψε:Θα το μετανιώσει πικρά ο λαός αν μπει η χ. Α στη βουλή. Έλληνες θέλουμε και όχι γερμανούς.
Παλι τα ιδια αρχισες μετα λες για μεναΕικόναΕικόνα
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από cristina »

Τι να κάνουμε; Αυτή είναι η Άποψη μου...
Rafale!!!
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από ziogas191 »

Παιδια ηρεμια. Δεν ειμαστε εδω μεσα για να μαλωνουμε και δεν κανουμε προσωπικες επιθεσεις!
Ο καθενας εχει το δικαιωμα να εκφραζει ελευθερα την αποψη του η οποια ειναι παντα ΣΕΒΑΣΤΗ, τωρα
αν ειναι αποδεκτη ή οχι αυτο ειναι στη κριση του καθενος.

Ασχετο!
("Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται,
διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας,
διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν
την αυθάδεια ως δικαίωμα,
την παρανομία ως ελευθερία,
την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και
την αναρχία ως ευδαιμονία".)
Ισοκράτης (436 π. Χ. - 338 π. Χ.) )

cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από cristina »

ziogas191; Μην αγχώνεσαι παληκάρι μου. Δεν μαλώνουμε. Απόψεις εκφράζουμε. Ο καθείς δηλ απλά λέει τα δικά του. Κατάλαβες;Εικόνα και συνεχίζω. Αν θέλουμε λοιπόν να εξαφάνισουμε την χρυση αυγή και τα ποσοστά της τι να κάνουμε; Να μια λύση. Κάθε μέρα 1000 λαθρομετανάστες σε αεροπλάνα και σπίτια τους. Στρατός στον εβρο και ναυτικο στο αιγαίο. Να μην επιτρέπουν σε κανέναν την είσοδο.
Rafale!!!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από yandr »

cristina έγραψε:Θα το μετανιώσει πικρά ο λαός αν μπει η χ. Α στη βουλή. Έλληνες θέλουμε και όχι γερμανούς.


ύψιστη ξεφτίλα. Άντε να δικαιολογηθούμε μετά για το ατόπημά μας σε παπούδες και γιαγιάδες που υπέφεραν από το ναζισμό.

Ειδικά εμείς οι Κρητικοί θα πρέπει να ντρεπόμαστε αν συμβεί τέτοιο ιστορικό λάθος.

Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

Αν και δεν πιστευω οτι ειναι ναζι γιατι ξερω τι γινεται απο μεσα... Δεν με χαλαει καθολου να μπουν στη βουλη γιατι ειναι σιγουρο οτι θα ξεβρωμισουνε καρεκλες... Εξαλλου μην αγχωνεστε σε 2 εβδομαδες θα ξαναεχουμε εκλογες. Σιγα μην βγει αυτοδυναμια...
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τι θα ψηφίζατε; (2012)

Δημοσίευση από yandr »

Η συζήτηση για τα χρυσά αυγά συνεχίζεται εδώ .
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες