ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
MIKE27
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2012 3:23 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από MIKE27 »

D.Y.K έγραψε:
Αλέξης έγραψε:Ρε αφήστε να πάρει και κανέναν στις παραγωγικές μας έχει φύγει ο κώλος στο διάβασμα ένα χρόνο ολόκληρο. ΕΦ πηρε πολλους φετος κ εμεις ψυχη εχουμε !


Και εσείς ψυχή έχετε, αλλά είναι σχεδόν δεδομένο ότι δεν θα παίρνει πολλά άτομα απο εδώ και στο εξής.(Και αναφέρομαι σε ΕΦ και Αστυφύλακες. Καλά για Αξιωματικούς δεν το συζητώ κάν). Οι μέν που θέλετε να μπείτε ΕΦ μαζέψτε μόρια και οι δέ συνεχίστε το διάβασμα. Καλή επιτυχία σε όλους.Εικόνα
Tα μορια τα εχουμε μαζεψει φιλε μου και τωρα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει γιατι με τις εκλογες εχει παει λιγο πισω το θεμα της προκηρυξης. Σ'ευχαριστουμε παντως για τις ευχες σουΕικόνα

Άβαταρ μέλους
ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 1:40 am
Τοποθεσία: κενο
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ »

Φίλε Αλέξη και εγώ δίνω για αστυφυλάκων αλλά πρέπει να κάνουμε όλοι υπομονή. Τα παιδια που περιμένουν για φρουροί δυσκολεύτηκαν και αυτοί αρκετά, οι περισσότεροι υπηρέτησαν σε ειδικές δυνάμεις ή ως έφεδροι αξιωματικοί για να πάρουν 500 μόρια, τελειώσανε το Ι. Ε. Κ. Στέλεχως υπηρεσιών ασφάλειας, βγάλανε διπλώματα μεγάλων οχημάτων και μοτοσικλέτας, έχουν πτυχία ξένων γλωσσών κτλ ώστε να μάσουν όσο το δυνατό γίνεται περισσότερα μόρια... Μπορεί να μην δίνουν πανελλήνιες αλλά και αυτός είναι κόπος που κάνανε για να αποκτήσουν κάποια μόρια. Εμεις δίνουμε χρήματα σε φροντιστήρια αυτά τα παιδιά δώσανε για διπλώματα, πτυχία ξένων γλωσσών κτλ. Στην τελική αυτοί περιμένουν περισσότερα χρόνια από εμας. Φιλικά στα λέω τα παραπάνω, μη παρεξηγήσαι Γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να είμαστε εμεις στην θέση τους και να περιμένουμε προκύρηξη, όπως και τώρα. Καλή Επιτυχία σε όλους μας είτε δίνουμε για φρουροί είτε για αστυφύλακες. Μακάρι να μπούμε όλοι μας. Και να μην ξεχνάμε οτι το έργο των φρουρών είναι αρκετά δύσκολο και έχουν σκοτωθεί αρκετοί φρουροί.
Άβαταρ μέλους
Saint Cupra
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2012 5:23 am
Τοποθεσία: ΕφΑνθυπολοχαγός
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Saint Cupra »

ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ έγραψε:Φίλε Αλέξη και εγώ δίνω για αστυφυλάκων αλλά πρέπει να κάνουμε όλοι υπομονή. Τα παιδια που περιμένουν για φρουροί δυσκολεύτηκαν και αυτοί αρκετά, οι περισσότεροι υπηρέτησαν σε ειδικές δυνάμεις ή ως έφεδροι αξιωματικοί για να πάρουν 500 μόρια, τελειώσανε το Ι. Ε. Κ. Στέλεχως υπηρεσιών ασφάλειας, βγάλανε διπλώματα μεγάλων οχημάτων και μοτοσικλέτας, έχουν πτυχία ξένων γλωσσών κτλ ώστε να μάσουν όσο το δυνατό γίνεται περισσότερα μόρια... Μπορεί να μην δίνουν πανελλήνιες αλλά και αυτός είναι κόπος που κάνανε για να αποκτήσουν κάποια μόρια. Εμεις δίνουμε χρήματα σε φροντιστήρια αυτά τα παιδιά δώσανε για διπλώματα, πτυχία ξένων γλωσσών κτλ. Στην τελική αυτοί περιμένουν περισσότερα χρόνια από εμας. Φιλικά στα λέω τα παραπάνω, μη παρεξηγήσαι Γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να είμαστε εμεις στην θέση τους και να περιμένουμε προκύρηξη, όπως και τώρα. Καλή Επιτυχία σε όλους μας είτε δίνουμε για φρουροί είτε για αστυφύλακες. Μακάρι να μπούμε όλοι μας. Και να μην ξεχνάμε οτι το έργο των φρουρών είναι αρκετά δύσκολο και έχουν σκοτωθεί αρκετοί φρουροί.


+1000 σταυρο πολυ σωστα μιλας. Ειναι αρκετοι αυτοι που εδωσαν μεσα σε αυτους κ εγω που δεν καταφεραμε να μπουμε με πανελληνιες για λιγα η για πολλα μορια κ δεν μπορουσαμε να ξαναδωσουμε για οικονομικους η για αλλους λογους. Γι'αυτο υπομονη! Ολων τα νευρα εχουν σπασει αλλα αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να υποβιβαζουμε τους φρουρους.

Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από electrolisa »

Saint Cupra έγραψε:
ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ έγραψε:Φίλε Αλέξη και εγώ δίνω για αστυφυλάκων αλλά πρέπει να κάνουμε όλοι υπομονή. Τα παιδια που περιμένουν για φρουροί δυσκολεύτηκαν και αυτοί αρκετά, οι περισσότεροι υπηρέτησαν σε ειδικές δυνάμεις ή ως έφεδροι αξιωματικοί για να πάρουν 500 μόρια, τελειώσανε το Ι. Ε. Κ. Στέλεχως υπηρεσιών ασφάλειας, βγάλανε διπλώματα μεγάλων οχημάτων και μοτοσικλέτας, έχουν πτυχία ξένων γλωσσών κτλ ώστε να μάσουν όσο το δυνατό γίνεται περισσότερα μόρια... Μπορεί να μην δίνουν πανελλήνιες αλλά και αυτός είναι κόπος που κάνανε για να αποκτήσουν κάποια μόρια. Εμεις δίνουμε χρήματα σε φροντιστήρια αυτά τα παιδιά δώσανε για διπλώματα, πτυχία ξένων γλωσσών κτλ. Στην τελική αυτοί περιμένουν περισσότερα χρόνια από εμας. Φιλικά στα λέω τα παραπάνω, μη παρεξηγήσαι Γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να είμαστε εμεις στην θέση τους και να περιμένουμε προκύρηξη, όπως και τώρα. Καλή Επιτυχία σε όλους μας είτε δίνουμε για φρουροί είτε για αστυφύλακες. Μακάρι να μπούμε όλοι μας. Και να μην ξεχνάμε οτι το έργο των φρουρών είναι αρκετά δύσκολο και έχουν σκοτωθεί αρκετοί φρουροί.


+1000 σταυρο πολυ σωστα μιλας.Ειναι αρκετοι αυτοι που εδωσαν μεσα σε αυτους κ εγω που δεν καταφεραμε να μπουμε με πανελληνιες για λιγα η για πολλα μορια κ δεν μπορουσαμε να ξαναδωσουμε για οικονομικους η για αλλους λογους. Γι'αυτο υπομονη! Ολων τα νευρα εχουν σπασει αλλα αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να υποβιβαζουμε τους φρουρους.

ειμαι κ γω ενας απο αυτους! Εικόνα

The greatest oak was once a little nut who held its ground. ~Author Unknown
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από toro »

electrolisa έγραψε:
Saint Cupra έγραψε:
ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ έγραψε:Φίλε Αλέξη και εγώ δίνω για αστυφυλάκων αλλά πρέπει να κάνουμε όλοι υπομονή. Τα παιδια που περιμένουν για φρουροί δυσκολεύτηκαν και αυτοί αρκετά, οι περισσότεροι υπηρέτησαν σε ειδικές δυνάμεις ή ως έφεδροι αξιωματικοί για να πάρουν 500 μόρια, τελειώσανε το Ι. Ε. Κ. Στέλεχως υπηρεσιών ασφάλειας, βγάλανε διπλώματα μεγάλων οχημάτων και μοτοσικλέτας, έχουν πτυχία ξένων γλωσσών κτλ ώστε να μάσουν όσο το δυνατό γίνεται περισσότερα μόρια... Μπορεί να μην δίνουν πανελλήνιες αλλά και αυτός είναι κόπος που κάνανε για να αποκτήσουν κάποια μόρια. Εμεις δίνουμε χρήματα σε φροντιστήρια αυτά τα παιδιά δώσανε για διπλώματα, πτυχία ξένων γλωσσών κτλ. Στην τελική αυτοί περιμένουν περισσότερα χρόνια από εμας. Φιλικά στα λέω τα παραπάνω, μη παρεξηγήσαι Γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να είμαστε εμεις στην θέση τους και να περιμένουμε προκύρηξη, όπως και τώρα. Καλή Επιτυχία σε όλους μας είτε δίνουμε για φρουροί είτε για αστυφύλακες. Μακάρι να μπούμε όλοι μας. Και να μην ξεχνάμε οτι το έργο των φρουρών είναι αρκετά δύσκολο και έχουν σκοτωθεί αρκετοί φρουροί.


+1000 σταυρο πολυ σωστα μιλας.Ειναι αρκετοι αυτοι που εδωσαν μεσα σε αυτους κ εγω που δεν καταφεραμε να μπουμε με πανελληνιες για λιγα η για πολλα μορια κ δεν μπορουσαμε να ξαναδωσουμε για οικονομικους η για αλλους λογους. Γι'αυτο υπομονη! Ολων τα νευρα εχουν σπασει αλλα αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να υποβιβαζουμε τους φρουρους.

ειμαι κ γω ενας απο αυτους!Εικόνα


και να ησουν ο μονος... Εικόνα

310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

Αααχ μη μιλατε για πανελληνιες παιδια... Μακαρι να μπορουσα να εδινα αλλα ειμαι γενια ΤΕΕ και πρεπει να παω απο 2α... Βρε λες να παω νυχτερινο;
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από toro »

http://www.policenet.gr/portal/arthra-dimosieymata/2012/20052012-4702.html
Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από electrolisa »

Καλως οριστε μια αστυνομια π θα τρωει σφαλιαρες. Διαφωνω με το προγραμμα π εχει για τα σωματα ασφαλειας και γενικα διαφωνω με τη λογικη οτι θα πρεπει να ειναι ολοι απο παραγωγικη σχολη. Αν ειναι αναγκαιο αυτο, τοτε βγαλτη απο τις πανελληνιες. Δωσε ισες ευκαιριες σε ολους αφου τελειωσουν το φανταρικο τους. Αν δεν το καταργησει κ αυτο... Ειναι αδικο αυτο για οσους δεν μπορουν να πληρωσουν φροντιστηρια (=η υπαρξη τους ειναι αποδειξη του σαπιου συστηματος παιδειας). Ας συνεχιστει ο θεσμος των φρουρων και ας τους δωσει ευκαιρια να γινουν παραγωγικοι μετα απο λιγα χρονια πχ 5-6! Με αυτη τη λογικη σε συνδυασμο με το συστημα π επικρατει, οσοι ειναι ανεργοι- πολυ σπανιο στις μερες μας- τελειωσανε, την ξεχνανε την αστυνομια αφου δεν παιζει να δωσουν πανελληνιες. Ε ρε με κατι παιδια των λουλουδιων π μπλεξαμε.
The greatest oak was once a little nut who held its ground. ~Author Unknown
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

Τωρα παλι στο πολιτικο το γυρναμε και θα μας κραξει ο απο πανω... Δε πα να τρωει σφαλιαρες η αστυνομια... Δε πα να τους κανει και δημοτικους αστυνομικους το 25% οπως φαινεται δεν το νοιαζει... Το νοιαζει μονο το ''θα σκισω το μνημονιο'' αλλα απο την αλλη λες... Θα ψηφισω ΝΔ η ΠΑΣΟΚ με την προοπτικη μιας προκυρηξης; ΜΠΑΧΑΛΟ!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

310LELE έγραψε:Αααχ μη μιλατε για πανελληνιες παιδια... Μακαρι να μπορουσα να εδινα αλλα ειμαι γενια ΤΕΕ και πρεπει να παω απο 2α... Βρε λες να παω νυχτερινο;


Γιατί μπορείς απο νυχτερινό να δώσεις για Αστυνομικές Σχολές;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Apache »

Οχι δεν μπορεις
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και εγώ έτσι ξέρω. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος αδερφέ να μπείς στην διαδικασία. Μπές απο φρουρός και comple είσαι.
Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Apache »

Θα μπορουσε να παει νυχτερινο για να ανεβασει το απολυτηριο του
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σωστά... Αυτό είναι καλή σκέψη.
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

Δεν μπορεις απο εσπερινο ε; Μαλιστα... Οχι οτι το εψαξα. Ετσι το πεταξα... Απολυτηριο απο εσπερινο εισαι β η α;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης