Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gerrrrrrr

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από gerrrrrrr »

Ρουχα επιτρεπεται να παρω πηρα τηλ. και μου ειπαν ναι αλλα θα τα εχω σε εναν σακο απλως και οταν βγω θα τα παρω ισχυει;

Άβαταρ μέλους
vasilis67
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Αύγ 05, 2011 5:00 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από vasilis67 »

gerrrrrrr έγραψε:Ρουχα επιτρεπεται να παρω πηρα τηλ. Και μου ειπαν ναι αλλα θα τα εχω σε εναν σακο απλως και οταν βγω θα τα παρω ισχυει;



Θα σου πρότεινα να μην πάρεις τίποτα περιττό γιατί δεν θα έχεις που να τα βάλεις. Στο πρώτο και στο δεύτερο επισκεπτήριο που θα έχετε, μπορείς να ζητήσεις από τους δικούς σου να σου φέρουν ότι χρειασθείς. Ακόμα καλύτερα, για τα ρούχα, εκτός από αυτά που θα παρουσιασθείς, κράτα τα σε σπίτι εκτός σχολής. Έξοδο, όταν με το καλό θα έχεις, θα βγεις με στολή.
mina93

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από mina93 »

Καλησπερα. Φετος περασα στη σμυ και εχω μια απορια σχετικα με τα προσωπικα αντικειμενα που πρεπει να εχω μαζι μου. Επιτρεπεται να παρω ξυραφακια μαζι μου ή θα μου τα παρουν; Αφου ειναι θεμα υγιεινης δεν νομιζω να τα απαγορευουν ε; Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Jonas11 »

Καλτσες επιτρεπεται να παρουμε μαζι μας η φτανουν αυτα που μας δινουν και για τα εσωρουχα ρωταω το ιδιο?
Χάρης

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Χάρης »

Καλησπέρα παίδες... Άλλος ένας επιτυχών της Σ. Μ. Υ εδώ... Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω κάποιο πρόβλημα την ημέρα της κατάταξης μας, αν πάρω μαζί μου επιπλέον εσώρουχα (φανελάκια, κάλτσες και μποξεράκια). Έχω σκοπό να πάρω μαζί μου εκτός από τα είδη προσωπικής υγιεινής και 6 ζευγάρια χακί κάλτσες,6 άσπρα αμάνικα φανελάκια και 6 άσπρα μποξεράκια... Θα έχουμε κάνα θέμα; Γιατί μέχρι το πρώτο επισκεπτήριο θα περάσουν 12 ημέρες και είναι δύσκολο να την βγάλουμε με τα λιγοστά εσώρουχα (κυρίως) που πρόκειται να μας δώσουν... Ακόμη, μπορώ να πάρω μαζί μου στην σχολή το ρολόι μου και ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου ή καλύτερα να μου τα φέρουν στο πρώτο εντευκτήριο οι γονείς μου;
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Εσωρουχα θα παρεις αρκετα, αν θελεις παρε και καλτσουλες αν και φτανουν αυτες που δινουν σε πρωτη φαση. Απλα για τις καλτσες κοιτα να ναι προβλεπομενες ;)
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Jonas11 »

Επιτρεπονται τα εσωρουχα... Σιγουρα; Υπαρχει κανα μερος να πλενουμε γενικα ρουχα στη σμυ; Ρωταω γιατι σε αλλα στρατοπεδα εχω δει
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Nassos »

Χάρης έγραψε:Καλησπέρα παίδες... Άλλος ένας επιτυχών της Σ. Μ. Υ εδώ... Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω κάποιο πρόβλημα την ημέρα της κατάταξης μας, αν πάρω μαζί μου επιπλέον εσώρουχα (φανελάκια, κάλτσες και μποξεράκια). Έχω σκοπό να πάρω μαζί μου εκτός από τα είδη προσωπικής υγιεινής και 6 ζευγάρια χακί κάλτσες,6 άσπρα αμάνικα φανελάκια και 6 άσπρα μποξεράκια... Θα έχουμε κάνα θέμα; Γιατί μέχρι το πρώτο επισκεπτήριο θα περάσουν 12 ημέρες και είναι δύσκολο να την βγάλουμε με τα λιγοστά εσώρουχα (κυρίως) που πρόκειται να μας δώσουν... Ακόμη, μπορώ να πάρω μαζί μου στην σχολή το ρολόι μου και ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου ή καλύτερα να μου τα φέρουν στο πρώτο εντευκτήριο οι γονείς μου;


Γυαλιά ηλίου ξέχασε τα.

Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Titis »

Τα εσώρουχα τι είδους να είναι και τι χρώματος; Ή μήπως επιτρέπονται όλα?
Illusion never changed into something real!
BINIS

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από BINIS »

Τελικά στη Στυα επιτρέπονται ή οχι τα εώρουχα; Ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει.
Ο ένας μου λεει ναι ο άλλος όχι.
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Jonas11 »

Να ναι προβλεπομενα... Ε μη σκασεις με κανα μποξερακι ταζ η μπαγκς μπανυ
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Titis οτι εσωρουχο σ αρεσει φορα δε προκειται να σ πει κανενας τιποτα ! )
Χάρης

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Χάρης »

Δηλαδή παιδιά να τα πάρω μαζί μου όλα αυτά που προανέφερα πιο πάνω; Δεν θα έχω πρόβλημα; Γυαλιά ηλίου δεν χρειάζομαι για να τα φοράω όλη μέρα, στις εξόδους μόνο... Αλλά αν είναι έτσι δεν τα παίρνω...
Χάρης

Προσωπικά αντικείμενα στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Χάρης »

Παιδιά αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει γιατί οι μέρες έφτασαν...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης