ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Elisabeth
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 8:28 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από Elisabeth »

Χαίρετε. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Έβγαλα 16.202 μόρια για το 1ο Επιστημονικό Πεδίο και 14.469 για το 4ο Επιστημονικό πεδίο. Αν δηλώσω τη Σ. Μ. Υ. πρώτη σχολή ποια μόρια θα ληφθούν υπόψη; Αν ληφθούν υπόψη τα 14.469 υπάρχει περίπτωση να περάσω στη Σ. Μ. Υ. Πιστεύετε ότι θα κατέβουν τόσο οι βάσεις; Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση που μπορεί να μου δώσετε.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από kallitexnis »

Επειδή δεν είσαι καλά διαβασμένη να σ'τα πώ μιάς και έχω ξαναδώσει. Οι στρατιωτικές σχολές ΣΣΕ και ΣΜΥ ανήκουν ΜΟΝΟ στο 2ο και 4ο Ε. Π. . Η ΣΜΥ μέχρι και φέτος θα ανήκει και στο 5ο Ε. Π. . Απ'το επόμενο έτος θα ανήκει και αυτή μόνο στο 2ο και 4ο Ε. Π. . Οπότε είτε δηλώσεις είτε όχι 1ο Ε. Π. η βαθμολογία σου θα είναι αυτή του 2ου ή 4ου Ε. Π.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από kallitexnis »

Όσο για τις βάσεις πέρισυ είχα 15082 και ήμουν σίγουρος ότι πέρναγα. Όμως ανέβηκαν 1006 μόρια και η ΣΜΥ-ΟΠΛΑ από 14803 πήγε 15809. Αν θα κατέβει δεν είναι σίγουρο γιατί έχει ζήτηση.
weiβheit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 07, 2007 11:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από weiβheit »

@Kallitexnis: Πόσο έγκυρο είναι αυτό που λες για την ΣΜΥ, ότι δηλαδή θα μεταφερθεί σε άλλο πεδίο, έχει ανακοινωθεί επισήμως κάπου; Και αν ναι, μπορώ να έχω κάποιο link;
Επιπλέον, αν πιστεύεις και λες ότι θα γίνει έτσι, θα μεταφερθεί μόνο η ΣΜΥ ή και η ΣΜΥΝ;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από kallitexnis »

Αν δείς την προκύρηξη για τις ΑΣΣΙ-ΑΣΥΕ που βγήκε φέτος και την διαβάσεις προσεκτικά θα διαπιστώσεις ότι η ΣΜΥ από το σχολικό έτος 2008-2009 θα βρίσκεται ΜΟΝΟ στο 2ο και 4ο Επιστημονικό Πεδίο. Για τη ΣΜΥΝ δεν ξέρω κάτι. Για το link που μου ζήτησες απλά μπες στο www.geetha.mil.gr που έχει την προκύρηξη. Βέβαια η προκύρηξη υπάρχει σε όλα τα site των στρατιωτικών σχολών.

weiβheit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 07, 2007 11:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από weiβheit »

Eγώ πάντως φίλε καλλιτέχνη, έψαξα σε όλο το google (Ok, σχεδον!) και το μόνο που βρήκα σε πολλές σελίδες, είναι αυτό:
http://www.panelladikes.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=2

Και εκεί δεν βλέπω καμία αλλαγή όσο αφορά τις στρατιωτικές γενικότερα σχολές.
Anonymous

ΣΜΥ: Σε ποιο Επιστημονικό πεδίο ανήκει;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καταρχήν γειά σε όλους... γράφω πρώτη φορά στο φορουμ κ ελπίζω να με βοηθήσετε... Ευχαριστώ..

Λοιπόν.. ειμαι 16, και ευελπιστούσα σε 2 χρόνια να δώσω πανελλήνες κ να περάσω ΣΜΥ απο 5ο πεδίο. Αν τελικά είναι αλήθεια ότι απο φέτος δεν θα γίνεται αυτό... κάηκα! με τα θετικά μαθήματα δεν τα πάω καθόλου καλά και είναι εντελώς σίγουρο ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω.Εικόνα

Είχα βέβαια κ άλλες απορείες, αλλά με το που το είδα αυτό μου κόπηκαν τα πόδια κ τις ξέχασα όλες...

Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει... Ευχαριστώ...

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες