ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Αλέξης »

Δεν υποβίβασα τους φρουρούς αλλά κάπου είναι λίγο εκνευριστικό να γα@@@σαι στο διάβασμα να μπεις και να ζητάνε μερικοί 4η και 5η προκύρηξη μέσα σε ένα χρόνο... Ο καθένας ανησυχεί για το μέλλον του κ αυτο δε το κατακρινω αλλα το θεωρω αδικια να μπει καποιος μονο κ μονο γιατι υπηρετησε Ε. Δ. Κ να αφησει εξω ενα παιδι π μαμηθηκε να διαβαζει ενα χρονο ολοκληρο
Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Apache »

310LELE έγραψε:Δεν μπορεις απο εσπερινο ε; Μαλιστα... Οχι οτι το εψαξα. Ετσι το πεταξα... Απολυτηριο απο εσπερινο εισαι β η α;


Λογικα στην α εισαι
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

Παιδια αν υπαρχει καποιος που γνωριζει επι του θεματος ας μου στειλει ενα πμ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αλέξης έγραψε: Ο καθένας ανησυχεί για το μέλλον του κ αυτο δε το κατακρινω αλλα το θεωρω αδικια να μπει καποιος μονο κ μονο γιατι υπηρετησε Ε. Δ. Κ να αφησει εξω ενα παιδι π μαμηθηκε να διαβαζει ενα χρονο ολοκληρο


Έχεις δίκιο έν μέρει. Αυτό φυσικά δεν έρχεται σε αντιδιαστολή με το ότι κάποια παιδιά με την ίδια λογική μαμήθηκαν ένα χρόνο θητεία (και παλιότερα πολύ περισσότερο) , για να απολυθούν απο τις Ειδικές Δυνάμεις και γιατί όχι να εξασφαλίσουν και το μέλλον τους αύριο μεθαύριο. Να είσαι σίγουρος ότι (ειδικά πλέον) όλοι ανησυχούν για το μέλλον τους (είτε φρουροί, είτε αστυφύλακες, είτε αξιωματικοί ή δεν ξέρω και εγώ τι). Η ΕΛ. ΑΣ έχει τεράστιες ελλείψεις σε ανθρώπινο δυναμικό. Όλοι οι καλοί χωράτε (ο καθένας στο είδος του και ο λουμίδης στους καφέδες) Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GIO...
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2012 5:11 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από GIO... »

Γεια σ μεγαλε. και απο νυχτερινο και απο απογευματινο στιν α μπαινεις αρκει να ειναι ενιαιο λυκειο. εγς προσωπικα εχω τελειωσει τεε και εχω απολυτηριο χαμηλο και ετσι ξαναεκανα τον κοπο να ξαναπαω λυκειο νυχτερινο για να μπω στην α και να μεγαλωσω το απολυτιριο μ... αλλα παντα προυποθεση ειναι να μην εχεις βγαλεις ενιαιο λυκειο... Εικόνα
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

GIO... έγραψε:Γεια σ μεγαλε. Και απο νυχτερινο και απο απογευματινο στιν α μπαινεις αρκει να ειναι ενιαιο λυκειο. Εγς προσωπικα εχω τελειωσει τεε και εχω απολυτηριο χαμηλο και ετσι ξαναεκανα τον κοπο να ξαναπαω λυκειο νυχτερινο για να μπω στην α και να μεγαλωσω το απολυτιριο μ... Αλλα παντα προυποθεση ειναι να μην εχεις βγαλεις ενιαιο λυκειο... Εικόνα


ΤΕΕ αποφοιτος 2007 ειμαι! Μπορω δηλαδη να παω νυχτερινο μια χρονια και με το απολυτηριο αυτο να ειμαι α ε;

Άβαταρ μέλους
GIO...
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2012 5:11 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από GIO... »

Και εγω εχω τελειωσει το 2008 το τεε τελευτεα χρονια των τεε... γινετε να πας νυχτερινο και να παρεις πολυ μεγαλο απολυτιριο και να μπεις και στιν α αλλα θα κανεις 2 χρονια και εγω τοσα εκανα...
Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Apache »

Εχει δικιο ο φιλος, πρεπει να κανεις 2 χρονιες.
Αραγε το αντιστροφο να γινεται; Να παρεις δλδ απολυτηριο/πτυχειο Επαλ κτλ αν εχεις απολυτηριο απο γενικο λυκειο;
Άβαταρ μέλους
GIO...
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2012 5:11 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από GIO... »

Να παρεις απολυτιριο λυκειου οχι μια φορα βγαινει. Αλλα να παρεις πτυχιο β κυκλου εννοειτε οτι γινετε. Αλλα πας στην β κατηγορια. Τωρα για τα χρονια στο επαλ νομιζω οτι και εκει 2 χρονια κανεις δεν ειμαι σιγουρος (αν ξερει καποιος να με διορθωσει).
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Απο Εσπερινό όντως αξίζει. Άν φυσικά αναλογιστεί μόνο κανείς τα 2 χρόνια που είναι λίγο... "παπάντζα".
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

D.Y.K έγραψε:Απο Εσπερινό όντως αξίζει. Άν φυσικά αναλογιστεί μόνο κανείς τα 2 χρόνια που είναι λίγο... "παπάντζα".


ε ναι και εγω πιστευω οτι 2α ειναι λιγο παπατζα και π@π@ρι@ λιγακι... Εικόνα Αν το αποφασισω και παω τελικα... Μεσα σε αυτα τα 2 χρονια βγει καποια προκ. Θα μπορω να συμμετασχω; Και μετα τις 2 χρονιες στο εσπερινο θα μπορω (αν θελω) να δωσω και πανελληνιες... ;

toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από toro »

310LELE έγραψε:Παιδια αν υπαρχει καποιος που γνωριζει επι του θεματος ας μου στειλει ενα πμ


απολυτηριο παιρνουμε μια φορα απο το λυκειο. Πτυχια οσα θες. Οποτε αν πας επαλ παιρνεις πτυχιο και εισαι β κατηγορια!

εγω πηγα ξανα σχολειο φετος και πηρα δευτερο πτυχιο. Με καλυτερο βαθμο.

GIO... έγραψε:Και εγω εχω τελειωσει το 2008 το τεε τελευτεα χρονια των τεε... Γινετε να πας νυχτερινο και να παρεις πολυ μεγαλο απολυτιριο και να μπεις και στιν α αλλα θα κανεις 2 χρονια και εγω τοσα εκανα...


σωστα με 2 χρονια ετσι γινεται. Εγω ειχα τελειωσει τεε και πηγα ξανα επαλ σε συναφει ιδικοτητα και πηρα δευτερο πτυχιο. Σε ενα χρονο!

310LELE έγραψε:
GIO... έγραψε:Γεια σ μεγαλε. Και απο νυχτερινο και απο απογευματινο στιν α μπαινεις αρκει να ειναι ενιαιο λυκειο. Εγς προσωπικα εχω τελειωσει τεε και εχω απολυτηριο χαμηλο και ετσι ξαναεκανα τον κοπο να ξαναπαω λυκειο νυχτερινο για να μπω στην α και να μεγαλωσω το απολυτιριο μ... Αλλα παντα προυποθεση ειναι να μην εχεις βγαλεις ενιαιο λυκειο... Εικόνα


ΤΕΕ αποφοιτος 2007 ειμαι! Μπορω δηλαδη να παω νυχτερινο μια χρονια και με το απολυτηριο αυτο να ειμαι α ε;

εγω θα σου ελεγα να πας επαλ σε σχετικη ιδικοτητα που ειχες τελειωσει απο το τεε να στρωθεις στο διαβασμα να παρεις ενα καλο πτυχιο και να εισαι β κατηγορια παλι αλλα με καλυτερο βαθμο παρα να κανεις 2 χρονια και να εισαι α. Εγω ετσι το εκανα ενα χρονο εκανα και σε 20 μερες παιρνω το πτυχιο μου... Εικόνα

310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

toro έγραψε:
310LELE έγραψε:Παιδια αν υπαρχει καποιος που γνωριζει επι του θεματος ας μου στειλει ενα πμ


απολυτηριο παιρνουμε μια φορα απο το λυκειο. Πτυχια οσα θες. Οποτε αν πας επαλ παιρνεις πτυχιο και εισαι β κατηγορια!

εγω πηγα ξανα σχολειο φετος και πηρα δευτερο πτυχιο. Με καλυτερο βαθμο.

GIO... έγραψε:Και εγω εχω τελειωσει το 2008 το τεε τελευτεα χρονια των τεε... Γινετε να πας νυχτερινο και να παρεις πολυ μεγαλο απολυτιριο και να μπεις και στιν α αλλα θα κανεις 2 χρονια και εγω τοσα εκανα...


σωστα με 2 χρονια ετσι γινεται. Εγω ειχα τελειωσει τεε και πηγα ξανα επαλ σε συναφει ιδικοτητα και πηρα δευτερο πτυχιο. Σε ενα χρονο!

310LELE έγραψε:
GIO... έγραψε:Γεια σ μεγαλε. Και απο νυχτερινο και απο απογευματινο στιν α μπαινεις αρκει να ειναι ενιαιο λυκειο. Εγς προσωπικα εχω τελειωσει τεε και εχω απολυτηριο χαμηλο και ετσι ξαναεκανα τον κοπο να ξαναπαω λυκειο νυχτερινο για να μπω στην α και να μεγαλωσω το απολυτιριο μ... Αλλα παντα προυποθεση ειναι να μην εχεις βγαλεις ενιαιο λυκειο... Εικόνα


ΤΕΕ αποφοιτος 2007 ειμαι! Μπορω δηλαδη να παω νυχτερινο μια χρονια και με το απολυτηριο αυτο να ειμαι α ε;

εγω θα σου ελεγα να πας επαλ σε σχετικη ιδικοτητα που ειχες τελειωσει απο το τεε να στρωθεις στο διαβασμα να παρεις ενα καλο πτυχιο και να εισαι β κατηγορια παλι αλλα με καλυτερο βαθμο παρα να κανεις 2 χρονια και να εισαι α. Εγω ετσι το εκανα ενα χρονο εκανα και σε 20 μερες παιρνω το πτυχιο μου... Εικόνα



τι πτυχειο ειχες και τι πτυχειο περνεις αν επιτρεπετε φιλε; Ζοριστικες η οχι;

Άβαταρ μέλους
GIO...
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2012 5:11 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από GIO... »

Ναι και εγω μπορουσα να παω και παρω 2ο πτυχιο σε ενα χρονο. Αλλα προτιμησα να παω 2 χρονια και να μπω στην α γτ εχεις πιο πολλες πιθανοτιτες. Τωρα εσυ αν δεν εχεις το κουραγιο να κανεις 2 χρονια. Πηγαινε καλυτερα στο επαλ και παρε 2 πτυχιο με καλο βαθμο και σε ενα μονο χρονο. Αλλα να κοιταξεις να μην αλλαξεις κλαδο γτ θα κανεις 2 χρονια.Εικόνα
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από toro »

Αν εννοεις εμενα εγω το εκανα ειδη αυτο...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες