Εισαγωγή στη ΣΜΥΝ από ΕΠΑΛ

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΔΗΜΔΤΡΑ

Εισαγωγή στη ΣΜΥΝ από ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από ΔΗΜΔΤΡΑ »

Απο επαλ μπορεις να περασεις;
GiorgosHELLAS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 12, 2013 10:09 pm
Επικοινωνία:

Εισαγωγή στη ΣΜΥΝ από ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από GiorgosHELLAS »

Καλησπέρα παιδιά!Με λένε Γιώργο και τον Σεπτέμβρη θα πάω Β' Λυκείου και θα συνεχίσω σε ΕΠΑΛ (γενικό δεν παίζει να περάσω πουθενά) και σκέφτομαι να πάω στρατιοτικές σχολές και πιο συγκεκριμένα ΣΜΥΝ. Είδα στο site της ΣΜΥ ότι μόλις κάποιος τελειώσει τη θητεία του μπορεί μετά απο ένα χρόνο αν δεν κάνω λάθος να πάει στην Ευελπίδων. Μπορεί να γίνει και το ίδιο στη ΣΜΥΝ; Δηλαδή να πάω αργότερα ΣΝΔ; Συγνώμη αν έγραψα την ερώτησή μου σε λάθος θέμα.

Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Εισαγωγή στη ΣΜΥΝ από ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

GiorgosHELLAS έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!Με λένε Γιώργο και τον Σεπτέμβρη θα πάω Β' Λυκείου και θα συνεχίσω σε ΕΠΑΛ (γενικό δεν παίζει να περάσω πουθενά) και σκέφτομαι να πάω στρατιοτικές σχολές και πιο συγκεκριμένα ΣΜΥΝ. Είδα στο site της ΣΜΥ ότι μόλις κάποιος τελειώσει τη θητεία του μπορεί μετά απο ένα χρόνο αν δεν κάνω λάθος να πάει στην Ευελπίδων. Μπορεί να γίνει και το ίδιο στη ΣΜΥΝ; Δηλαδή να πάω αργότερα ΣΝΔ; Συγνώμη αν έγραψα την ερώτησή μου σε λάθος θέμα.



Οι στρατιωτικές για ΕΠΑΛ έχουν πολλή υψηλή βάση! Πάνω από 17. Να το έχεις στα υπ'όψιν σου αυτό. Επίσης, αν επιλέγεις στρατιωτικές γιατί δεν έχεις πού αλλού να πας, θα σε συμβούλευα να το αποφύγεις!(για την ερώτησή σου δεν ξέρω να σου απαντήσω)
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
GiorgosHELLAS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 12, 2013 10:09 pm
Επικοινωνία:

Εισαγωγή στη ΣΜΥΝ από ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από GiorgosHELLAS »

Ναι αυτό το ξέρω.Μπορώ να περάσω και σε μία άλλη σχολή στο ΤΕΙ, αλλά θέλω να πάω πιο πολύ στρατιωτικές.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης