Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alexis28
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 20, 2013 2:30 am
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από alexis28 »

Α και κατι τελευταιο. Με στολη εξοδου θα παρουσιαστω ετσι?
Μανωλης

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Μανωλης »

Γεια σας, ειμαι νεο μελος και εχω καταταγει στην αεροπορια, ενδιαφερομαι για μοναδες ΜΣΕΠ και κοιτουσα ολα τα τοπικ.
Στη 2η ΜΣΕΠ στη Μαρωνεια πιανεται το 9 μηνο οπως στον νομο Εβρου ; Γνωριζει κανεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μανωλης έγραψε:Γεια σας, ειμαι νεο μελος και εχω καταταγει στην αεροπορια, ενδιαφερομαι για μοναδες ΜΣΕΠ και κοιτουσα ολα τα τοπικ.
Στη 2η ΜΣΕΠ στη Μαρωνεια πιανεται το 9 μηνο οπως στον νομο Εβρου ; Γνωριζει κανεις;


Πιάνεται.
Θάνος

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Θάνος »

Καλημέρα σε όλους. Σα νέος ηρθε η ώρα να υπηρετησω την πατριδα. Μου εχει ερθει χαρτι για την Πολεμικη Αεροπορια και φευγω 09/09/2013 για Τρίπολη. Θα ηθελα καποιος που περασε προσφατα απο εκει να μου αναφερει τις συνθηκες που υπαρχουν κατα κει, λιγα πραγματα για την εκπαιδευση που θα εχουμε για οσο ειμαστε εκει, και μετα απο ποσο καιρο ειναι η ορκωμοσια. Επισης ενα θεμα που θα ηθελα βοηθεια ειναι για το τι πραγματα πρεπει να εχω μαζι μου, στα προσωπικα ειδη αναφερομαι. Εχω ακουσει απο υπνοσακο μεχρι και αλοιφη για κοριους, ισχυει; Αν μπορει καποιος ας μου απαντησει περιλιπτικα. Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη, αν ειναι και κανενας αλλος που ειμαστε ιδια σειρα καλα θα ηταν να γνωριστουμε για το Κεντρο!
Γιωργος

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπερα. Μου ηρθε το χαρτι για το στρατο και παρουσιαζομαι 20/01 στην Τριπολη (Πολεμικη Αεροπορια). Πηρα ομως αναβολη διοτι σπουδαζω. Οταν θα μου τελειωσει η αναβολη και θα παω κανονικα στρατο παλι αεροπορια θα ειμαι;
Άβαταρ μέλους
fridox
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 6:26 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από fridox »

Καλησπέρα, ακόμα και αν σπαταλήσεις όλα τα χρόνια που σου δίνονται για αναβολή, εφόσον σε έχουν επιλέξει Πολεμική Αεροπορία, εκεί θα πας ; Ακούω διάφορα, γι αυτό ρωτάω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ακριβώς από πάνω έχω απαντήσει σε κάτι αντίστοιχο.
dim_29ael
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2014 6:28 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από dim_29ael »

Χαιρεται κυριοι. Υπαρχει περιπτωση να γινει μεταταξη απο στρατο ξηρας σε αεροπορια; Εχω 6 χρονια αναβολη και πλεον τελειωσα τις σπουδες μου και μπορω να υπηρετησω. Με ενδιαφερει η πολεμικη αεροπορια. Υπαρχει περιπτωση τωρα λιγες μερες πριν κοψω την αναβολη κανοντας αιτηση στο ΓΕΕΘΑ να γινει η αλλαγη σωματος;
alguein

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από alguein »

Γεια χαρα. Μια ερωτηση και απο μενα. Εχω αναβολη για σπουδες για αλλα δυο χρονια ακομα αλλα σκοπευω να την διακοψω αμεσα μιας και τελειωνω με την σχολη. Στο παρελθον με ειχαν καλεσει στον στρατο ξηρας. Υπαρχει περιπτωση να επιλεχθω για πολεμικη αεροπορια (χωρις μεσο εννοειται). Υπαρχει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια που ειναι καλυτερα να κοψω την αναβολη, με δεδομενη οτι η αεροπορια εχει αλλες ΕΣΣΟ; Εστω, υπαρχει τροπος να δηλωσω τωρα την προτιμηση μου τωρα που θα κοψω την αναβολη και να την λαβουν υπ'οψιν; Δε με ενδιαφερει να ειμαι κοντα στην Αθηνα, ας με στειλουν και Διδυμοτειχο.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι μετατάξεις έχουνε κοπεί, στο στρατό ξηράς θα υπηρετήσεις.
κωστας

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από κωστας »

Και μεσο να ειχες οι μεταταξεις εχουν κοπει εδω και πολλα χρονια. Στρατο ξηρας θα υπηρετησεις σιγουρα. Θεωρω η ΕΣΣΟ του Σεπτεβριου ειναι ιδανικη για να μπεις γιατι αρχες καλοκαιριου απολυεσαι αν εισαι 9 μηνο, αν κανεις και 8μηνο απο Μαιο. Εδω που φτασαμε αλλοι που εχουν επιλεγει αεροπορια θελουν τωρα να πανε στρατο ξηρας γιατι ειναι λιγοτερη η θητεια. Ε πως αλλαζουν οι καιροι...
Alguien

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Alguien »

Ευχαριστω πολυ φιλε, τουλαχιστον να το παρω αποφαση. Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες